Za slovenskimi legionarji je nov vikend klubskih obveznosti z lepim izkupičkom sedmih zadetkov in treh asistenc. V petek so strelsko statistiko odprli Patrik Eler, Josip Iličić ter Boban Jović, v soboto in včeraj sta se med strelce vpisala Javier Atonio Grbec ter Roman Bezjak, medtem ko je bil že med tednom strelsko razpoložen Andraž Kirm, ki je dobro formo kronal še s podajo med vikendom. Na Slovaškem se je z asistenco izkazal tudi Dejan Školnik. Dejan Djermanović pa je dočakal debi v dresu Sarajeva.

Napadalec celovške Austrie Patrik Eler je v spomladanski del sezone vstopil odlično, saj je zadel tudi na drugi tekmi nadaljevanja. V 17. minuti je zatresel mrežo dunajskega FAC in zadel za 1:1. Z dvanajstim zadetkom sezone je zadržal drugo mesto lestvice strelcev Erste Lige. Tako Eler kot Rajko Rep sta odigrala celotno srečanje, oba sta prejela rumeni karton. Srečanje se je končalo z zmago Dunajčanov – 1:2. Salzburška Austria Uroša Palibrka je pred domačimi navijači odigrala remi 2:2. Palibrk je igral zadnji 23 minut srečanja.

Boban Jović je na Poljskem v “slovenskem” obračunu s Piast Gliwicami dosegel prvoligaši prvenec, ko je v 80. minuti zadel za končnih 1:1. Na srečanju je igralo kar pet igralcev, ki so povezani z našo domovino. Za Wislo je zadnjih trinajst minut zbral Denis Popović, Jović je odigral celotno srečanje. Uroš Korun, Kristian Ipša sta za Gliwice vseh 90 minut, Saša Aleksander Živec pa je bil na zelenici do 74. minute. Svoje soigralci pri Termalici oziroma Jagiellonii sta s tribune spremljala Elvis Bratanović in Matija Širok. V kadru slovaškega prvoligaša Viona so kar štirje slovenski nogometaši, vendar pa je domačo tekmo proti Spartaku Trnavi odigral le Dejan Školnik, ki je srečanje začel v prvi enajsterici ter igral do 81. minute, že v peti minuti pa je podal za uvodni zadetek na obračunu, ki se je končal z 2:2. Nekdanji vezist Maribora je prispeval drugo asistenco v sezoni.

Že v petek se je pričel novi krog Serie A, ki sta ga odprla Roma ter Fiorentina Josipa Iličića. Slednji je dosegel enajsti prvoligaški zadetek v sezoni, ko je že globoko v sodniškem podaljšku prvega polčasa uspešno izvedel že sedmo najstrožjo kazen za znižanje na 3:1. Gorenjec je bil na zelenici dobrih 67 minut, srečanje pa se je končalo s sedmo zaporedno zmago Rome, bilo je 4:1. Vratar Carpija Vid Belec je na gostovanju pri Bologni še četrtič v sezoni ostal nepremagan. Obračun se je končal brez zadetkov. Atalanta Jasmina Kurtića je pred domačimi navijači z 0:2 izgubila proti Juventusu. Edy Reja je 27-letnega Belokranjca pustil na igrišču celotno srečanje. Chievo Boštjana Cesarja ter Valterja Birse je na gostovanju pri Napoliju izgubil s 3:1. Cesar je ob rumenem kartonom odigral celotno srečanje, Birsa pa je odigral 67 minut. Genoa Tima Matavža, ki po slabih predstavah v minulih tekmah ni dobil priložnosti za igro, je doma dosegla pomembno minimalno zmago proti Empoliju. Inter je brez pomoči obolelega Samirja Handanovića pred domačimi navijači premagal Palermo s 3:1. Za goste je celotno srečanje odigral Siniša Anđelković, Aljaž Struna ni dočakal priložnosti za igro.

V 1. HNL je dvanajsti zadetek vknjižil Roman Bezjak, drugi strelec prvenstva. Rijeka Matjaža Keka je doma gostila Osijek, v 93. minuti pa je zmagoviti zadetek za 2:1 dosegel prav nekdanji napadalec Celja. Nekdanji selektor naše reprezentance je celotno srečanje na igrišču ob Bezjaku pustil tudi Mirala Samardžića, oba sta prejela rumeni karton, medtem ko je Aleš Mejač obsedel na klopi za rezerve. Zagrebški Dinamo Petra Stojanovića je doma  z 2:1 premagal Slaven Belupo Matjaža Rozmana. Oba legionarja sta odigrala celotno srečanje, Stojanović pa tudi pri Dinamu zbira rumene kartone. Do zadetka je prišel tudi napadalec čilenskega prvoligaša Cobresala Javier Antonio Grbec, ki je na gostovanju pri S. Wanderersu v 50. minuti, po strelu z bele točke, dosegel prvenec v dresu novega kluba in znižal na 2:1. Grbec je srečanje začel na klopi za rezerve, v igro pa vstopil v 39. minuti. Obračun se je končal z zmago domačih nogometašev 3:1.

