Za nogometaši na tujem je vikend s solidnim izkupičkom. Legionarji so tokrat dosegli šest zadetkov. V Italiji sta po bila uspešna Valter Birsa ter Jasmin Kurtić, v Nemčiji pa Tim Matavž in Zlatko Dedić. V Argentini se je zadetka veselil Andres Vombergar, na Cipru pa David Poljanec. Samir Handanović pa je zaklenil svoja vrata.

Pričenjamo v Serie A, kjer sta do novih zadetkov prišla Valter Birsa ter Jasmin Kurtić. Birsa je na gostovanju pri Palermu zadetek dosegel v 14. minuti ter Chievo popeljal v vodstvo z 0:1. 30-letni Primorec se je veselil četrtega zadetka v letošnji sezoni. Srečanje se je končalo z zmago Chieva 0:2, za domače je celotno tekmo odigral tudi Siniša Anđelković, medtem Boštjan Cesar znova ni dobil priložnosti za igro. Jasmin Kurtić pa je ob domačem porazu Atalante proti Udineseju (1:3) v 47. minuti dosegel zadetek z glavo ter poskrbel za izenačenje na 1:1. Belokranjec je v letošnji sezoni dosegel že pet zadetkov in je letos najučinkovitejši Slovenec v italijanskem prvenstvu. Inter je pred svojimi navijači premagal Genovo z 2:0, v domačih vratih je bil tudi Samir Handanović ter tretjič v letošnji sezoni ostal nepremagan.

Novega zadetka v drugi nemški Bundesligi se je razveselil Tim Matavž. Napadalec Nürnberga je v 66. minuti srečanja proti domačemu Düsseldorfu podvojil gostujočo prednost ter tudi potrdil končni rezultat obračuna. Nekdanji član Gorice je dosegel peti zadetek v letošnji sezoni. Matavž je zbral 81 minut, medtem ko je njegov klubski soigralec Mišo Brečko obračun odigral v celoti. V tretji nemški ligi je se je veselil tudi Zlatko Dedić. Član Paderborna je v 72. minuti, po globinski podaji Zolinskega, prehitel nepazljivo obrambo domačega Munsterja ter dosegel edini zadetek na srečanju. Za nekdanjega reprezentanta je bil to šesti zadetek v letošnji sezoni.

Že pred tedni smo na naši strani pisali o argentinskem Slovencu Andresu Vombergarju, ki v zadnjih tednih s svojimi zadetki blesti v drugi argentinski ligi. Napadalec Los Andesa je v petek dosegel že sedmi zadetek v letošnji sezoni. V 22. minuti je bil po predložku soigralca najbolj spreten v kazenskem prostoru ter načel gostujočo mrežo Institutoja. 22-letni napadalec je odigral celotno srečanje, ki se je končalo z remijem 1:1.

Na Cipru se je med med strelce vnovič vpisal tudi napadalec Karmiotissaeja, David Poljanec. V 27. minuti je zatresel mrežo Arisa in zadel za 1:1. Obračun se je končal brez zmagovalca, z izidom 3:3. Nekdanji nogometaš Krškega, ki je odigral celotno srečanje, se je veselil četrtega zadetka sezone.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City 3-0 Sunderland Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Jon G. Stanković (Huddersfield) Huddersfield 2-1 Bristol City Sedel na rezervni klopi.
Timi Max Elšnik (Derby County) Derby County 3-0 Nottingham Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Bradford) Bradford 0-0 Charlton Sedel na rezervni klopi.
ANGLIJA – LEAGUE TWO
Žan Benedičič (Leyton Orient) Leyton Orient 1-0 Accringhton Izven postave.
ARGENTINA – PRIMERA B NACIONAL
Andres Vombergar (Los Andes) Los Andes 1-1 Instituto Odigral celotno srečanje, v 22. minuti dosegel zadetek za 1:0.
Javier Grbec (Brown Adrogue) Ferro 0-0 Brown Adrogue  Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) Altach 2-1 WAC  Izven postave, poškodovan.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Sturm Graz 0-1 Salzburg Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (LASK Linz) *** Zimski premor.
