Za nami je eden najskromnejših vikendov v tej sezoni. Še petič v sezoni je v polno meril Valter Birsa, španskega prvenca, resda v dresu drugega moštva Getafeja, pa se je razveselil Žiga Kastrevec. Med podajalci se je znašel Sandi Lovrić, ki sicer zastopa avstrijske barve. Trenutno najboljša slovenska vratarska trojica Vid Belec, Jan Oblak ter Samir Handanović je skupno prejela pet zadetkov, od tega kar tri Handanović. Lažje poškodovani Andraž Šporar bo moral še počakati na debi v dresu Basla.

V Serie A smo videli nov slovenski zadetek, tokrat se je med strelce vpisal Birsa. Na gostovanju v Torinu je Šempetrčan v 71. minuti realiziral najstrožjo kazen in zadel za zmago z 1:2. Birsa, ki je igral 80 minut, je dosegel peti zadetek v sezoni, Boštjan Cesar je za ‘leteče osličke’ odigral celotno srečanje. Verona je doma gostila Inter Samirja Handanovića ter remizirala s 3:3, čeprav je Inter pol ure pred koncem srečanja že zaostajal za dva zadetka. Sarma je v letošnji sezoni prejel dvajset zadetkov, v zadnjem času tudi na račun čedalje manj zanesljive obrambe. Klonil je tudi vratar Carpija Vid Belec, v 69. minuti ga je z bele točke premagal Higuain, ki je odločil obračun pod Vezuvom. Belec je v sedemnajstih tekmah klonil petindvajsetkrat. Atalanta Jasmina Kurtića je doma gostila Empoli ter remizirala brez zadetkov. Edy Reja je Kurtića na zelenici pustil celotno srečanje. Fiorentina je brez pomoči Josipa Iličića gostovala pri Bologni ter iztržila remi 1:1. Zadetkov niso videli niti gledalci na srečanju med Genovo ter Laziem. Matavž, ki je med tednom debitiral proti Juventusu, je tokrat celotno srečanje presedel na klopi za rezerve. Palermo je brez slovenske pomoči remiziral v Sassuolu, bilo je 2:2. Siniša Anđelković je bil na klopi za rezerve, Aljaža Strune pa ni bilo v kadru Palerma.

Za kratko poglejmo v avstrijsko Bundesligo, kjer se je med podajalci za zadetek znašel mladi Slovenec, ki pa igra za mlajše reprezentančne selekcije Avstrije. Sandi Lovrić se je prvič v sezoni znašel v začetni enajsterica graškega Sturma, ki je gostoval pri Altachu ter remiziral z 2:2. Lovrić je v 32. minuti podal za zadetek za 2:1, pod katerega se je podpisal Stanković. Sedemnajstletnik je v letošnji sezoni Bundeslige zaigral trikrat. Rapid, nekdanji klub Berića, je pred domačimi navijači s 3:0 premagal Wolfsberger. V kadru gostov ni bilo Tadeja Trdine, ki se po poškodbi kolena počasi vrača na nogometne zelenice. Selimo se v nemško Bundesligo, v kateri je bil na sporedu obračun med Bayerjem ter Bayernom. Srečanje je bilo zelo taktično, končalo se je brez doseženega zadetka. Za domače je celotno srečanje odigral tudi Kevin Kampl. Köln Dominica Maroha je v gosteh pri Hamburgerju remiziral z 1:1. Maroh je za ‘kozličke’ odigral celotno srečanje.