Andraž Kirm je v spomladanski del ciprskega prvenstva vstopil z odlično formo. Med tednom je dosegel dva zadetka proti AEL-u, ob domači zmagi s 4:2 se je podpisal pod uvodna zadetka, s katerima je pričel preobrat Omonie, ki je med vikendom, v prvem krogu končnice, ugnala še Anorthosis. Kirm je v sedmi minuti srečanja še tretjič v sezoni podal za drugi zadetek na tekmi. Omonia je za hrbet Jana Koprivca poslala tri zadetke. Ermis je s 3:1 doma premagal Aris Limassol. Za goste je celoten drugi polčas odigral tudi Ivica Guberac. Apollon Limassol Dejana Mezge je na gostovanju pri AEK-u Larnaki iztržil remi 2:2. Nekdanji vezist Maribora je igral poslednjih 23 minut srečanja.

Nemški Köln Dominica Maroha je pred zvestimi domačimi navijači z 1:3 izgubil proti Schalkeju. Maroh je odigral celotno srečanje ter že v drugi minuti obračuna prejel rumeni karton. Bayer Leverkusen je brez poškodovanega Kevina Kampla v gosteh pri Augsburgu iztržil remi 3:3. Jan Oblak je v gosteh pri Valencii klonil prvič po dolgem času, v 28. minuti ga je premagal Čerišev za 1:1. Oblak je med španskimi prvoligaši prejel najmanj zadetkov, vsega dvanajst. Obračun se je končal z zmago Atletica 1:3. Grenada Reneja Krhina je v andaluzijskem obračunu izgubila z Betisom, zeleno-beli so slavili z 2:0. Krhin je srečanje presedel na klopi za rezerve.

