Po reprezentančnem premoru so si naši legionarji znova nadeli klubske drese. V dobri luči se je z zadetki predstavil reprezentančni trio Josip Iličić, Valter Birsa ter Benjamin Verbič, znova je v polno meril tudi Patrik Eler. Svoja vrata sta zaklenila Matjaž Rozman in Jan Koprivec, zadetek je prejel Jan Oblak, dva Samir Handanović, Vid Belec pa je klonil trikrat.

S trinajstim zadetkom v drugi avstrijski ligi se je proslavil Patrik Eler. V 55. minuti je napadalec celovške Austrie premagal gostujočega vratarja Kapfenberga in zadel za izenačenje na 1:1. 24-letni Primorec, ki je trenutno drugi strelec prvenstva, je igral do 65. minute, ko ga je zamenjal Rajko Rep. Zmage s 1:4 so se veselili nogometaši Kapfenberga. Salzburška Austria Uroša Palibrka je doma z 1:0 premagala Innsbruck. Palibrk je igral zadnjih 17 minut srečanja. Odhajamo v prvo ciprsko ligo, v kateri je svoja vrata zaklenil Jan Koprivec. Na gostovanju pri Nei Salamis je vratar Anorthosisa še devetič v sezoni mrežo ohranil nedotakljivo ter prispeval pomemben delež k zmagi z 0:1. Omonia Andraža Kirma je doma doživela minimalen poraz proti AEK-u. Kirm je celotno srečanje presedel na klopi za rezerve. Podobno velja za vezista Arisa Ivico Guberca ter Apollona Dejana Mezgo. Njegovi moštvi sta vknjižili remi 2:2 proti ekipama Ethnikosu ter APOEL-u.

V Serie A je bila pestra predvsem nedelja, ko smo videli tudi dva slovenska zadetka. Pod prvega se je podpisal Josip Iličić. Vezist Fiorentine je v 24. minuti izkoristil akcijo z Valerom ter načel mrežo gostujoče Sampdorie. Kranjčan je dosegel že dvanajsti zadetek v sezoni, ker ga uvršča na visoko četrto mesto najboljših strelcev italijanskega prvenstva. Iličić je odigral celotni obračun, ki se je končal z rezultatom 1:1. Nekaj minut za reprezentančnim soigralcem je v polno meril tudi Valter Birsa. Vezist Chieva je v 74. minuti mojstrsko izvedel prosti strel ter s šestim golom sezone zatresel mrežo Palerma za končnih 3:1. Celotno srečanje so odigrali še trije naši branilci, Boštjan Cesar je poveljeval domači obrambi, pri gostih pa sta Siniša Anđelković ter Aljaž Struna prejela tudi rumena kartona. S strani nogometašev Sassuola je pred domačimi navijači trikrat klonil Vid Belec. Neuspešen je bil tudi Inter Samirja Handanovića, ki je nekoliko prenesljivo z 1:2 izgubil s Torinom. Handanović je doslej prejel 29 zadetkov. Atalanta Edyja Reje ter Jasmina Kurtića je doma premagala AC Milan. Kurtić je odigral celotni srečanje in se veselil zmage z 2:1. Za Genoo je znova zaigral Tim Matavž. V 20. minuti je zamenjal poškodovanega Gorana Pandeva in se s soigralci veselil zmage s 4:0 nad Frosinonejem.

Na Danskem se je z zadetkom izkazal Benjamin Verbič. Vojničan je pred domačimi navijači v 43. minuti, z močnim strelom z okoli 30 metrov, premagal gostujočega vratarja Sonderjyskeja. Zadetek slovenskega reprezentanta, drugi v danskem prvenstvu, je bil tudi edini na srečanju. V najmočnejši hrvaški ligi je do zgolj točke prišla Rijeka Matjaža Keka. Na gostovanju pri Slaven Belupu so Rečani odigrali remi brez zadetkov. Precej zaslug za to ima znova tudi domači vratar Matjaž Rozman, ki je že drugič letos proti Rijeki zaklenil svoja vrata, kar mu je sicer uspelo že desetič v sezoni. Nekdanji selektor naše reprezentance je v prvo postavo Rijeke uvrstil Mirala Samardžića ter Romana Bezjaka, slednji je igral do 77. minute, medtem ko je Aleš Mejač obračun pospremil s klopi. Zagrebški Dinamo je izkoristil remi Rijeke ter po domači zmagi s 3:0 nad Osijekom prednost na vrhu lestvice povišal na štiri točke. Za Dinamo je celotno srečanje odigral tudi Petar Stojanović.

