Za slovenskimi legionarji je nov uspešen teden, naši nogometaši so znova navduševali z zadetki ter asistencami. Po dvakrat sta se med strelce vpisala Dejan Đermanović ter Džengis Čavušević, po en zadetek pa so pred reprezentančnim premorom prispevali Matic Črnic, Patrik Eler in Zlatan Ljubijankić. Ob sedmih zadetih smo videli še asistence Andraža Šporarja, Valterja Birse ter Bobana Jovića. Reprezentančna vratarja Jana, Oblak ter Koprivec, sta ostala nepremagana.

V hrvaški ligi varovanci trenerja Matjaža Keka še naprej kažejo dobre predstave, tudi v zadnji tekmi pred oktobrskim premorom so nadaljevali niz brez poraza. V Pulju so v dvoboju z Istro dosegli novo zmago, med strelci se je znašel tudi Matic Črnic, ki je v sedmi minuti dvoboja dosegel prvi zadetek na srečanju. Nekdanji nogometaš Maribora ter Domžal je po pokalnem zadetku izpred tedna dosegel še prvenec v hrvaškem prvenstvu. Matjaž Kek je Matica Črnica prvič v letošnjem prvenstvu uvrstil v začetno enajsterico Rijeke, ki je po zaslugi zasledovalcev povečala naskok na prvem mestu.

Novega zadetka v drugi avstrijski ligi se je veselil Patrik Eler. Primorec je s petim zadetkom v sezoni v gosteh pri Wattensu zadel za izenačenje na 1:1. Le dve minuti kasneje so domačini dosegli gol za tretjo zmago v sezoni. Najboljši strelec Tirolcev  v letošnji sezoni je odigral celotni obračun. Dobre predstave v najmočnejši kazahstanski ligi pa še naprej kaže Dejan Đermanović. Napadalec Zhetysuja je pred domačimi navijači prispeval kar dva zadetka v gostujočo mrežo Atyrauja. V 55. minuti je zadel za znižanje na 2:3, le štiri minute kasneje je izenačil na 3:3. Pet minut pred koncem srečanja so soigralci zadeli za 4:3 ter vpisali tri pomembne točke. 28-letni Ljubljančan je po poletni selitvi v Kazahstan dosegel že pet zadetkov.

Med japonskimi prvoligaši v letošnji sezoni naši legionarji ne dobivajo veliko priložnosti za igro, vendar pa z tudi manjšo minutažo izkoriščajo priložnost z zadetki. Do petega zadetka v sezoni se je prikopal 32-letni Zlatan Ljubijankić. Napadalec Urawe Reds je srečanje pričel na klopi za rezervne nogometaše, v igro pa vstopil v 66. minuti in tri minute pred koncem zadel za visoko domačo zmago s 4:0 nad Gambo Osako. Drugega Slovenca pri Urawi, Branka Ilića, ni bilo v moštvu.

Strelsko razpoložen je v zadnjih dneh tudi Džengis Čavušević. Po zmagovitem zadetku v evropski ligi se je veselil še dveh zadetkov med švicarskimi drugoligaši. Na gostovanju pri Wohlenu je v 23. minuti naprej dosegel zadetek za 0:2, pet minut pred koncem prvega polčasa pa je dodal še gol za 0:3. Srečanje se končalo z visoko zmago Züricha, bilo je 0:5. Ljubljančan je v švicarski drugi ligi prispeval tri zadetke ter dodal še dve asistenci. V prvoligaški druščini pa podaje pridno zbira Andraž Šporar, saj je pred domačimi navijači prispeval že tretjo asistenco v sezoni. Srečanje proti Thunu je pričel na klopi, v igro vstopil v 58. minuti, ko je zamenjal Emilia, nato pa v zadnji minuti asistiral soigralcu Callrju, ki je izničil vodstvo Thuna. Basel je v letošnjem prvenstvu, v katerem je bilo odigranih deset krogov, prvič oddal točko nasprotniku.

Dobro pa po sedmih krogih italijanske Serie A kaže Chievu Valterja Birse ter Boštjana Cesarja, saj kozlički po novi gostujoči zmagi, v Pescari je bilo 0:2, zaseda mesta, ki peljejo v evropska tekmovanja. Solidno formo pa kaže 30-letni Birsa, ki je v 76. minuti s tretjo asistenco sezone podal za prvi zadetek Chieva. Birsa je odigral 81 minut obračuna, medtem ko Cesar ni dobil priložnosti za igro. Povratnik v reprezentanco Boban Jović je v dvoboju dveh istoimenskih klubov, Wisle iz Plocka in Krakova, prispeval prvo asistenco v sezoni in pristavil delež k pomembni zmagi z 2:3. V 34. minuti je podal za drugi zadetek Wisle. 25-letni Celjan je odigral slabih 58 minut ter že na začetku obračuna prejel tudi rumeni karton. Drugi Celjan v Wisli, Denis Popović, je odigral celotno srečanje.