Atletico Madrid Jana Oblaka je po porazu z Barcelono doma s 3:1 premagal Eibar. V domačih vratih je stal naš reprezentančni vratar, ki je v začetku drugega polčasa prejel enajsti ligaški zadetek v sezoni. Granada Reneja Krhina je doma gostila madridski Real ter pet minut pred koncem rednega dela srečanja izgubila srečanje, zadetek za 1:2 je dosegel Luka Modrič. Krhin je v igro vstopil v 77. minuti, ko je zamenjal Rica. Že v petek je Malaga gostila Getafe Žige Kastrevca ter ga premagala z izidom 3:0. Kastrevca ni bilo v kadru prvega moštva, zato pa je Dolenjec včeraj debitiral v začetni enajsterici druge ekipe, ki igra v tretji španski ligi, ter se v 34. minuti izkazal tudi s strelskim prvencem. Kljub vsemu je bilo to premalo za zmago, Portugaleta je slavila s 3:1, Getafe B je po porazu zdrsnil na dno razpredelnice.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea C. 1-1 Crystal Palace Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Bojan Jokić (Nottingham Forest) Leeds 0-1 Nottingham Forest Odigral celotno srečanje.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Wigan) Sheffield Utd 0-2 Wigan Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) Rapid Dunaj 3-0 WAC Izven postave, poškodovan.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Altach 2-2 Sturm Graz Igral do 60. minute, v 32. minuti podal za 2:1.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (A. Celovec) *** Zimski premor.
Patrik Eler (A. Celovec) *** Zimski premor.
Uroš Palibrk (A.Salzburg) *** Zimski premor.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Emil Velić (Sint-Truiden) Standard Liege 1-2 Sint-Truiden Izven postave.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) ASV Geel 2-1 St. Gilloise Odigral celotno srečanje, v 43. minuti prejel rumeni karton.
Etien Velikonja (Lierse) *** Prosti vikend.
BIH – PREMIJER LIGA
Dejan Đermanović (Željezničar) *** Zimski premor.
Denis Kramar (FK Sarajevo) *** Zimski premor.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) *** Zimski premor.
CIPER – FIRST DIVISION
Dejan Mezga (Apollon Limassol) Doxa 1-3 Apollon Liassol Igral od 87. minute.
Jan Koprivec (Anorthosis) Anorthosis ?-? A.E. Paphos Ponedeljek ob 18:00 uri.
Marko Pridigar (Ayia Napa) Ayia Napa 0-1 Ermis Odigral celotno srečanje.
Ivica Guberac (Aris Limassol) Nea Salamis 0-0 Aris Limassol Odigral celotno srečanje, v 71. minuti prejel rumeni karton.
Andraž Kirm (Omonoia Nicosia) Omonoia N. 3-1 AEK Larnaka Izven postave, poškodovan.
ČILE – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Cobresal) Cobresal 2-3 Palestino Igral prvi polčas.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) *** Zimski premor.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) Bordeaux 1-4 St. Etienne Izven postave, poškodovan.
Denis Petrić (Angres) Angres 0-3 Lyon Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) Iraklis 1-0 PAS Giannina Izven postave.
HRVAŠKA – 1. HNL
Boštjan Frelih (Inter Zaprešić) *** Zimski premor.
Matjaž Rozman (Slaven Belupo) *** Zimski premor.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) *** Zimski premor.
Aleš Mejač (Rijeka) *** Zimski premor.
Roman Bezjak (Rijeka) *** Zimski premor.
Miral Samadržić (Rijeka) *** Zimski premor.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Verona 3-3 Inter Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Carpi) Napoli 1-0 Carpi Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Bologna 1-1 Fiorentina Sedel na rezervni klopi.
Valter Birsa (Chievo) Torino 1-2 Chievo Igral do 80. minute, v 71. minuti dosegel zadetek iz 11-m za 1:2.
Boštjan Cesar (Chievo) Torino 1-2 Chievo Odigral celotno srečanje.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Atalanta 0-0 Empoli Odigral celotno srečanje.
Siniša Anđelković (Palermo) Sassuolo 2-2 Palermo Sedel na rezervni klopi.
Aljaž Struna (Palermo) Sassuolo 2-2 Palermo Izven postave.
Kristjan Matošević (Lazio) Genoa 0-0 Lazio Izven postave.
Tim Matavž (Genoa) Genoa 0-0 Lazio Sedel na rezervni klopi.
Marko Krivičić (Bologna) Bologna 1-1 Fiorentina Izven postave.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (V. Lanciano) Vicenza 0-2 V. Lanciano Izven postave.
Luka Krajnc (Cagliari) Cagliari 1-0 Virtus Entella Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenić (Livorno) Livorno 1-0 Ternana Odigral celotno srečanje.
Žan Benedičič (Ascoli) Ascoli 0-0 Latina Igral do 92. minute
IZRAEL – LIGAT HAAL
Rene Mihelič (Hapoel Ra’anana) Hapoel Ra’anana ?-? Beitar Jeruzalem Ponedeljek ob 19:30 uri.