Za nami je nov uspešen vikend naših legionarjev, predvsem si ga bo zapomnil Robert Berić, saj se je veselil kar dveh zadetkov, v dresu St. Etienna je najprej zadel v Evropski ligi ter nato še v francoskem prvenstvu. Dvakrat je v polno meril tudi Vito Plut, po zadetek pa so dodali še Denis Popović, Etien Velikonja, Patrik Eler ter Javier Atonio Grbec . Nicolas Antonie Rajšel se je izkazal z dvema podajama v drugi belgijski ligi, medtem ko sta Samir Handanović ter Jan Oblak znova zaklenila svoja vrata.

Slovenski reprezentančni napadalec Robert Berić je po četrtkovem prvencu prvič zadel tudi v francoskem prvenstvu. Pisala se je 47. minuta drugega polčasa, ko se je naš napadalec veselil prvenca v francoski Ligue 1, potem ko se je poigral z zmedeno obrambo Nantesa. Zadetek za 2:0 je bil tudi zadnji na srečanju, kljub razbiti arkadi in rumenemu kartonu v prvem polčasu pa je Krčan odigral celotno srečanje. Vratar Troyesa Denis Petrić je na gostovanju pri Angersu v 57. minuti prejel edini zadetek na srečanju.

V dresu malteške Birkirkare pa blesti Vito Plut. Nekdanji napadalec Gorice, Kopra ter Maribora je v gosteh pri Pembrokeju dosegel dva zadetka, prvega v 15. minuti za 0:2 ter drugega v 66. minuti za končnih 1:4. 27-letni Belokranjec je v letošnji sezoni na devetih tekmah dosegel že tri zadetke. Odlične igre pa v drugi belgijski ligi kažeta Etien Velikonja in Nicolas Rajšel. Prvi je v dresu Liersa zabil še na tretji tekmi, potem ko je pred domačimi navijači v 53. minuti izvedel enajstmetrovko ter zadel za končnih 3:1. Šempetrčan je odigral dobrih 80 minut srečanja. Rajšel je za St. Gilloise v gosteh pri Seraingu Unitedu prispeval dve asistenci. V 3. ter 44. minuti je podal za uvodna zadetka na srečanju. Nekdanji nogometaš Celja je odigral celotno srečanje ter se na koncu tudi veselil zmage z 0:3.

V poljski Ekstraklasi dobre igre kažejo kar štirje naši legionarji. Prvenca v dresu Wisle se je med vikendom veselil Denis Popović, ki je v 39. minuti z mojstrskim prostim strelom zadel za visoko gostujoče vodstvo z 0:3. Ob zmagi Wisle s kar 0:6 sta z Bobanom Jovićem odigrala celotno srečanje. Piast Gliwice Aleksandra Saše Živca ter Uroša Koruna so doma premagale Lechio z 2:1. Živec je igral do 91. minute, Korun pa je odigral celotno tekmo ter tik ob koncu tekme prejel rumeni karton. Nekdanji domžalski dvojec je z zmago še povečal prednost na vrhu lestvice. V drugi avstrijski ligi pa blesteče predstave še vedno kaže dvojec pri celovški Austrii v sestavi Rajko Rep ter Patrik Eler. Slednji je pri Lieferingu dosegel že šesti zadetek v sezoni, a je v 86. minuti poskrbel zgolj za častni zadetek ob porazu s 4:1. Oba Slovenca sta odigrala celotno srečanje. Salzburška Austria Uroša Palibrka je pred domačimi navijači doživela pravi polom proti St. Pöltnu, ki je slavil s kar 1:5. Nekdanji napadalec kranjskega Triglava je igral le v prvem polčasu. Argentinski Slovenec Javier Atonio Grbec je pozno včeraj zvečer dosegel zadetek v najmočnejši argentinski ligi. Njegov Temperley je gostoval pri Unionu Santani Fei ter izgubil z 2:1, Grbec je v 48. minuti zadel za 1:1. Nekdanji napadalec ptujske Drave ter Aluminija je dosegel tretji zadetek v sezoni.