Patrik Eler (Innsbruck)  *** Zimski premor.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Željko Filipović (Mechelen) Mouscron 1-4 Mechelen  Igral od 85. minute.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) St. Gilloise 1-1 KVSK Igral do 82. minute.
BOSNA IN HERCEGOVINA – PREMIJER LIGA
Stefan Smiljanić (NK Metalleghe) *** Zimski premor.
CIPER – FIRST DIVISION
Jan Koprivec (Anorthosis) APOEL ?-? Anorthosis  Ponedeljek ob 18:00 uri.
David Poljanec (Karmiotissa) Karmiotissa 3-3 Aris Odigral celotno srečanje, v 27. minuti dosegel zadetek za 1:1.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) Aarhus 0-1 FC Kobenhaven Izven postave, poškodovan.
FINSKA – VEIKKAUSLIIGA
Filip Valenčič (PS Kemi) *** Konec sezone.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) St. Etienne 1-0 Guingamp Igral od 70. minute.
Denis Petrić (Angres) Nancy 2-0 Angres Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Dinamo Zagreb 3-1 Loko. Zagreb Igral od 68. minute.
Matic Črnic (Rijeka) RNK Split 0-2 Rijeka Izven postave, poškodovan.
Dalibor Stevanović (Slaven Belupo) Slaven Belupo 2-0 Zaprešič Izven postave, poškodovan.
ISLANDIJA – PEPSIDEILD LIGA
Denis Kramar (Viking Ólafsvík) *** Konec sezone.
Marko Pridigar (Fylkir) *** Konec sezone.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter)  Inter 2-0 Genoa Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina ?-? Sassuolo Ponedeljek ob 19:00 uri.
Valter Birsa (Chievo) Palermo 0-2 Chievo Odigral celotno srečanje, v 14. minuti dosegel zadetek za 0:1.
Boštjan Cesar (Chievo) Palermo 0-2 Chievo Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Atalanta 1-3 Udinese Igral do 77. minute, v 47. minuti dosegel zadetek za 1:1.
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 0-2 Chievo Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Sampdoria)  Sampdoria 1-2 Lazio Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (Ternana) Carpi 1-1 Ternana  Odigral celotno srečanje, v 14. minuti prejel rumeni karton.
Aljaž Struna (Carpi) Carpi 1-1 Ternana  Izven postave, kaznovan zaradi kvote rumenih kartonov.
Vid Belec (Carpi) Carpi 1-1 Ternana  Odigral celotno srečanje.
Gregor Bajde (Novara) Brescia 0-0 Novara Igral od 69. minute.
ITALIJA – LEGA PRO
Roberto Codromaz (FeralpiSalo) FeralpiSalo 0-2 Pordenone Sedel na rezervni klopi.
Urban Žibret (Juve Stabia) Juve Stabia 1-0 Akragas Odigral celotno srečanje.
Kristjan Matošević (Catania) Siracusa 1-0 Catania  Izven postave.
Maks Barišić (Catania) Siracusa 1-0 Catania  Sedel na rezervni klopi.
Leo Štulac (Venezia) AlbinoLeffe ?-? Venezia Ponedeljek ob 18:30 uri.
Dejan Školnik (Mantova) Mantova 1-0 Modena Izven postave.
Til Mavretić (Monopoli) Monopoli 1-3  Matera Igral od 67. minute.
Damir Bartulović (Como) Como 0-0 Renate Igral od 63. minute.
Enej Jelenić (Livorno) Cremonese ?-? Livorno  Ponedeljek ob 20:45 uri.
IZRAEL – LIGAT HA´AL
Rene Mihelič (Hapoel Raanana) Hapoel Raanana 1-1 Maccabi Haifa Odigral celotno srečanje, v 83. minuti prejel rumeni karton.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Nejc Pečnik (Omiya) *** Konec sezone.
Branko Ilić (Urawa Reds) *** Konec sezone.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) *** Konec sezone.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Rok Štraus (Yokohama) *** Konec sezone.