Za konec poglejmo v bosansko Premijer Ligo. Velež Mostar je doma gostil Željezničar Dejana Djermanovića ter izgubil z 0:1. Nekdanji napadalec ljubljanske Olimpije je zbral prve minute, odigral celoten polčas in po debiju spregovoril tudi za SNPortal. “Igrali smo z ekipo, ki je praktično že izpadla iz lige, tako da niso imel kaj izgubiti. Na začetku drugega polčasa sem dočakal prve minute. Zadeli smo že na začetku drugega polčasa. S svojo igro sem bil za prvič zadovoljen in v kolikor bom tako igral tudi v prihodnje, bodo prišli tudi zadetki.” Sarajevo je doma z 2:1 premagalo zeniški Čelik. Za domače je ob zaključku srečanja zaigral tudi nekdanji branilec Mure ter velenjskega Rudarja Denis Kramar.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City 1-0 Norwich Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Bojan Jokić (Nottingham Forest) Ipswich 1-0 Nottingham Forest Igral do 78. minute.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Wigan) Wigan 1-1 Peterborough Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) Admira 0-2 WAC Izven postave, poškodovan.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Mattersburg 1-0 Sturm Graz Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (A. Celovec) A. Celovec 1-2 FAC Dunaj Odigral celotno srečanje, v 34. minuti prejel rumeni prejel rumeni karton.
Patrik Eler (A. Celovec) A. Celovec 1-2 FAC Dunaj Odigral celotno srečanje, v 17. minuti dosegel zadetek za 1:1 ter v 60. minuti prejel rumeni karton.
Uroš Palibrk (A.Salzburg) A. Salzburg 2-2 W. Neustadt Igral od 67. minute.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Emil Velić (Sint-Truiden) Club Brugge 3-0 Sint-Truiden Sedel na rezervni klopi.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) St. Gilloise 0-0 VV Coxyde Odigral celotno srečanje.
Etien Velikonja (Lierse) Lierse 0-0 KSV Roeselare Odigral celotno srečanje, v 72. minuti prejel rumeni karton.
BIH – PREMIJER LIGA
Dejan Djermanović (Željezničar) Velež Mostar 0-1 Željezničar Igral od 46. minute.
Denis Kramar (FK Sarajevo) FK Sarajevo 2-1 Čelnik Zenica Igral od 90. minute.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Sloboda 1-0 Radnik Bijeljina ?
CIPER – FIRST DIVISION
Dejan Mezga (Apollon Limassol) AEK Larnaka 2-2 Apollon Limassol Igral od 67. minute.
Jan Koprivec (Anorthosis) Omonois N. 3-0 Anorthosis Odigral celotno srečanje.
Marko Pridigar (Ayia Napa) *** Konec sezone.
Ivica Guberac (Aris Limassol) Ermis 3-1 Aris Limassol Igral od 46. minute.
Andraž Kirm (Omonoia Nicosia) Omonoia N. 3-0 Anorthosis Odigral celotno srečanje, v 7. minuti podal za 2:0.
ČILE – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Cobresal) S. Wanderers 3-1 Cobresal Igral od 39. minte, v 50. minuti dosegel zadetek za 2:1 iz 11-m.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) Aarhus 0-0 FC Kobenhaven Igral do 84. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) Angres 0-0 St. Etienne Izven postave, poškodovan.
Denis Petrić (Angres) Angres 0-0 St. Etienne Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) PAS Giannina 2-0 Panetolikos Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Boštjan Frelih (Inter Zaprešić) Inter Zaprešić ?-? Hajduk Preloženo srečanje.
Matjaž Rozman (Slaven Belupo) Dinamo Zagreb 2-1 Slaven Belupo Odigral celotno srečanje.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Dinamo Zagreb 2-1 Slaven Belupo Odigral celotno srečanje, v 64. minuti prejel rumeni karton.
Aleš Mejač (Rijeka) Rijeka 2-1 Osijek Sedel na rezervni klopi.
Roman Bezjak (Rijeka) Rijeka 2-1 Osijek Odigral celotno srečanje, v 93. minuti dosegel zadetek za 2:1 ter v 45. minuti prejel rumeni karton.
Miral Samadržić (Rijeka) Rijeka 2-1 Osijek Odigral celotno srečanje, v 39. minuti prejel rumeni karton.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 3-1 Palermo Izven postave, viroza.
Vid Belec (Carpi) Bologna 0-0 Carpi Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) AS Roma 4-1 Fiorentina Igral do 67. minuti, v 45+3. minuti dosegel zadetek za 3:1 iz 11-m.
Valter Birsa (Chievo) Napoli 3-1 Chievo Igral do 64. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Napoli 3-1 Chievo Odigral celotno srečanje, v 58. minuti prejel rumeni karton.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Atalanta 0-2 Juventus Odigral celotno srečanje.
Siniša Anđelković (Palermo) Inter 3-1 Palermo Odigral celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo) Inter 3-1 Palermo Sedel na rezervni klopi.
Kristjan Matošević (Lazio) Torino 1-1 Lazio Izven postave.
Tim Matavž (Genoa) Genoa 1-0 Empoli Sedel na rezervni klopi.
Marko Krivičić (Bologna) Bologna 0-0 Carpi Izven postave.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (V. Lanciano) V. Lanciano 1-0 Brescia Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Cagliari) Trapani 2-2 Cagliari Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenić (Livorno) Modena 1-0 Livorno Igral do 83. minute.