Vse bolj slabo pa kaže na to, da Jan Oblak očitno ne bo izboljšal španskega rekorda z najmanj prejetimi zadetki španski La Ligi. Škofjeločan je pred domačimi navijači klonil v 79. minuti, ko je Betis zaostanek znižal na 3:1. Kljub temu so nogometaši Atletica ob koncu srečanja dosegli še dva zadetka in slavili visoko zmago, s katero so se vodilni Barceloni približali na devet točk zaostanka. Oblak je v španskem prvenstvu prejel 15 zadetkov. Grenada Reneja Krhina je na gostovanju pri Athleticu Bilbau prišla do točke, Krhin ob izidu 1:1 ni dobil priložnosti za dokazovanje.

Za konec poglejmo v nemško Bundesligo. Hoffenheim je doma gostil Köln Dominica Maroha, obračun pa se je končal z izidom 1:1. Za kozličke je celotno srečanje od igral tudi Maroh. Bayer Leverkusen je brez pomoči Kevina Kampla, ki se počasi že vrača na igrišča, pred domačimi s 3:0 premagal Wolfsburg. Borussia je s 3:2 premagala Werder. Mladi slovenski reprezentant Jon Gorenc Stankovič, ki je bil v začetku aprila namesto poškodovanega Subotića vpoklican v prvo ekipo, ni bil v kadru rumeno-črnih.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Stoke City 2-2 Swansea City Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Bojan Jokić (Nottingham Forest) Nottingham Forest 0-3 Brentford Odigral celotno srečanje.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Wigan) Shrewsbury 1-5 Wigan Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 1-0 Ried Izven postave.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Grodig 1-3 Sturm Graz Igral do 69. minute.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (A. Celovec) A. Celovec 1-4 Kapfenberg Igral od 65. minute.
Patrik Eler (A. Celovec) A. Celovec 1-4 Kapfenberg Igral do 65. minute, v 55. minuti dosegel zadetek za 1:1.
Uroš Palibrk (A.Salzburg) A. Salzburg 1-0 Innsbruck Igral od 73. minute.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Emil Velić (Sint-Truiden) Sint-Truiden 0-1 KV Mechelen Sedel na rezervni klopi.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) Virton 0-0 St. Gilloise Odigral celotno srečanje, v 38. minuti prejel rumeni karton.
Etien Velikonja (Lierse) Antwerp 0-1 Lierse Odigral celotno srečanje.
BIH – PREMIJER LIGA
Dejan Djermanović (Željezničar) Željezničar 3-1 O. Sarajevo Izven postave, poškodovan.
Denis Kramar (FK Sarajevo) Borac Banja Luka 0-1 FK Sarajevo Odigral celotno srečanje.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Radnik Bijeljina 2-0 Travnik ?
CIPER – FIRST DIVISION
Dejan Mezga (Apollon Limassol) APOEL 2-2 Apollon Limassol Sedel na rezervni klopi.
Jan Koprivec (Anorthosis) Nea Salamis 0-1 Anorthosis Odigral celotno srečanje.
Marko Pridigar (Ayia Napa) *** Konec sezone.
Ivica Guberac (Aris Limassol) Aris Limassol 2-2 Ethnikos Sedel na rezervni klopi.
Andraž Kirm (Omonoia Nicosia) Omonoia N. 0-1 AEK Larnaka Sedel na rezervni klopi.
ČILE – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Cobresal) U. Catolica 1-0 Cobresal Igral od 73. minute.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) FC Kobenhaven 1-0 Sonderjyske Igral do 74. minute, v 44. minuti dosegel edini zadetek na srečanju.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) GFC Ajaccio 0-2 St. Etienne Izven postave, poškodovan,
Denis Petrić (Angres) Troyes 0-1 Angres Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) Levadiakos 1-1 PAS Giannina Odigral celotno srečanje.
