Josip Iličić se je danes veselil prvega zadetka v dresu Fiorentine. 25-letni Kranjčan je po številnih težavah z zdravjem zaigral šele drugič v tej sezoni začel od prvi minute in v desetem nastopu prišel do prvega zadetka za ekipo iz Firenc.

Slovenski reprezentant je v 13. minuti načel mrežo Bologne, v dresu katere je do 74. minute igral tudi Rene Krhin, potem ko je na robu kazenskega prostora iz igre vrgel kar dva čuvaja, nato pa iz štirinajstih metrov z diagonalnim strelom natančno zaključil v levi spodnji kot Curcijevih vrat. Iličić je igrišče zapustil v 61. minuti ob rezultatu 2:0, ko ga je zamenjal nekdanji reprezentant Španije Joaquin. Moštvo iz Firenc po zmagi s 3:0 po nepopolnem šestnajstem krogu zaseda četrto mesto Serie A.