Linški LASK Rajka Repa je v petek potrdil vrnitev v Bundesligo, včeraj pa v mestnem derbiju z Blau-Weiß Linzem iztržil točko. Remiziral je tudi Wacker Innsbruck, velik delež zaslug za 39. točko sezone pa gre tudi našemu Patriku Elerju.

Primorec je po tekmi premora, ko je prekinil serijo petih tekem z vsaj zadetkom, znova meril v polno. Dvakrat! Tirolci so pred svojimi gledalci gostili štajerski Kapfenberg ter po vsega 14 minutah igre  že zaostajali za dva zadetka. Polčas se je po hitrem golu Dominika Baumgartnerja, ki je zadel po prostem strelu Elerja in odbitku, zaključil z izidom 2:1, v nadaljevanju pa je na sceno stopil Eler.

Visokorasli napadalec, ki je že v prvem polčasu zadel tudi vratnico gostujočega gola, je v 50. minuti izkoristil darilo gostujočega branilca in s strelom po tleh izid izenačil na 2:2, deset minut kasneje pa je sodeloval tudi v akciji, ki je pripeljala do prekrška za enajstmetrovko, le-to pa je nato pretvoril v 16. zadetek sezone. Gostje so zatem izenačili šest minut pred koncem srečanja, zadetka Elerja vidite na tej povezavi.

Eler se je s 16. zadetkom prebil že na drugo mesto ligaške lestvice strelcev in se s sedmimi pomladanskimi zadetki aktivno vključil v lov na strelsko krono. Z 18 goli vodi Raphael Dwamena, a ga bo Primorec s podobnim nadaljevanjem hitro dohitel, saj se je Ganec pozimi poslovil od Austrie Lustenau.