GRUZIJA – UMAGLESI LIGA
Anej Lovrečič (Čikura Saškera) Torpedo Kutaisi 0-2 Čikura Saškera Izven postave.
HRVAŠKA – 1. HNL
Boštjan Frelih (Inter Zaprešić) NK Zagreb 0-0 Inter Zaprešić Izven postave.
Matjaž Rozman (Slaven Belupo) Slaven Belupo 0-0 Rijeka Odigral celotno srečanje.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Dinamo Zagreb 3-0 Osijek Odigral celotno srečanje.
Aleš Mejač (Rijeka) Slaven Belupo 0-0 Rijeka Sedel na rezervni klopi.
Roman Bezjak (Rijeka) Slaven Belupo 0-0 Rijeka Igral do 77. minute.
Miral Samadržić (Rijeka) Slaven Belupo 0-0 Rijeka Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 1-2 Torino Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Carpi) Carpi 1-3 Sassuolo Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 1-1 Sampdoria Odigral celotno srečanje, v 24. minuti dosegel zadetek za 1:0.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 3-1 Palermo Odigral celotno srečanje, v 74. minuti dosegel zadetek za 3:1.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 3-1 Palermo Odigral celotno srečanje.
Jasmin Kurtić (Atalanta) Atalanta 2-1 AC Milan Odigral celotno srečanje.
Siniša Anđelković (Palermo) Chievo 3-1 Palermo Odigral celotno srečanje, v 42. minuti prejel rumeni karton.
Aljaž Struna (Palermo) Chievo 3-1 Palermo Odigral celotno srečanje, v 32. minuti prejel rumeni karton.
Kristjan Matošević (Lazio) Lazio 1-4 AS Roma Sedel na rezervni klopi.
Tim Matavž (Genoa) Genoa 4-0 Frosinone Igral od 20. minute.
Marko Krivičić (Bologna) Bologna ?-? Verona Ponedeljek ob 20:45 uri.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (V. Lanciano) Crotone 1-0 V. Lanciano Igral do 84. minute.
Luka Krajnc (Cagliari) Cagliari 1-2 Spezia Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenić (Livorno) Vicenza 2-0 Livorno Izven postave, poškodovan.
Žan Benedičič (Ascoli) Perugia 0-2 Ascoli Izven postave.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Rene Mihelič (Hapoel Ra’anana) Maccabi Tel Aviv 3-0 H. Ra’anana ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Nejc Pečnik (Omiya) Omiya 1-1 Iwata Igral od 91. minute.
Branko Ilić (Urawa Reds) Urawa Reds 2-1 Kofu Izven postave, poškodovan.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Urawa Reds 2-1 Kofu Igral od 62. minute.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Denis Halilović (Yokohama) Kanazawa 1-2 Yokohama Izven postave.
Rok Štraus (Yokohama) Kanazawa 1-2 Yokohama Igral od 84. minute.
KUVAJT – PREMIER LEAGUE
Goran Cvijanović (Al Arabi) Al Naser 1-5 Al Arabi ?
MALEZIJA – SUPER LEAGUE
Dalibor Volaš (Pahang FC) *** Prosti vikend.
Nejc Potokar (Pahang FC) *** Prosti vikend.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Birkirkara FC) Birkirkara 2-0 Qormi ?
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Martin Milec (Roda) Roda 1-2 Heerenveen Odigral celotno srečanje, v 43. minuti prejel rumeni karton.
Luka Zahovič (Heerenveen) Roda 1-2 Heerenveen Sedel na rezervni klopi.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) Bayer Leverkusen 3-0 Wolfsburg Izven postave, poškodovan.
Jon Gorenc Stanković (BvB 09) BvB 09 3-2 Bremen Izven postave.
Dominic Maroh (Köln) Hoffenheim 1-1 Köln Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Mišo Brečko (Nurnberg) FSV Frankfurt 0-3 Nurnberg Odigral celotno srečanje.
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 2-1 Paderborn Igral od 73. minute.