Selektor naše izbrane vrste Srečko Katanec je prejšnji teden na seznam uvrstil tudi Jana Koprivca. Vratar Anorthosisa je dokazal, da vpoklic po nekaj letih ni bil naključen, saj je minulo soboto še tretjič v sezoni ostal nepremagan. Primorec se je pred domačimi navijači izkazal z nekaj dobrimi obrambami v dvoboju proti AEL Limasolu. Obračun se je sicer končal brez zadetkov. Koprivec je v letošnjem prvenstvu v šestih krogih prejel sedem zadetkov. Po veliki zmagi Atletica v ligi prvakov, Bayern je padel z 1:0, so rdeče-beli včeraj pri Valencii z izidom 0:2 vknjižili novo zmago še v španskem prvenstvu, v katerem zasedajo vrh lestvice. Pri uspehih Atletica ima precej zaslug tudi naš vratar Jan Oblak, ki je na sedmi tekmi španske lige še petič ostal nepremagan, za zdaj je prejel zgolj dva zadetka.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City 1-2 Liverpool Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Jon G. Stanković (Huddersfield) Ipswich 0-1 Huddersfield Izven postave.
Timi Max Elšnik (Derby County) Reading 1-1 Derby County Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Bradford) Chesterfield 0-1 Bradford Igral od 78. minute.
ANGLIJA – LEAGUE TWO
Žan Benedičič (Leyton Orient) Barnet 0-0 Leyton Orient Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 1-2 Altach Izven postave, poškodovan.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Salzburg 0-1 Sturm Graz Izven postave.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (LASK Linz) LASK Linz 3-3 Liefering Igral do 57. minute.
Patrik Eler (Innsbruck) Wattens 2-1 Innsbruck Odigral celotno srečanje, v 38. minuti dosegel zadetek za 1:1.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Željko Filipović (Mechelen) Genk 2-1 Mechelen Sedel na rezervni klopi.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) St. Gilloise 0-1 Tubize Odigral celotno srečanje.
BOSNA IN HERCEGOVINA – PREMIJER LIGA
Stefan Smiljanić (NK Metalleghe) NK Metalleghe 0-4 Zrinjski Odigral celotno srečanje
CIPER – FIRST DIVISION
Jan Koprivec (Anorthosis) Anorthosis 0-0 AEL Limasol Odigral celotno srečanje.
David Poljanec (Karmiotissa) Karmiotissa 3-0 Ermis Odigral celotno srečanje.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) Viborg 0-0 FC Kobenhaven Igral od 77. minute.
FINSKA – VEIKKAUSLIIGA
Filip Valenčič (PS Kemi) PS Kemi 1-3 SJK Igral do 65. minute, v 26. minuti prejel rumeni karton.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) Lyon 2-0 St. Etienne Igral prvi polčas.
Denis Petrić (Angres) Angres 1-1 Marseille Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Dinamo Zagreb 0-0 Hajduk Odigral celotno srečanje.
Matic Črnic (Rijeka) Istra 1961 0-2 Rijeka Igral do 71. minute, v 7. minuti dosegel zadetek za 0:1.
Dalibor Stevanović (Slaven Belupo) Cibalia 0-0 Slaven Belupo Izven postave.
ISLANDIJA – PEPSIDEILD LIGA
Denis Kramar (Viking Ólafsvík) Stjarnan 4-1 Viking Ólafsvík Odigral celotno srečanje.
Marko Pridigar (Fylkir) Breidablik 3-0 Fylkir Igral do 45. minute.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) AS Roma 2-1 Inter Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Torino 2-1 Fiorentina Igral prvi polčas.
Valter Birsa (Chievo) Pescara 0-2 Chievo Igral do 81. minute, v 76. minuti podal za 0:1.
Boštjan Cesar (Chievo) Pescara 0-2 Chievo Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Atalanta 1-0 Napoli Odigral celotno srečanje.
Siniša Anđelković (Palermo) Sampdoria 1-1 Palermo Sedel na rezervni klopi.
Luka Krajnc (Sampdoria) Sampdoria 1-1 Palermo Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (Ternana) Ternana 0-3 Verona Sedel na rezervni klopi.
Aljaž Struna (Carpi) Carpi ?-? Pisa Ponedeljek ob 20:30 uri.
Vid Belec (Carpi) Carpi ?.? Pisa Ponedeljek ob 20:30 uri.
Gregor Bajde (Novara) Benevento 1-0 Novara Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – LEGA PRO
Roberto Codromaz (FeralpiSalo) FeralpiSalo 5-0 Forli Sedel na rezervni klopi.
Urban Žibret (Juve Stabia) Juve Stabia 3-0 Vibonese Igral od 67. minute.
Kristjan Matošević (Catania) Taranto 0-0 Catania Sedel na rezervni klopi.
Maks Barišić (Catania) Taranto 0-0 Catania Igral do 82. minute.
Leo Štulac (Venezia) Pordenone 1-0 Venezia Sedel na rezervni klopi.
Dejan Školnik (Mantova) Padova 0-0 Mantova Izven postave.