V italijanski Serie A je bil na sporedu obračun dveh do včeraj vodilnih “slovenskih” ekip. Chievo Boštjana Cesarja ter Valterja Birse je doma gostil milanski Inter Samirja Handanovića ter minimalno izgubil z 0:1. Velike zasluge za zmago Interja ima tudi reprezentančni vratar, ki je z nekaj odličnimi posredovanji že tretjič v sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno, na štirih tekmah pa je prejel vsega en zadetek. Handanović in Cesar sta odigrala celotno tekmo, Birsa pa je bil zamenjan v 76. minuti. Palermo Siniše Anđelkovića in Aljaža Strune je gostoval pri Milanu ter izgubil z 3:2. Igral je le Struna, ki je bil na zelenici od prve pa do zadnje minute, Anđelković pa ni dobil priložnosti za igro. Fiorentina je brez poškodovanega Josipa Iličića v gosteh premagala Carpi Vida Belca z 0:1. Belec si je srečanje ogledal z rezervne klopi. Atalanta Jasmina Kurtića je doma odigrala remi 1:1 z Verono, naš vezist je odigral celotno srečanje, medtem ko je Bologna brez pomoči Marka Krivičića doma ugnala Frosinone z 1:0.

V najmočnejšem španskem prvenstvu pa se je znova izkazal Jan Oblak. Vratar Atletica je znova zaklenil svoja vrata, v gosteh pri Eibaru je s svojimi soigralci slavil zmago z 0:2. Podobno kot Handanović je tudi Škofjeločan že tretjič v sezoni zaklenil svoja vrata. Dobro srečanje pa je odigral tudi vezist Granade Rene Krhin, ki je s soigralci pri madridskem Realu stežka predal točke, saj so domači dosegli minimalno zmago z 1:0. Krhin je odigral vseh 90 minut ter v 80. minuti prejel tudi rumeni karton, izkazal pa se je tudi z lepim preigravanjem, ki si ga lahko ogledate v spodnjem posnetku. Villarreal je brez pomoči Bojana Jokića doma premagal Athletic Bilbao z 3:1.

Za konec poglejmo še med nemške prvoligaše. Kevin Kampl se je včeraj vrnil na zelenico dortmundske Borussie, a le, da je bil tokrat v dresu Bayerja iz Leverkusna. Gostovanje pri bivšem klubu bo hitro pozabil, saj je Bayer doživel visok poraz s 3:0. Kampl je odigral celotno srečanje ter v 41. minuti prejel tudi rumeni karton. Augsburg Tima Matavža je doma gostil Hannover ter ga premagal z 2:0, naš napadalec pa je po dolgem času na igrišču preživel vseh 90 minut. Köln Dominica Maroha je doma z 1:0 premagal Borussio Mönchengladbach. Občasni reprezentančni branilec ni dobil priložnosti.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City 0-0 Everton Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Wigan) Wigan 2-1 Fleetwood Izven postave, poškodovan.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) Union Santa Fe 2-1 Temperley Odigral celotno srečanje, v 48. minuti dosegel zadetek za 1:1.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Robert Koren (Melbourne City) *** Začetek prvenstva 8.10.15
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 1-1 Salzburg Izven postave, poškodovan.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Sturm Graz 2-0 A. Dunaj Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (A. Celovec) Liereing 4-1 A. Celovec Odigral celotno srečanje.
Patrik Eler (A. Celovec) Liereing 4-1 A. Celovec Odigral celotno srečanje, 86. minuti dosegel zadetek za 4:1.
Uroš Palibrk (A. Salzburg) A. Salzburg 1-5 St. Polten Igral prvi polčas.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Emil Velić (Sint-Truiden) Westerlo 0-3 Sint Truiden Izven postave.
Emir Dautović (R. Mouscron-P.) Lokeren 1-2 R. Mouscron-P. Izven postave.