Zlatko Dedić (FSV Frankfurt) FSV Frankfurt 0-3 Nurnberg Izven postave.
Goran Šukalo (TSV 1860 München ) Karlsruher 3-1 1860 München Izven postave, poškodovan.
ROMUNIJA – LIGA I
Miha Mevlja (Dinamo Bukarešta) FC Viitorul ?-? Dinamo Bukarešta Ponedeljek ob 19:30 uri.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanović (Mordovia S.) Mordovia S. ?-?  K. S. Samara Ponedeljek ob 18:00 uri.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Denis Popović (Wisla) Ruch 2-3 Wisla Odigral celotno srečanje.
Boban Jović (Wisla) Ruch 2-3 Wisla Odigral celotno srečanje.
Elvis Bratanović (Termalica B-B.) Termalica B-B. 0-1 Korona Izven postave.
Matija Širok (Jagiellonia) Jagiellonia ?-? Podbeskidzie Ponedeljek ob 18:00 uri.
Kristian Ipša (Piast Gliwice) Zaglebie 4-1 Piast Gliwice Izven postave.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Zaglebie 4-1 Piast Gliwice Odigral celotno srečanje, v 91. minuti prejel rumeni karton.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Zaglebie 4-1 Piast Gliwice Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – DIVIZIJA 1
Alen Ploj (Belchatow) Katowice 1-0 Belchatow Igral od 46. minute.
Matic Žitko (Olimpia Grudziądz) Zawisza 1-1 Olimpia Grudziądz Odigral celotno srečanje.
Dejan Žigon (Olimpia Grudziądz) Zawisza 1-1 Olimpia Grudziądz Izven postave.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Ažbe Jug (Sporting) Belenenses ?-? Sporting Ponedeljek ob 20:00 uri.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Dejan Školnik (Zlate Moravce) Zlate Moravce 0-2 Trenčin Igral do 53. minute.
Michael Lovrec (Zlate Moravce) Zlate Moravce 0-2 Trenčin Izven postave.
Marko Kovjenić (Zlate Moravce) Zlate Moravce 0-2 Trenčin Izven postave.
Žiga Vodeb Žmavc (Zlate Moravce) Zlate Moravce 0-2 Trenčin Izven postave.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) Rad 1-1 OFK Beograd Ni igral.
Gregor Balažic (Partizan) Partizan 3-2 Surdulica Izven postave, poškodovan.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Granada) Ath. Bilbao 1-1 Granada Sedel na rezervni klopi.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 5-1 Betis Odigral celotno srečanje.
ŠPANIJA – SEGUNDA DIVISION
Matej Pučko (Osasuna) Girona 0-0 Osasuna Sedel a rezervni klopi.
ŠPANIJA – SEGUNDA DIVISION B
Žiga Kastrevec (Getafe B) Real Union 0-2 Getafe B Začel srečanje.
Dajan Kurbus (Sestao River) Sestao River 1-1 Toledo Sedel na rezervni klopi.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Andraž Šporar (FC Basel) FC Basel 2-0 Young Boys Izven postave, poškodovan.
Domen Črnigoj (FC Lugano) FC Lugano 0-6 Sion Igral od 63. minute.
Džengis Čavušević (St. Gallen) Zurich 4-0 St. Gallen Izven postave.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Istanbul BB 3-0 Mersin I.Y. Sedel na rezervni klopi.
Nejc Skubic (Konyaspor) Genclerbirligi 0-1 Konyaspor Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Antalyaspor) Antalyaspor 2-2 Akhisar Belediye Izven postave, poškodovan.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Antalyaspor 2-2 Akhisar Belediye Izven postave, poškodovan.
UKRAJINA – PARI-MATCH LEAGUE
Miha Goropevšek (Volyn Lutsk) Volyn Lutsk 1-1 Černomorec Odesa Sedel na rezervni klopi.
VIETNAM – V-LEAGUE
Ivan Firer (Thanh Hoa) *** Prosti vikend.

Benjamin Verbič s projektilom dosegel zmagoviti zadetek

Josip Iličić z dvanajstim golom skočil na četrto mesto lestvice strelcev Serie A