Tokratni vikend učinek legionarjev je bil nekoliko skromnejši kot v minulih dveh. Med strelsko statistiko sta se vpisala le dva naša nogometaša, že zgodaj zjutraj v soboto se je prvenca razveselil Milivoje Novaković. Kot drugi pa se med strelce vpisal tudi Zlatko Dedić, ki je v 2. Bundesligi zadel že tretjič zapored. Na Japonskem je svoj debi za novi klub doživel Nejc Pečnik, medtem ko je Kevin Kampl znova zaigral za Borussio Dortmund, Robert Berić pa v mestnem derbiju z Austrio prvič v letošnjem letu ni dosegel zadetka.

Nova sezona se je v soboto začela tudi na Japonskem, v najmočnejši ligi se bosta tudi letos dokazovala reprezentančna napadalca Novaković in Ljubijankić. Na japonskih zelenicah je bil tokrat prisoten le Milivoje Novaković, ki pa je že takoj dokazal, da bo pomemben član Nagoye. Pred domačimi navijači je v 80. minuti poskrbel za delitev točk, saj je postavil končni izid 3:3. V svojem debiju je za Nagoyo je odigral celotno srečanje ter v 77. minuti prejel še rumeni karton. Na ligaški debi v dresu Urawe pa bo moral počakati Ljubijankić, saj ga na gostovanju pri Shonanu ni bilo v kadru trenerja Mihajla Petrovića, ki je pred leti deloval tudi v Sloveniji. Ljubijankićevi soigralci so sicer slavili zanesljivo zmago, bilo je 1:3. V zimskem prestopnem roku se je iz Crvene Zvezde na Japonsko preselil tudi Nejc Pečnik, ki pa bo svoje znanje kazal v drugoligaškem tekmovanju, v dresu JEF Uniteda, ki ga je pred leti vodil tudi dr. Zdenko Verdenik. Debi je doživel na gostovanju pri Nagasakiju, tik pred koncem srečanja je bil 92. minuti taktično zamenjan, saj je njegova ekipa na koncu slavila z 0:1. Potem ko je Rok Elsner pred dnevi podpisal za poljskega drugoligaša Olimpiio Grudziadz, je v soboto že zaigral za klub, a krstnega nastopa ne bo ohranil v najlepšem spominu, saj je na gostovanju pri Swinoujscieju izgubil z 1:0. Ob Elsnerju je celotno srečanje odigral tudi tudi nekdanji nogometaš Kopra in Celja Denis Popović.

Pokukajmo še v Nemčijo, kjer v zadnjih tednih blesti nekdanji junak reprezentance Zlatko Dedić. V drugi nemški ligi se je znova vpisal med strelce in v dresu FSV Frankfurta zadel še tretjič zapored. Srečanje je začel na klopi za rezervne nogometaše, priložnost pa dobil v 61. minuti srečanja ter za zadetek porabil vsega štiri minute, ko je zadel za domačo vodstvo z 1:0. Gostujoči nogometaši iz Darmstadta so v 76. minuti postavili končni izid srečanja na 1:1. Nik Omladič, ki je med tednom v pokalnem tekmovanju gostoval pri velikem Bayernu, v dresu Eintrachta iz Braunschweiga še čaka na prvo ligaško zmago. Šmarčan je pred domačimi navijači s soigralci doživel nov poraz, saj je moral Eintracht priznati premoč St. Pauliju, ki je slavil z 0:2. Greuther Fürth Gorana Šukala je na gostovanju pri Aalenu iztržil remi 1:1, Koprčan je odigral celoten drugi polčas. Aktivni so bili tudi nemški prvoligaši, po nekaj težavah s trebušno virozo je znova zaigral tudi Kevin Kampl. Na gostovanju pri Hamburgu je s soigralci lovil nove tri točke, a dobil zgolj eno. V Nemčiji rojeni Slovenec je ob polčasu zamenjal Japonca Kagawo, z nekaj streli na gol pa ni uspel premagati domačega vratarja. Srečanje se je na koncu končalo brez zadetkov. Köln Dominica Maroha ter Miša Brečka je pred domačimi navijači slavil z 4:2 nad Eintrachtom iz Frankfurtu, po minulem krogu, ko sta zaigrala oba reprezentanta, je tokrat znova zaigral le Maroh, ki ga je priznani Kicker uvrstil tudi v idealno enajsterico kroga. Trboveljčan Brečko je svojega reprezentančnega rojaka gledal s klopi za rezervne nogometaše. Znova pa se je na klopi Augsburga znašel Tim Matavž, a po povratku po poškodbi še ni dobil priložnosti za dokazovanje. Njegov Augsburg je doma gostil Wolfsburg ter ga premagal z 1:0. V najmočnejšem avstrijskem prvenstvu je po treh krogih brez zadetka ostal Robert Berić. V največjem avstrijskem derbiju se je Rapid pomeril z mestno tekmico Austrio, ki je po preobratu z igralcem manj zeleno-belim zadala prvi poraz v letu 2015. Nekdanji nogometaš Krškega, Interblocka, Maribora in Sturma je v dresu Rapida odigral celotno srečanje. Avstrijski prvoligaš Wolfsberger je brez pomoči poškodovanega Tadeje Trdine gostoval pri graškem Sturma in izgubil z 2:0. Sandija Lovriča, ki naj bi ga NZS v zadnjih dneh poskušala prepričati za igranje v dresu Slovenije, tokrat ni bilo v kadru Sturma.