Martin Milec (Standard Liege) Gent 4-1 Standrad Liege Izven postave.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) Seraing Utd 0-3 St. Gilloise Igral do 77. minute, v 3. ter 44. minuti podal za 0:1 in 0:2.
Etien Velikonja (Lierse) Lierse 3-1 Dessel Igral do 80. minute, v 53. minuti dosegel zadetek iz 11-m za 3:1.
BIH – PREMIJER LIGA
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Radnik Bijeljina 0-3 Sarajevo ?
BOLGARIJA – A PFG
Matej Poplatnik (Montana) Montana 1-2 Slavia Sofija Igral do 38. minute, v 34. minuti prejel rumeni karton.
CIPER – FIRST DIVISION
Dejan Mezga (Apollon Limassol) Apollon Limassol 2-0 Nea Salamis Igral od 46. minute, v 83. minuti prejel rumeni karton.
Jan Koprivec (Anorthosis) Omonoia N. 0-0 Anorthosis Odigral celotno srečanje.
Anej Lovrečič (Ayia Napa) Ethnikos 2-0 Ayia Napa Igral do 85. minute.
Marko Pridigar (Ayia Napa) Ethnikos 2-0 Ayia Napa Sedel na rezervni klopi.
Andraž Kirm (Omonoia Nicosia) Omonoia N. 0-0 Anorthosis Odigral celotno srečanje.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Boštjan Frelih (Zbrojovko Brno) Zbrojovko Brno 2-0 Slovacko Izven postave.
Elvis Bratanović (FK Teplice) Mlada Boleslav 4-3 FK Teplice Igral od 66. minute.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) FC Kobenhaven 1-0 Hobro Igral do 82. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) St. Etienne 2-0 Nantes Odigral celotno srečanje, v 47. minuti dosegel zadetek za 2:0 ter v 30. minuti prejel rumeni karton.
Denis Petrić (Troyes) Angers 1-0 Troyes Odigral celotno srečanje.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) *** Prosti vikend.
HRVAŠKA – 1. HNL
Matjaž Rozman (Slaven Belupo) Slaven Belupo 0-0 Istra 1961 Odigral celotno srečanje.
Nejc Potokar (Slaven Belupo) Slaven Belupo 0-0 Istra 1961 Sedel na rezervni klopi.
Roman Bezjak (Rijeka) Rijeka 0-0 Zaprešić Odigral celotno srečanje.
Miral Samadržić (Rijeka) Rijeka 0-0 Zaprešić Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Chievo 0-1 Inter Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Carpi) Carpi 0-1 Fiorentina Sedel na rezervni klopi.
Josip Iličić (Fiorentina) Carpi 0-1 Fiorentina Izven postave, poškodovan.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 0-1 Inter Igral do 76. minute.
Damir Bartulović (Chievo) Chievo 0-1 Inter Izven postave.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 0-1 Inter Odigral celotno srečanje.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Atalanta 1-1 Verona Odigral celotno srečanje.
Siniša Anđelković (Palermo) AC Milan 3-2 Palermo Sedel na rezervni klopi.
Aljaž Struna (Palermo) AC Milan 3-2 Palermo Odigral celotno srečanje.
Marko Krivičić (Bologna) Bologna 1-0 Frosinone Izven postave.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (V. Lanciano) Trapani 1-1 V. Lanciano Igral od 67. minute.
Luka Krajnc (Cagliari) Cagliari 2-1 Avellino Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenić (Livorno) Livorno 3-1 Brescia Izven postave.
Žan Benedičič (Como) Vicenza 3-3 Como Sedel na rezervni klopi.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Rene Mihelič (Hapoel Ra’anana) Maccabi Tel Aviv 1-2 Hapoel Ra’anana ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Kawasaki F. 6-1 Nagoya Izven postave, poškodovan.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Shimizu 1-4 Urawa Reds Igral od 68. minute.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Rok Štraus (Yokohama) Yokohama 2-1 Kanazawa Izven postave.
