Za nami je zadnji vikend meseca januarja, naši legionarji znova niso počivali. Učinek Slovencev na tujem je bil dokaj soliden, med strelce sta se vpisala Etien Velikonja ter Enej Jelenič. S podajo se je izkazal Kevin Kampl, debi v majici nizozemske Rode pa je dočakal Martin Milec. Jan Oblak pa je bil dvakrat premagan ob porazu proti zvezdnikom Barcelone, Samir Handanović pa je po pokalnem porazu proti Juventusu trikrat klonil še v milanskem derbiju.

Tokrat poglejmo med belgijske drugoligaše, kjer je nov zadetek dosegel Etien Velikonja. Na gostovanju pri Desselu je 27-letni Šempetrčan v 73. minuti uspešno izvedel najstrožjo kazen in srečanje odločil v korist Lierseja. S petnajstimi zadetki je Primorec trenutno tudi prvi strelec druge belgijske ligi. Nekdanji celjski napadalec Nicolas Rajšel je v dresu St. Gilloisea pred domačimi navijači z 1:2 izgubil proti Seraing Unitedu. Rajšel je odigral celotno srečanje ter v 61. minuti dobil tudi rumeni karton. Blizu belgijske meje pa po novem igra tudi Martin Milec, ki je pred dnevi okrepil nizozemskega prvoligaša Rodo. Le nekaj dni po prihodu v novo okolje, je Račan že v soboto že debitiral in pred domačimi navijači gostil sloviti Ajax. Kot posojeni nogometaš Standarda je že ob debiju odigral celotno srečanje, obračun pa se je končal z rezultatom 2:2. Cambuur je doma gostil Heerenveen Luke Zahovića ter izgubil z 0:1. Zahović je celotno srečanje presedel na klopi za rezervne nogometaše.

Selimo se med italijanske drugoligaše, saj se je drugega zadetka sezone veselil Enej Jelenič. Na gostovanju pri Brescii je krilni nogometaš Livorna v 56. minuti dosegel zadetek za vodstvo 1:2. Nekdanji mladi reprezentant je odigral celotno srečanje ter se na koncu veselil tudi zmage z 1:3. Zmage z 1:2 na gostovanju pri Avellinu se je s Cagliarijem razveselil tudi Luka Krajnc. 21-letni branilec za igro ni dobil priložnosti. Poraza pa sta doživela kluba Virtus Lanciana Armina Bačinovića ter Ascoli Žana Benedičiča, prvi so doma izgubili proti Trapaniju z 0:3, Bačinović je odigral prvi polčas. Drugi pa z enakim izidom izgubili na gostovanju pri Ceseni, Benedičič je igral 81 minut ter prejel rumeni karton.

Ostajamo v Italiji, italijanski prvoligaši so odigrali nov krog Serie A. Sinoči je bil na sporedu veliki italijanski derbi med Milanom ter Interjem, v katerem so bili s 3:0 bili boljši rdeče-črni. V vratih Interja je stal Samir Handanović, ki je moral v zgolj nekaj dneh še drugič kar trikrat žogo pobrati s svoje mreže. V 35. minuti ga je prvič premagal Alex, v 73. in 77. minuti pa sta ga ugnala še Bacca ter Niang. Ljubljančan je v letošnji sezoni prejel sedemnajst zadetkov, med tednom pa je trikrat klonil tudi v polfinalni pokalni tekmi proti Juventusu. Solidne predstave v vratih Carpija kaže Vid Belec, saj je pred domačimi navijači proti Palermu Siniše Anđelkovića ter Aljaža Strune klonil le enkrat in prispeval pomemben delež k remiju in točki. Za Palermo je celotno srečanje odigral Struna, Anđelković pa je srečanje presedel na klopi. Atalanta Jasmina Kurtića je doma remizirala s Sassuolom. Belokranjec je v 32. minuti priigral enajstmetrovko, v 71. minuti pa ga je Edy Reja potegnil iz igre. Chievo je brez pomoči kaznovanega Boštjana Cesarja doma visoko izgubil proti Juventusu, ki je slavil z 0:4, Valter Birsa pa je za “osličke” igral 68 minut. Bodoči klub Tima Matavža Genoa je doma gostila Fiorentino Josipa Iličića ter se z vijolicami razšla brez zadetkov. Iličić je igral do 56. minute.

V prvi nemški Bundesligi je znova dobro odigral Kevin Kampl. Bayer je pred domačimi navijači s 3:0 premagal zadnjeuvrščeni Hannover, v 87. minuti je za končnih 3:0 podal prav Kampl, ki je prispeval tretjo asistenco v sezoni. 25-letni vezist je odigral celotno srečanje. Köln Dominica Maroha je na gostovanju pri Wolfsburgu iztržil remi, bilo je 1:1, Maroh je za “kozličke” odigral vseh 90 minut. Augsburg  Tima Matavža je pred domačimi navijači odigral remi brez zadetkov proti Eintrachtu iz Frankfurta. Matavž je še zadnjič v letošnji sezoni sedel na klopi Augsburga, saj se seli v italijansko Genoo.