KAZAHSTAN – PREIMER LEAGUE
Dejan Đermanović (Zhetysu) *** Konec sezone.
KITAJSKA – SUPERLIGA
Miral Samadržić (Henan Jianye) *** Konec sezone.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Birkirkara FC) Birkirkara FC 1-2 Sliema W.  Odigral celotno srečanje.
Žiga Kastrevec (St. Andrews) St. Andrews 3-1 Hamruh Spartans ?
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Dejan Trajkovski (Twente) Twente 1-0 Ajax Sedel na rezervni klopi.
Martin Milec (Roda)  Groningen 2-0 Roda  Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) Schalke 0-1 Bayer Leverkusen  Izven postave, poškodovan.
Roman Bezjak (SV Darmstadt 98) Freiburg 1-0 SV Darmstadt 98  Igral od 81. minute.
Dominic Maroh (Köln) Köln 1-1 BvB 09 Izven postave, poškodovan.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Mišo Brečko (Nurnberg) Dusseldorf 0-2 Nurnberg  Odigral celotno srečanje.
Tim Matavž (Nurnberg) Dusseldorf 0-2 Nurnberg Igral do 81. minute, v 66. minuti je dosegel zadetek za 0:2.
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 3-2 Bielefeld Igral do 64. minute.
Goran Šukalo (1860 München) Bochum 1-0 1860 München  Izven postave.
NEMČIJA – 3.LIGA
Zlatko Dedić (Paderborn) Munster 0-1 Paderborn  Igral do 90. minute, v 71. minuti dosegel edini zadetek na srečanju.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Denis Popović (Wisla)  Wisla 1-1 Cracovia Odigral celotno srečanje.
Boban Jović (Wisla) Wisla 1-1 Cracovia Igral do 73. minute.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Piast Gliwice 1-5 Legia Odigral celotno srečanje, v 22. minuti prejel rumeni karton.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast Gliwice 1-5 Legia Odigral celotno srečanje, v 41. minuti prejel rumeni karton.
Denis Perger (Lechia Gdansk) Lechia Gdansk 3-0 Slack Wroclaw Izven postave.
POLJSKA – DIVIZIJA 1
Alen Ploj (Bytovia Bytow)  *** Zimski premor.
Matic Žitko (Olimpia Grudziądz) *** Zimski premor.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Ažbe Jug (Sporting) Benfica 2-1 Sporting  Izven postave.
RUSIJA – PREMIER LIGA
Miha Mevlja (FK Rostov) *** Zimski premor.
RUSIJA – DIVIZIJA 1
Ivica Guberac (Himki) *** Zimski premor.
SRBIJA – SUPERLIGA
Gregor Balažic (Partizan) FK Čukarički 1-3 Partizan Izven postave.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Granada) Malaga 1-1 Granada  Izven postave.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal ?-? Atletico Madrid Ponedeljek ob 20:45 uri.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Villarreal ?-? Atletico Madrid Ponedeljek ob 20:45 uri.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Andraž Šporar (FC Basel) FC Basel 1-0 St. Gallen Izven postave, poškodovan.
Domen Črnigoj (FC Lugano) Grasshoppers 0-0 FC Lugano  Odigral celotno srečanje.
ŠVICA – CHALLENGE LEAGUE
Nejc Mevlja (FC Schaffhausen) Wohlen 4-0 FC Schaffhausen Izven postave.
Džengis Čavušević (FC Zürich) Winterthur ?-? FC Zurich  Ponedeljek ob 19:45 uri.
TURČIJA – SUPER LIG
Dejan Lazarević (Karabükspor) Karabükspor 0-2 Alanyaspor Igral do 67. minute.
Rajko Rotman (Istanbul BB) Genclerbirligi 0-0 Istanbul BB Sedel na rezervni klopi.
Nejc Skubic (Konyaspor) Konyaspor 1-0 Kayserispor Odigral celotno srečanje.
Matic Fink (Rizespor) Rizespor 0-1 Kasimpaša Izven postave, poškodovan.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Antalyaspor ?-? Fenerbahče Ponedeljek ob 18:00 uri.