Nejc Pečnik (JEF United) Kitakyushu 3-1 JEF United Odigral celotno srečanje.
KAZAHSTAN – PREMIER LIGA
Branko Ilić (FC Astana) FC Astana 0-1 Kairat Almaty Igral do 61. minute.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Birkirkara FC) Pembroke 1-4 Birkirkara FC Odigral celotno srečanje, v 15. ter 66. minuti dosegel zadetka za 0:2 ter 1:4.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Luka Zahovič (Heerenveen) Nijmegen 2-0 Heerenveen Izven postave.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) BvB 09 3-0 Bayer Leverkusen Odigral celotno srečanje, v 41. minuti prejel rumeni karton.
Jon Gorenc Stanković (BvB 09) BvB 09 3-0 Bayer Leverkusen Izven postave.
Tim Matavž (Augsburg) Augsburg 2-0 Hannover Odigral celotno srečanje
Dominic Maroh (Köln) Köln 1-0 Borussia M. Sedel na rezervni klopi.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Mišo Brečko (Nurnberg) Nurnberg 2-0 Sandhausen Odigral celotno srečanje.
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 0-0 St. Pauli Izven postave, kaznovan zaradi rdečega kartona.
Zlatko Dedić (FSV Frankfurt) Dusburg 0-1 FSV Frankfurt Igral do 66. minute, v 49. minuti prejel rumeni karton.
Goran Šukalo (G. Fürth) Union Berlin 1-2 G. Fürth Igral od 72. minute.
ROMUNIJA – LIGA I
Miha Mevlja (Dinamo Bukarešta) Botosani 1-1 Dinamo Bukarešta Odigral celotno srečanje.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanović (Mordovia S.) Mordovia S. 4-6 CSKA Moskva Igral do 63. minute.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Denis Popović (Wisla) Podbeskidzie 0-6 Wisla Odigral celotno srečanje, v 39. minuti dosegel zadetek za 0:3.
Boban Jović (Wisla) Podbeskidzie 0-6 Wisla Odigral celotno srečanje.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Piast Gliwice 2-1 Lechia Odigral celotno srečanje, v 94. minuti prejel rumeni karton.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast Gliwice 2-1 Lechia Igral do 91. minute.
POLJSKA – DIVIZIJA 1
Dragan Jelić (Chojniczanka) Chojniczanka 1-1 Dolcan Zabki Igral do 64. minute.
Dejan Žigon (Olimpia Grudziądz) Olimpia Grudziądz 1-0 Katowice Sedel na rezervni klopi.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Ažbe Jug (Sporting) Sporting ?-? Nacional Ponedeljek ob 22:00 uri.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Alen Ploj (Zlate Moravce) Ružomberok 5-2 Z. Moravce Sedel na rezervni klopi.
Marko Ranilović (Zlate Moravce) Ružomberok 5-2 Z. Moravce Odigral celotno srečanje.
Dejan Školnik (Zlate Moravce) Ružomberok 5-2 Z. Moravce Igral do 52. minute.
Marko Kovjenić (Zlate Moravce) Ružomberok 5-2 Z. Moravce Sedel na rezervni klopi.
SRBIJA – SUPERLIGA
Gregor Balažic (Partizan) Partizan 0-0 Radnički Niš Odigral celotno srečanje.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Granada) Real Madrid 1-0 Granada Odigral celotno srečanje, v 80. minuti prejel rumeni karton.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Eibar 0- 2 Atleticio Madrid Odigral celotno srečanje.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 3-1 Ath. Bilbao Izven postave.
ŠPANIJA – SEGUNDA DIVISION
Matej Pučko (Osasuna) Zaragoza 0-1 Osasuna Izven postave, poškodovan.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Domen Črnigoj (FC Lugano) Pokal: Bellinzona 2-3 Lugano Odigral celotno srečanje.
Džengis Čavušević (St. Gallen) Pokal: Breitenrain 0-2 St. Gallen Sedel na rezervni klopi.