Enaintrideseti hrvaški pokal je imel finalno tekmo na stadionu Poljud v dalmatinski prestolnici. Tekmeca pa stara rivala. Hajduk Split in Rijeka. To je bila njuna tretja medsebojna tekma v letu 2022. Konec februarja so istrski belo-modri s 3:1 sredi Splita ugnali Hajduk, v začetku maja je Hajduk v Rijeki slavil 3:0. Tokrat je šlo zares. Le zmagovalec se lahko veseli lovorike. V ravnokar končanem prvenstvu je zagrebški Dinamo postal prvak pred Hajdukom, Rijeka pa je bila četrta.

V začetni enajsterici Hajduka je bil v belem dresu s številko 29 naš reprezentančni napadalec Jan Mlakar, ki je odigral 61 minut srečanja. Na drugi strani je v rdečem dresu Rijeke od prve do 85 minute odigral 22-letni Idrijčan Adam Gnezda-Čerin. Pred skoraj 29 500 gledalci je v trinajsti minuti po podaji Kolumbijca Obregona v kazenski prostor Rijeko v vodstvo popeljal švicarski reprezentančni napadalec Josip Drmić. Dobrih deset minut kasneje je sledilo izenačenje. Po podaji iz kota je v gneči najvišje skočil 21-letni portugalski branilec Ferro in z glavo okroglo usnje poslal v mrežo ob desni vratnici. Za izid polčasa in preobrat izida je bil v 36 minuti natančen Dario Melnjak. Od 41 minute je imel Hajduk igralca več. Namreč, sredi prvega polčasa je zaradi nešportnega obnašanja porumenel kapetan Hrvoje Smolčić, nato pa je v zadnjih minutah uvodnega polčasa zaradi vlečenja Livaje prejel še drugi rumeni karton, kar je za 21-letnega levega bočnega branilca pomenilo konec tekme. V drugem polčasu je v enajsti minuti svoj drugi gol na tekmi zabil Melnjak, ki je po napaki obrambe Rijeke zabil gol iz bližine. To je bil tretji pokalni nastop za 29-letnega vezista iz Varaždina in drugi gol v letošnjem pokalu. Zanimivo, da je od konca avgusta 2017, do začetka januarja 2019 ta hrvaški reprezentant igral tudi v dresu Domžal.

To je bil za splitski Hajduk sedmi (7) hrvaški pokal, ki so ga osvojili. Nazadnje je bilo to pred devetimi leti. Skupno pa imajo sedaj 34 lovorik v svojih vitrinah.

Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…