Za konec pa poglejmo še v italijansko Serie A, kjer je znova zaigralo nekaj naših legionarjev. V golu milanskega Interja je znova blestel Samir Handanović, ki je kljub dvema prejetima zadetkoma na vročem gostovanju pri Napoliju reševal svoje soigralce. Ljubljančan se je gostovanju lahko zadovoljil z eno točko, saj sta Palacio ter Icardi po zaostanku z 2:0 v 72. ter 87. minuti poskrbela za končnih 2:2. Handanovićevega “učenca” Vida Belca po pričakovanjih ni bil v kadru Interja. Na nasprotnih straneh sta si včeraj stala Siniša Anđelković ter Luka Krajnc, prvi je celotno srečanje odigral v dresu gostujočega Palerma, drugi pa za domačo Ceseno. Srečanje se je končalo brez zadetkov, oba naša legionarja sta bila med boljšimi na igrišču. Chievo Boštjana Cesarja ter Valterja Bisre je doma gostil Romo. Reprezentančni kapetan Boštjan Cesar je odigral celotno srečanje in v 52. minuti prejel rumeni karton, Valter Birsa pa je v 19. minuti zamenjal hudo poškodovanega Federica Mattiella ter v 88. minuti prejel rumeni karton. Srečanje se je končalo brez zadetkov. Danes zvečer bodo na še delu trije naši nogometaši. Sassuolo Dejana Lazarevića gostuje pri torinskem Juventusu, Fiorentina Josipa Iličića ter Jasmina Kurtića pa pri rimskem Laziu.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) *** Prosti vikend.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Matija Boben (Bolton) *** Prosti vikend.
Jure Travner (FC Reading) Pokal: Bradford 0-0 Reading Izven postave.
Žan Benedičič (Leeds United) Wigan 0-1 Leeds United Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Blackpool 0-1 Sheffield W. Izven postave, poškodba.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) Temperley ?-? Tigre Torek ob 00:00 uri.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) Melbourne V. 1-1 Perth Glory Sedel na rezervni klopi.
Robert Koren (Melbourne City) C.C. Mariners 1-0 Melbourne C. Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) Sturm Graz 2-0 WAC Izven postave, poškodba.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Sturm Graz 2-0 WAC Izven postave.
Robert Berić (Rapid Dunaj) Austria Dunaj 2-1 Rapid Dunaj Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) SV Kapfenberg 2-1 FAC Dunaj Igral do 77. minute.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) Gent 2-1 Lierse Izven postave.
Martin Milec (Standard Liege) Mechelen 1-0 Standard Liege Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 1-0 Levski Igral do 89. minute, v 40. minuti prejel rumeni karton.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) *** Prosti vikend.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) *** Prosti vikend.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) AEK Laranka 2-1 Omonoia N. Igral do 76. minute.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Bohemians 1905 3-1 Pribram Igral od 68. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Caen 1-2 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) Niki Volos 0-3 PAS Giannina Srečanje odpovedano oziroma regresirano srečanje za zeleno mizo.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilovič (Hajduk) Osijek 0-1 Hajduk Sedel na rezervni klopi.
Dejan Mezga (Hajduk) Osijek 0-1 Hajduk Odigral celotno srečanje, v 22. minuti prejel rumeni karton.
Goran Cvijanovič (Rijeka) Lok. Zagreb ?-? Rijeka Ponedeljek ob 18:00 uri.
Miral Samadržič (Rijeka) Lok. Zagreb ?-? Rijeka Ponedeljek ob 18:00 uri.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Napoli 2-2 Inter Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Inter) Napoli 2-2 Inter Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Lazio ?-? Fiorentina Ponedeljek ob 19:00 uri.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 0-0 AS Roma Igral od 19. minute, v 88. minuti prejel rumeni karton.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 0-0 AS Roma Odigral celotno srečanje, v 52. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Juventus ?-? Sassuolo Ponedeljek ob 21:00 uri.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Lazio ?-? Fiorentina Ponedeljek ob 19:00 uri.
Siniša Anđelković (Palermo) Cesena 0-0 Palermo Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 0-0 Palermo Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Pescara 2-2 Vicenza Izven postave.
