Za legionarji je prvi vikend v mesecu decembru. Videli smo tri zadetke, pod katere so se podpisali Rajko Rep, Džengis Čavušević in David Poljanec. Trojica legionarjev pa je prispevala asistenco. Saša Aleksander Živec in Denis Popović sta v poljskem prvenstvu vknjižila prvo podajo sezone, medtem ko se je druge razveselil Domen Črnigoj. Reprezentančna vratarja Jan Oblak ter Vid Belec sta ostala nepremagana v svojih vratih.

Znova je bil v drugi avstrijski ligi razpoložen Rajko Rep. V mestnem derbiju proti Blau Weiss Linzu je vezist LASK Linza prispeval uvodni zadetek na srečanju, v polno je meril v 24. minuti. Rogatčan je po strelu z razdalje tudi s pomočjo gostujočega nogometaša vpisal četrti zadetek v sezoni. LASK je mestni derbi dobil z zanesljivih 4:0. Rep je odigral celotni obračun. Na Cipru pa se je tretjega zadetka v letošnji sezoni razveselil David Poljanec. V 11. minuti je napadalec Karmiotissa zatresel mrežo gostov Neae Salamisa za 1:0, kr je bil na koncu edini tudi zadetek na obračunu.

Novega drugoligaškega zadetka v Švici pa se je veselil Džengis Čavušević. 29-letni Ljubljančan je domače srečanje proti nekdanjemu klubu Wilu pričel na rezervni klopi Züricha, v 73. minuti pa ga je trener Ule Forte poslal v igro. Nekdanji nogometaš Domžal je v 88. minuti s petim zadetkom sezone potrdil domačo zmago z 2:0. Ligo višje pa je asistenco prispeval Domen Črnigoj. Vezist Lugana je v 95. minuti z izvrstno podajo našel soigralca Marianija, ki je zatresel mrežo Thuna in zadel za končnih 1:1. Za nekdanjega nogometaša Kopra je bila to druga asistenca sezone.

Tudi med poljskimi prvoligaši naši legionarji za svoje klube prispevajo pomembne deleže k uspehom v državnem prvenstvu. Med njimi sta tudi Saša Aleksander Živec in Denis Popović, saj sta prvič v letošnji sezoni prispevala asistenci ter pomagala k zmagama Piasta in Wisle. Popović je Krakovčanom pomagal do visoke domače zmage nad vodilno Lechio Gdansk, Wisla je slavila s 3:0, v peti minuti pa je podal za uvodni zadetek na srečanju, ko je v polno zadel Glowacki. Živec pa je ob minimalni domači zmagi z 1:0 nad Korono v 56. minuti prispeval asistenco pri zadetku Badie.

Poglejmo še v italijansko Serie B. Drugič v letošnji sezoni je v vrata Carpija vstopil Vid Belec. Na gostovanju pri Trapaniju je sicer obračun začel na klopi za rezervne nogometaše, ob polčasu pa je zamenjal poškodovanega Colombija. 26-letni Mariborčan je svojo nalogo v drugem polčasu dobro opravil, saj je ob zmagi z 0:1 prvič v sezoni ostal nepremagan. Na srečanju je zaigral tudi Aljaž Struna, ki je v dobrih 69 minutah igre prejel tudi rumeni karton.