Til Mavretić (Monopoli) Monopoli 1-0 Fondi Sedel na rezervni klopi.
Damir Bartulović (Como) Como 2-1 Racing Roma Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenić (Livorno) Giana Ermino 2-2 Livorno Sedel na rezervni klopi.
IZRAEL – LIGAT HA´AL
Rene Mihelič (Hapoel Raanana) Hapoel Raanana 2-0 Hapoel Haifa ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Nejc Pečnik (Omiya) Kashima 1-3 Omiya Sedel na rezervni klopi.
Branko Ilić (Urawa Reds) Urawa Reds 4-0 G-Osaka Izven postave.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Urawa Reds 4-0 G-Osaka Igral od 66. minute, v 87. minuti dosegel zadetek za 4:0.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Rok Štraus (Yokohama) Ehima 3-0 Yokohama Izven postave.
KAZAHSTAN – PREIMER LEAGUE
Dejan Đermanović (Zhetysu) Zhetysu 4-3 Atyrau Odigral celotno srečanje, v 55. ter 59. minuti dosegel zadeteka za 2:3 in 3:3.
KITAJSKA – SUPERLIGA
Miral Samadržić (Henan Jianye) *** Prosti vikend.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Birkirkara FC) Valletta 1-1 Birkirkara Igral do 85. minute.
Žiga Kastrevec (St. Andrews) Balzan 3-0 St. Andrews Odigral celotno srečanje.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Dejan Trajkovski (Twente) Heracles 1-1 Twente Odigral celotno srečanje.
Martin Milec (Roda) Roda ?-? Nijmegen Izven postave, poškodovan.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) Bayer Leverkusen 2-0 BvB 09 Odigral celotno srečanje, v 37. minuti prejel rumeni karton.
Roman Bezjak (SV Darmstadt 98) SV Darmstadt 98 2-2 Bremen Odigral celotno srečanje.
Dominic Maroh (Köln) Bayern M. 1-1 Köln Izven postave, poškodovan.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Mišo Brečko (Nurnberg) Nurnberg 2-0 Union Berlin Odigral celotno srečanje, v 85. minuti prejel rumeni karton.
Tim Matavž (Nurnberg) Nurnberg 2-0 Union Berlin Igral do 80. minute.
Nik Omladič (Eintracht B.) Heidenheim 1-1 Eintracht B. Odigral celotno srečanje.
Goran Šukalo (1860 München) Wurzburger Kickers 2-0 1860 München Izven postave, poškodovan.
NEMČIJA – 3.LIGA
Zlatko Dedić (Paderborn) Paderborn 0-3 Rostock Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Denis Popović (Wisla) Wisla Plock 2-3 Wisla Odigral celotno srečanje.
Boban Jović (Wisla) Wisla Plock 2-3 Wisla Igral do 57. minute, v 34. minuti podal za 0:2 ter v 3. minuti prejel rumeni karton.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Arka 1-2 Piast Gliwice Odigral celotno srečanje.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Arka 1-2 Piast Gliwice Sedel na rezervni klopi.
POLJSKA – DIVIZIJA 1
Alen Ploj (Bytovia Bytow) Olimpia Grudziądz 2-3 Bytovia Bytow Igral od 82. minute.
Matic Žitko (Olimpia Grudziądz) Olimpia Grudziądz 2-3 Bytovia Bytow Odigral celotno srečanje.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Ažbe Jug (Sporting) Guimaraes 3-3 Sporting Izven postave.
RUSIJA – PREMIER LIGA
Miha Mevlja (FK Rostov) FK Rostov 2-0 CSKA Moskva Odigral celotno srečanje, v 39. minuti prejel rumeni karton.
RUSIJA – DIVIZIJA 1
Ivica Guberac (Himki) Himki 2-1 Zenit 2 Odigral celotno srečanje.
SRBIJA – SUPERLIGA
Gregor Balažic (Partizan) Partizan 3-1 Mladost Odigral celotno srečanje
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Granada) Granada 0-1 Leganes Igral od 55. minute.
Bojan Jokić (Villarreal) Espanyol 0-0 Villarreal Izven postave.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Valencia 0-2 Atletico Madrid Odigral celotno srečanje.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Andraž Šporar (FC Basel) FC Basel 1-1 Thun Igral od 58. minute, v 90. minuti podal za 1:1.
Domen Črnigoj (FC Lugano) Lasanne 4-1 FC Lugano Sedel na rezervni klopi.
ŠVICA – CHALLENGE LEAGUE
Nejc Mevlja (FC Schaffhausen) Wil ?-? FC Schaffhausen Ponedeljek ob 19:45 uri.
Džengis Čavušević (FC Zurich) Wohlen 0-5 FC Zurich Odigral celotno srečanje, v 23. ter 40. minuti dosegel zadetka za 0:2 in 0:3.
TURČIJA – SUPER LIG
Dejan Lazarević (Karabükspor) Karabükspor 4-0 Trabzonspor Izven postave, poškodovan.
Rajko Rotman (Istanbul BB) Alanyaspor 0-5 Istanbul BB Izven postave.
Nejc Skubic (Konyaspor) Konyaspor 1-0 Adanaspor Odigral celotno srečanje.
Matic Fink (Rizespor) Rizespor 0-1 Bešiktaš Sedel na rezervni klopi.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Galatasaray 3-1 Antalyaspor Odigral celotno srečanje.