Okrevanje Roberta Korena je očitno odlično vplivalo tudi na rezultate njegovega moštva Melbourne Cityja, ki je v zadnjih štirih tekmah neporažen, ob remiju je nanizal še tri zmage, danes je s 5:2 v gosteh razbil Newcastle Jets.

Občuten delež pri visoki zmagi je prispeval tudi nekdanji kapetan izbrane vrste Slovenije, saj se je veselil kar treh zadetkov. Gostje so povedli že v tretji minuti srečanja, ko je najstrožjo kazen izkoristil Mooy, nato pa je na sceno stopil izkušeni Korošec. V deveti minuti je izkoristil podajo Damiena Duffa in zadel za 0:2, s svojo odlično predstavo je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Izid prvega dela igre je postavil že omenjeni Duff, Koren je drugič zadel v 62. minuti, ko je ob drugi vratnici izkoristil lep predložek, dvanajst minut kasneje se je veselil še hat-tricka.