Vratar Atletica Madrida Jan Oblak je že drugič zapored ter sedmič v letošnji izdaji španski La Lige ostal nepremagan v. Tokrat je v goste k Atleticu Madridu prišel Espanyol. Tekmeca sta se razšla brez doseženih zadetkov.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Tottenham 5-0 Swansea City Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Jon G. Stanković (Huddersfield) Blackburn 1-1 Huddersfield  Igral od 87. minute.
Timi Max Elšnik (Derby County) Wigan 0-1 Derby County Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Bradford) *** Prosti vikend.
ANGLIJA – LEAGUE TWO
Žan Benedičič (Leyton Orient) *** Prosti vikend.
ARGENTINA – PRIMERA B NACIONAL
Andres Vomberger (Los Andres) Argentinos Jrs ?-? Los Andres Torek ob 01:05 uri.
Javier Grbec (Brown Adrogue) Brown Adrogue 1-4 All Boys Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 0-4 Sturm Graz Izven postave, poškodovan.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) WAC 0-4 Sturm Graz Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (LASK Linz) LASK Linz 4-0 BW Linz Odigral celotno srečanje, v 24. minuti je dosegel zadetek za 1:0.
Patrik Eler (Innsbruck)  Kapfenberg 1-3 Innsbruck  Odigral celotno srečanje.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Željko Filipović (Mechelen) Mechelen 1-0 Eupen Sedel na rezervni klopi.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) St. Gilloise 1-2 Cercle Brugge Igral do 70. minute.
BOSNA IN HERCEGOVINA – PREMIJER LIGA
Stefan Smiljanić (NK Metalleghe) Olimpic Sarajevo 0-2 NK Metalleghe  Sedel na rezervni klopi.
CIPER – FIRST DIVISION
Jan Koprivec (Anorthosis) Apollon 1-1 Anorthosis  Odigral celotno srečanje.
David Poljanec (Karmiotissa) Karmiotissa 1-0 Nea Salamis Odigral celotno srečanje, v 11. minuti je dosegel zadetek na srečanju.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) FC Kobenhaven 1-0 Randers Izven postave.
FINSKA – VEIKKAUSLIIGA
Filip Valenčič (PS Kemi) *** Konec sezone.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) Rennes 2-0 St. Etienne Izven postave, poškodovan.
Denis Petrić (Angres) Angres 2-2 Lorient Sedel na rezervni klopi.
HRVAŠKA – 1. HNL
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Dinamo Zagreb 1-1 Rijeka Igral od 65. minute.
Matic Črnic (Rijeka) Dinamo Zagreb 1-1 Rijeka Izven postave, poškodovan.
Dalibor Stevanović (Slaven Belupo) Slaven Belupo 2-1 Hajduk Izven postave, poškodovan.
ISLANDIJA – PEPSIDEILD LIGA
Denis Kramar (Viking Ólafsvík) *** Konec sezone.
Marko Pridigar (Fylkir) *** Konec sezone.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter)  Napoli 3-0 Inter  Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 2-1 Palermo Igral do 84. minute.
Valter Birsa (Chievo) Chievo ?-? Genoa Ponedeljek ob 19:00 uri.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo ?-? Genoa Ponedeljek ob 19:00 uri.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Juventus 3-1 Atalanta Igral do 73. minute.
Siniša Anđelković (Palermo) Fiorentina 2-1 Palermo Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Sampdoria)  Sampdoria 2-0 Torino Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (Ternana) Ternana 1-0 Brescia Igral od 91. minute.
Aljaž Struna (Carpi) Trapani 0-1 Carpi  Igral do 69. minute, v 54. minuti prejel rumeni karton.
Vid Belec (Carpi) Trapani 0-1 Carpi  Igral od 46. minute.
Gregor Bajde (Novara) Novara 2-1 Vicenza Igral od 87. minute.
ITALIJA – LEGA PRO
Roberto Codromaz (FeralpiSalo) FeralpiSalo 0-0 Ancona Sedel na rezervni klopi.
Urban Žibret (Juve Stabia) Juve Stabia 1-0 Virtus Francavilla Sedel na rezervni klopi.
 Kristjan Matošević (Catania) Cosenza 1-2 Catania  Izven postave.
Maks Barišić (Catania) Cosenza 1-2 Catania  Igral od 75. minute.
Leo Štulac (Venezia) Fano Alma J. 0-1 Venezia Odigral celotno srečanje.
Dejan Školnik (Mantova) Mantova 3-1 Santarcangiolese Izven postave.
Til Mavretić (Monopoli) Monopoli 1-0 Taranto Igral do 70. minute.
Damir Bartulović (Como) Como 3-2 Pro Piacenza Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenić (Livorno) Tuttocuoio 0-1 Livorno  Odigral celotno srečanje.