Aljaž Struna (Capri) Latina 0-1 Carpi Odigral celotno srečanje.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) Perugia 0-0 V. Lanciano Odigral celotno srečanje, 30. minuti prejel rumeni karton.
Maks Barišič (Catania) Catania 2-2 Spazia Sedel na rezervni klopi.
Jan Koprivec (Perugia) Perugia 0-0 V. Lanciano Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenič (Livorno) Livorno 2-1 Ternana Igral do 57. minute.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) Sakhnin 2-0 Hapoel Raanana Ni podatka.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Nagoya 3-3 Yamaga Odigral celotno srečanje, v 80. minuti dosegel zadetek za 3:3 ter 77. minuti prejel rumeni karton.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Shonan 1-3 Urawa Reds Izven postave.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) V-V. Nagasaki 0-1 JEF United Igral do 92. minute.
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
Borut Semler (Akzhayik Uralsk) *** ?
Matic Maruško (Akzhayik Uralsk) *** ?
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Balzan Youths 0-3 Floriana Odigral celotno srečanje.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) Lambard Papa 1-0 Donaujvaros Sedel na rezervni klopi.
Rene Mihelič (Debrecen) Debrecen 0-0 Ujpest Igral do 61. minute.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) SC Freiburg 0-1 Bremen Izven postave.
Kevin Kampl (BvB 09) HSV 0-0 BvB 09 Igral od 46. minute.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) HSV 0-0 BvB 09 Izven postave, igral srečanje za drugo ekipo v 3. ligi.
Tim Matavž (Augsburg) Augsburg 1-0 Wolfsburg Sedel na rezervni klopi.
Mišo Brečko (Köln) Köln 4-2 Eintracht Frankfurt Sedel na rezervni klopi.
Dominic Maroh (Köln) Köln 4-2 Eintracht Frankfurt Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 0-2 St. Pauli Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) FSV Frankfurt 1-1 Darmstadt Igral od 61. minute, v 65. minuti dosegel zadetek za 1:0.
Goran Šukalo (G. Fürth) Aalen 1-1 G. Fürth Igral od 46. minute.
ROMUNIJA – LIGA I
Rok Kronaveter (Petrolul Ploiesti) Petrolul Ploiesti ?-? CSMC Lasi Ponedeljek ob 17:00 uri.
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) Petrolul Ploiesti ?-? CSMC Lasi Ponedeljek ob 17:00 uri.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) Amkar ?-? T. Moskva Ponedeljek ob 11:00 uri.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Boban Jovič (Wisla) Wisla 0-1 Zawisza Igral do 70. minute.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast G. 2-2 Gornik Z. Igral do 72. minute.
POLJSKA – 1. LIGA
Rok Elsner (Ol. Grudziadz) Swinoujscie 1-0 Ol. Grudziadz Odigral celotno srečanje.
Denis Popovič (Ol. Grudziadz) Swinoujscie 1-0 Ol. Grudziadz Odigral celotno srečanje.
Rok Štraus (Widzew Lodz) Widzew Lodz ?-? Sandecja Preloženo srečanje.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Ajdin Redzić (Košice) Senica 3-1 Košice Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) OFK Beograd 1-0 Napredak Igral od 46. minute.
Dejan Djermanovič (FK Voždovac) Rad 2-0 FK Voždovac Igral od 68. minute, v 86. minuti prejel rumeni karton.
Anej Lovrečič (FK Voždovac) Rad 2-0 FK Voždovac Odigral celotno srečanje.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) Rad 2-0 FK Voždovac Igral do 78. minute.
Gregor Balažic (Partizan) Donji Srem 1-2 Partizan Odigral celotno srečanje.
Branko Ilič (Partizan) Donji Srem 1-2 Partizan Odigral celotno srečanje.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) *** Prosti vikend.
Haris Vučkić (Rangers) Cowdenbeath 0-0 Rangers Igral do 80. minute.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) Cordoba ?-? Getafe Ponedeljek ob 20:45 uri.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 1-1 Valencia Sedel na rezervni klopi.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 4-1 Celta Vigo Izven postave, poškodba.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) Aarau 0-2 St. Gallen Igral od 77. minute.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Istanbul BB 0-0 Konyaspor Igral prvi polčas.
TURČIJA – 1.LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Samsunspor 2-1 Antalyaspor Sedel na rezervni klopi.
UZBEKISTAN – PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE
Rok Roj (Nasaf Qarshi) *** Prvenstvo se začenja 12.3.2015

Novakovič zadel za remi 3:3

Zlatko Dedič še tretjič zapored v polno

Naloži več novic od Janez B.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…