Mišo Brečko je v zadnji minuti rednega dela igre zadel prvič v tej sezoni in svojemu klubu na gostovanju pri Karlsruheju na ta način pomagal do treh točk. Köln se je s peto zmago vsaj začasno povzpel na sam vrh lestvice.

Celotno tekmo je v rdeče-belem dresu odigral še drugi slovenski reprezentant, Dominic Maroh. Kozlički so sicer v prvem polčasu zapravili kar dve enajstmetrovki, v 52. minuti srečanja pa so gostje povedli preko van der Biezna, sedem minut kasneje pa je izenačil Helmes, ki je sicer v prvem polčasu zapravil drugo enajstmetrovko. Kot že zapisano, pa je v 90. minuti za zmago Kölna, tudi z nekaj sreče, zadel kapetan moštva, Mišo Brečko. To je bil njegov tretji zadetek v dresu tega kluba.