Žan Benedičič (Ascoli) Crotone 2-0 Ascoli Igral prvi polčas.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Rene Mihelič (Hapoel Ra’anana) H. Ra’anana 0-2 Bnei Yehuda ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Nejc Pečnik (Omiya) Omiya 2-0 Kashiwa Igral do 90. minute.
Branko Ilić (Urawa Reds) Urawa Reds 1-2 Iwata Izven postave, poškodovan.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Urawa Reds 1-2 Iwata Odigral celotno srečanje.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Denis Halilović (Yokohama) Yokohama 0-2 Yamaga Igral od 46. minute.
Rok Štraus (Yokohama) Yokohama 0-2 Yamaga Igral od 61. minute.
KUVAJT – PREMIER LEAGUE
Goran Cvijanović (Al Arabi) *** Prosti vikend.
MALEZIJA – SUPER LEAGUE
Dalibor Volaš (Pahang FC) Pokal: Pahang FC 0-1 Sime Darby Igral od 72. minute.
Nejc Potokar (Pahang FC) Pokal: Pahang FC 0-1 Sime Darby Odigral celotno srečanje.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Birkirkara FC) Tarxien Rainbows 1-2 Birkirkara Igral od 61. minute.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Martin Milec (Roda) Roda 1-2 Vitesse Odigral celotno srečanje.
Luka Zahovič (Heerenveen) Heerenveen 0-4 Utrecht Izven postave.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) Augsburg 3-3 Bayer Leverkusen Izven postave, poškodovan.
Jon Gorenc Stanković (BvB 09) BvB 09 0-0 Bayern M. Izven postave.
Dominic Maroh (Köln) Köln 1-3 Schalke Odigral celotno srečanje, v 2. minuti prejel rumeni karton.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Mišo Brečko (Nurnberg) Nurnberg 2-1 Kaiserslautern Izven postave, kaznovan zaradi kvote rumenih kartonov.
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 1-1 Duisburg Sedel na rezervni klopi.
Zlatko Dedić (FSV Frankfurt) Union Berlin 4-0 FSV Frankfurt Sedel na rezervni klopi.
Goran Šukalo (TSV 1860 München ) 1860 München 3-2 Sandhausen Izven postave, poškodovan.
ROMUNIJA – LIGA I
Miha Mevlja (Dinamo Bukarešta) Dinamo Bukarešta 1-1 Steaua Bukarešta Odigral celotno srečanje.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanović (Mordovia S.) Ufa 1-1 Mordovia S. Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Denis Popović (Wisla) Wisla 1-1 Piast Gliwice Igral od 77. minute.
Boban Jović (Wisla) Wisla 1-1 Piast Gliwice Odigral celotno srečanje, v 82. minuti dosegel zadetek za 1:1.
Elvis Bratanović (Termalica B-B.) Gornik Leczna 1-2 Termalica B-B. Sedel na rezervni klopi.
Matija Širok (Jagiellonia) Lechia 5-1 Jagiellonia Izven postave.
Kristian Ipša (Piast Gliwice) Wisla 1-1 Piast Gliwice Odigral celotno srečanje, v 94. minuti prejel rumeni karton.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Wisla 1-1 Piast Gliwice Odigral celotno srečanje.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Wisla 1-1 Piast Gliwice Igral do 74. minute.
POLJSKA – DIVIZIJA 1
Matic Žitko (Olimpia Grudziądz) Olsztyn 1-1 Olimpia Grudziądz Odigral celotno srečanje.
Dejan Žigon (Olimpia Grudziądz) Olsztyn 1-1 Olimpia Grudziądz Izven postave.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Ažbe Jug (Sporting) Sporting 0-1 Benfica Sedel na rezervni klopi.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Alen Ploj (Zlate Moravce) Zlate Moravce 2-2 Spartak Trnava Izven postave.
Dejan Školnik (Zlate Moravce) Zlate Moravce 2-2 Spartak Trnava Igral do 81. minute, v 5. minuti podal za 1:0.
Michael Lovrec (Zlate Moravce) Zlate Moravce 2-2 Spartak Trnava Izven postave.
Marko Kovjenić (Zlate Moravce) Zlate Moravce 2-2 Spartak Trnava Izven postave.
Žiga Vodeb Žmavc (Zlate Moravce) Zlate Moravce 2-2 Spartak Trnava Izven postave.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) OFK Beograd 0-0 Novi Pazar Ni igral.
Gregor Balažic (Partizan) Radnički Niš 0-1 Partizan Izven postave, poškodovan.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Granada) Betis 2-0 Granada Sedel na rezervni klopi.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Valencia 1-3 Atletico Madrid Odigral celotno srečanje.
Žiga Kastrevec (Getafe) Getafe 1-1 Sevilla Izven postave.
ŠPANIJA – SEGUNDA DIVISION
Matej Pučko (Osasuna) Lugo 2-0 Osasuna Odigral celotno srečanje.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Andraž Šporar (FC Basel) FC Lugano ?-? FC Basel Preloženo srečanje.
Domen Črnigoj (FC Lugano) FC Lugano ?-? FC Basel Preloženo srečanje.
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen ?-? Grasshoppers Ponedeljek ob 20:00 uri.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Galatasaray 3-3 Istanbul BB Igral od 63. minute.
Nejc Skubic (Konyaspor) Konyaspor 2-0 Trapzonspor Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Antalyaspor) Kasimpaša 2-1 Antalyaspor Igral od 87. minute.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Kasimpaša 2-1 Antalyaspor Izven postave.
UKRAJINA – PARI-MATCH LEAGUE
Miha Goropevšek (Volyn Lutsk) Metalist Harkov 3-0 Volyn Lutsk Odigral celotno srečanje.