Po slovesu iz hrvaškega prvaka Rijeke se je Roman Bezjak vrnil nazaj v nemškega drugoligaša Darmstadta. Včeraj je na pripravljalni tekmi proti nemškemu nižjeligašu Viktorii iz Griesheima dosegel tri zadetke. Prvega je dosegel v 16. minuti srečanja in to kar s škarjicami za 0:1, v 36. minuti je uspešno izvedel enajstmetrovko za 0:3. Tretji zadetek je dosegel v 54. minuti za povišanje rezultata na 4:0. Piko na i pa je postavil v 70. minuti, ki je z asistenco našel Starka ter slednji postavil končni izid srečanja 0:8. 28-letni slovenski reprezentant je odigral celotno srečanje.

Nekaj dni po podpisu pogodbe z Twentejem je Haris Vučkić že zablestel na prvi pripravljalni tekmi nizozemskega prvoligaša. Na včerajšnjem obračunom proti nizozemskem nižjeligašu Gooru je ob zmagi z 0:8 prispeval dva zadetka v drugem polčasu. Prvi zadetek je dosegel za 0:4 ob gneči pred domačim vratarjem. Drugi ter zadnji zadetek na srečanju pa je dosegel po asistenci Oussama Assaidija po strelu iz kakšnih enajst metrov. Na srečanju je ob Vučkiću zaigral tudi 25-letni Mariborčan Dejan Trajkovski, nekdanja nogometaša Domžal sta odigrala celotni drugi polčas.

Japonski prvoligaši pa so z prvenstvom v polnem teku. Član japonske Urawe Zlatan Ljubijankić v letošnji sezoni sicer ne igra veliko, vendar pa doseže še kakšen lep zadetek. V 17. krogu J-Lige je 33-letni Ljubljančan pred domačimi navijači prispeval zadetek ob zmagi nad Hirošimo z 4:3. Le po minuti vstopa v igro je dosegel v 86. minuti zadetek za izenačenje na 3:3. Nekdanji slovenski reprezentant je dosegel svoj prvi letošnji prvoligaški zadetek.