Za konec poglejmo še med španske prvoligaše. Na sporedu je derbi med vodilnima Barcelono ter Atleticom Jana Oblaka, ki pa ni uspel zaustaviti vseh katalonskih napadov, saj so gostitelji slavili z 2:1. V prvem polčasu sta Škofjeločana v 30. ter 38. minuti premagala Messi ter Suarez. Nekdanji vratar Olimpije je v letošnji sezoni prejel le deset zadetkov. Granada Reneja Krhina je z 1:0 izgubila v gosteh pri Villarrealu. Krhin je v igro prišel v 77. minuti. Getafe Žige Kastrevca je doma doživel minimalen poraz Athletic Bilbaou, posojenega član novomeške Krke ni bilo v kadru domačih. Izkušnje bo nabiral v dresu druge ekipe Getafeja, ki igra v četrti španski ligi, saj je včeraj že odigral zadnjih petnajst minuti proti Gerniku ter s soigralci doživel poraz z 0:1.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) *** Prosti vikend.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Bojan Jokić (Nottingham Forest) Pokal: Nottingham 0-1 Watford Sedel na rezervni klopi.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Wigan) Wigan 3-0 Port Vale Igral do 62. minute.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) *** Zimski premor.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) *** Zimski premor.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (A. Celovec) *** Zimski premor.
Patrik Eler (A. Celovec) *** Zimski premor.
Uroš Palibrk (A.Salzburg) *** Zimski premor.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Emil Velić (Sint-Truiden) Sint-Truiden 1-2 Anderlecht Izven postave.
Emir Dautović (R. Mouscron-P.) Oostende 3-3 R. Mouscron-P Izven postave.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) St. Gilloise 1-2 Seraing Utd Odigral celotno srečanje, v 61. minuti prejel rumeni karton.
Etien Velikonja (Lierse) Dessel 0-1 Lierse Odigral celotno srečanje, v 73. minuti dosegel edini zadetek na srečanju iz 11-m.
BIH – PREMIJER LIGA
Dejan Đermanović (Željezničar) *** Zimski premor.
Denis Kramar (FK Sarajevo) *** Zimski premor.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) *** Zimski premor.
CIPER – FIRST DIVISION
Dejan Mezga (Apollon Limassol) Apollon Limassol 4-0 Ayia Napa Igral od 46. minute.
Jan Koprivec (Anorthosis) Ermis 2-0 Anorthosis Odigral celotno srečanje.
Marko Pridigar (Ayia Napa) Apollon Limassol 4-0 Ayia Napa Odigral celotno srečanje.
Ivica Guberac (Aris Limassol) Aris Limassol ?-? AEL Limasol Ponedeljek ob 18:00 uri.
Andraž Kirm (Omonoia Nicosia) A.E. Paphos ?-? Omonoia N. Izven postave, poškodovan.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Boštjan Frelih (Zbrojovko Brno) *** Zimski premor.
Jure Srnec (Sigma Olomouc) *** Zimski premor.
Elvis Bratanović (FK Teplice) *** Zimski premor.
ČILE – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Cobresal) Colo Colo 1-0 Cobresal Sedel na rezervni klopi.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) *** Zimski premor.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) St. Etienne 0-2 PSG Izven postave, poškodovan.
Denis Petrić (Angres) Angres 3-0 Monaco Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) PAS Giannina 0-3 Olympiakos Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Matjaž Rozman (Slaven Belupo) *** Zimski premor.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) *** Zimski premor.
Roman Bezjak (Rijeka) *** Zimski premor.
Miral Samadržić (Rijeka) *** Zimski premor.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) AC Milan 3-0 Inter Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Carpi) Carpi 1-1 Palermo Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Genoa 0-0 Fiorentina Igral do 56. minute.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 0-4 Juventus Igral do 68. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 0-4 Juventus Izven postave, kaznovan zaradi rdečega kartona.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Atalanta 1-1 Sassuolo Igral do 73. minute.
Siniša Anđelković (Palermo) Carpi 1-1 Palermo Sedel na rezervni klopi.
Aljaž Struna (Palermo) Carpi 1-1 Palermo Odigral celotno srečanje, 74. minuti prejel rumeni karton.
Kristjan Matošević (Lazio) Udinese 0-0 Lazio Izven postave.
Marko Krivičić (Bologna) Bologna 3-2 Sampdoria Izven postave.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (V. Lanciano) V. Lanciano 0-3 Trapani Igral prvi polčas.
Luka Krajnc (Cagliari) Avellino 1-2 Cagliari Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenič (Livorno) Brescia 1-3 Livorno Odigral celotno srečanje, 56. minuti dosegel zadetek za 1:2
Žan Benedičič (Ascoli) Cesena 3-1 Ascoli Igral do 81. minute, v 49. minuti prejel rumeni karton.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Rene Mihelič (Hapoel Ra’anana) Hapoel Ra’anana 1-0 M. Petach Tikva ?