IZRAEL – LIGAT HA´AL
Rene Mihelič (Hapoel Raanana) Sakhnin 1-1 Hapoel Raanana  ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Nejc Pečnik (Omiya) *** Konec sezone.
Branko Ilić (Urawa Reds) Urawa Reds 1-2 Kashima Izven postave.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Urawa Reds 1-2 Kashima Igral od 71. minute, v 82. minuti prejel rumeni karton.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Rok Štraus (Yokohama) *** Konec sezone.
KAZAHSTAN – PREIMER LEAGUE
Dejan Đermanović (Zhetysu) *** Konec sezone.
KITAJSKA – SUPERLIGA
Miral Samadržić (Henan Jianye) *** Konec sezone.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Birkirkara FC) Hamrun Spartans 2-0 Birkirkara FC  Odigral celotno srečanje.
Žiga Kastrevec (St. Andrews) Tarxien Rainbows 1-1 St. Andrews ?
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Dejan Trajkovski (Twente) Willem II 0-0 Twente Izven postave, poškodovan.
Martin Milec (Roda)  Roda 0-0 PSV Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) Bayer Leverkusen 1-1 Freiburg Odigral celotno srečanje.
Roman Bezjak (SV Darmstadt 98) SV Darmstadt 98 0-2 HSV Igral od 61. minute.
Dominic Maroh (Köln) Hoffenheim 4-0 Köln  Izven postave, poškodovan.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Mišo Brečko (Nurnberg) Nurnberg 1-3 Sandhausen Odigral celotno srečanje.
Tim Matavž (Nurnberg) Nurnberg 1-3 Sandhausen Igral od 46. minute.
Nik Omladič (Eintracht B.) Union Berlin ?-? Eintracht B.  Ponedeljek ob 20:15 uri.
Goran Šukalo (1860 München) 1860 München 1-0 Dresden Izven postave.
NEMČIJA – 3.LIGA
Zlatko Dedić (Paderborn) Zwickau 3-0 Paderborn  Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Denis Popović (Wisla)  Wisla 3-0 Lechia Gdansk Odigral celotno srečanje, v 5. minuti podal za 1:0.
Boban Jović (Wisla) Wisla 3-0 Lechia Gdansk Odigral celotno srečanje.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Piast Gliwice 1-0 Korona Odigral celotno srečanje.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast Gliwice 1-0 Korona Igral do 90. minute, v 54. minuti podal za edini zadetek na srečanju.
Denis Perger (Lechia Gdansk) Wisla 3-0 Lechia Gdansk Izven postave.
POLJSKA – DIVIZIJA 1
Alen Ploj (Bytovia Bytow)  *** Zimski premor.
Matic Žitko (Olimpia Grudziądz) *** Zimski premor.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Ažbe Jug (Sporting) Sporting 2-0 Setubal Izven postave.
RUSIJA – PREMIER LIGA
Miha Mevlja (FK Rostov) FK Rostov 0-0 Zenit Odigral celotno srečanje.
RUSIJA – DIVIZIJA 1
Ivica Guberac (Himki) *** Zimski premor.
SRBIJA – SUPERLIGA
Gregor Balažic (Partizan) Partizan ?-? Habitfarm Javor  Izven postave.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Granada) Granada 2-1 Sevilla Izven postave, poškodovan.
Bojan Jokić (Villarreal) Leganes 0-0 Villarreal  Izven postave, poškodovan.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 0-0 Espanyol Odigral celotno srečanje.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Andraž Šporar (FC Basel) Young Boys 3-1 FC Basel Igral od 59. minute.
Domen Črnigoj (FC Lugano) FC Lugano 1-1 Thun Odigral celotno srečanje, v 95. minuti podal za 1:1.
ŠVICA – CHALLENGE LEAGUE
Nejc Mevlja (FC Schaffhausen) FC Schaffhausen 1-2 Chiasso Odigral celotno srečanje.
Džengis Čavušević (FC Zürich) FC Zurich 2-0 Wil Igral od 73. minute, v 88. minuti dosegel zadetek za 2:0.
TURČIJA – SUPER LIG
Dejan Lazarević (Karabükspor) Osmanlispor 2-1 Karabükspor Sedel na rezervni klopi.
Rajko Rotman (Istanbul BB) Istanbul BB 2-2 Antalyaspor Izven postave.
Nejc Skubic (Konyaspor) Alanyaspor 2-3 Konyaspor  Odigral celotno srečanje.
Matic Fink (Rizespor) Bursaspor ?-? Rizespor Ponedeljek ob 18:00 uri.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Istanbul BB 2-2 Antalyaspor Sedel na rezervni klopi.
UKRAJINA – PARI-MATCH LEAGUE
Miha Goropevšek (Volyn Lutsk) Černomorec Odesa 0-0 Volyn Lutsk  Izven postave.
VIETNAM – V-LEAGUE
Ivan Firer (Becamex Binh Duong) *** Konec sezone.