Pregled slovenskih nogometašev v tujini pričenjamo pri naših severnih sosedih, kjer je Robert Berić v odlični strelski formi, proti Rapidu iz Dunaja je v 1. polčasu dosegel 2 zadetka, v drugem pa so gostje z Dunaja s pomočjo dveh enajstmetrovk izenačili, kar pa je na koncu zadoščalo le za točko; Kevin Kampl pa kljub težavam z gležnjem nadaljuje s podajami, nogometaši Salzburga so v zadetke pretvorili kar štiri njegove podaje in nemočnemu Innsbrucku nasuli kar šest zadetkov. Salzburg po dvanajstih tekmah še vedno kraljuje na na vrhu lestvice, graški Šturm Sturm pa se pod vodstvom Darka Milanića po slabem začetku sezone počasi le pobira in je sedaj na šestem mestu prvenstvene razpredelnice.

V 8. krogu Serie A so italijanski delilci pravice devetkrat pokazali na najstrožjo kazen. Valter Birsa se je vrnil po poškodbi in začel tekmo Milana proti Udineseju. V 22. minuti začel akcijo za zadetek in podal na levo stran do Robinha. Ta mu je žogo vrnil in Primorec se je s približno 20 metrov od vrat odločil za strel z levico in premagal gostujočega vratarja. Fiorentina je brez pomoči Josipa Iličića doma gostila Juventus. Gostje so ob polčasu vodili že z dvema zadetkoma. Najprej je v 37. minuti Gonzalo Rodriguez znotraj kazenskega prostora podrl Carlosa Teveza, ki je tudi sam uspešno realiziral enajstmetrovko. Tri minute kasneje pa je Paul Pogba izkoristil napako domačega branilca in poslal žogo v mrežo. V 2. polčasu sta Joaquin in Rossi s “hat-trickom” v petnajstih minutah poskrbela za preobrat Fiorentine in tako so tri točke ostale doma. V slovenskem obračunom med Sassuolom Jasmina Kurtića in Bologno Reneja Krhina je zmagal prvi z 2:1. Chievo Boštjana Cesarja in Dejana Lazarevića se z gostovanja pri Genoi vračajo domov praznih rok. Samir Handanović je z Interjem gostoval pri Torinu. Slovenski vratar je bil izključen že v 5. minuti, potem ko je pri izbijanju žoge podrl še Alessija Cercija in pri tem prejel tudi udarec v glavo. Ko je že kazalo, da bo Inter kljub igralcu manj vseeno zmagal, je v 90. minuti Nicola Bellomo sijajno izvedel prosti strel z leve strani in žogo poslal v mreži Interja za končnih 3:3. Na prvenstveni razpredelnici s samimi zmagami še naprej kraljuje Roma. Inter je s 15 točkami na petem mestu, enako število točk ima tudi Fiorentina. Milan se počasi vzpenja in je na osmem mestu. Sassuolo, Chievo in Bologna pa so na zadnjih mestih razpredelnice.

Tim Matavž je s PSV-jem gostoval pri svojem nekdanjem klubu Groningenu. Zmage so se veselili domači, ko je v 50. minutu edini zadetek dosegel Srb Filip Kostić. V Švici Laussanne nikakor ne najde poti iz krize, tokrat jih je z dvema zadetkoma premagal tudi Grasshoppers. Lausanne z eno zmago in desetimi porazi, do sedaj zbrala vsega štiri točke, zaseda zadnje mesto v desetčlanskem švicarskem prvenstvu.

Mladi vratar Jan Oblak je po treh letih le dočakal debi v članski ekipi lizbonske Benfice. V tretjem krogu portugalskega pokala je Benfica gostovala pri nižjeligašu Cinfaesu in zmagala z 1:0. Slovenski reprezentant je med vratnicama gostov branil vso tekmo in jim pomagal do zmage. Veliko dela ni imel, se pa je na začetku drugega polčasa izkazal pri enem izmed strelov domačih nogometašev .

Nekdanji selektor slovenske reprezentance Matjaž Kek je hitro pozabil na prvi poraz v prvenstvu, saj je doma s 3:0 zanesljivo odpravil Zadar. Rijeka je na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice in za vodilnima Hajdukom iz Splita in Dinamom, ki je izgubil v gosteh pri Splitu, zaostaja zgolj za točko. Varovanci Slaviše Stojanovića so pred domačimi navijači premagali Novi Pazar kar s 5:1. Do zmage je s podajo pri drugem zadetku pomagal tudi slovenski reprezentant Nejc Pečnik. Crvena zvezda se je z današnjo zmago povzpela na tretje mesto prvenstvene razpredelnice in za vodilnim Partizanom zaostaja le tri točke.

V Bolgariji sta Bezjakov Ludogorets in Džinićev Botev ostala praznih rok. Litex, nekdanji klub Milivoja Novakovića, je gostoval pri aktualnih državnih prvakih in ga kljub manjši posesti žoge z učinkovito napadalno igro s pridom izkoristili vse napake domače ekipe in mu nasuli štiri zadetke, prve tri je dosegel že po pol ure igranja. Na razburljivi tekmi so gledalci videli šest zadetkov, od tega dve enajstmetrovki,  glavni sodnik je pokazal 12 rumenih kartonov, od tega so jih 8 prejeli domači nogometaši, in dva rdeča kartona. Piko na i pa je s slabim sojenjem dodal še tudi glavni sodnik, ki v drugem polčasu ni videl, kako je gostujoči branilec z roko preprečil zanesljivi zadetek. Za konec pa so živce izgubili še nogometaši in si skočili v lase, zato so redarji in policist imeli kar precej dela, da so umirili vroče strasti na zelenici. Botev iz Plovdiva, pri katerem Džinić bolj kot ne greje rezervno klop, je izgubil pri Lokomotivi iz Sofije. Litex se je z današnjo zmago pridružil Ludogoretsu na vrhu prvenstvene razpredelnice, Botev pa je zdrsnil na peto mesto.

Po odličnem začetku Omiya Ardija nadaljuje s slabimi predstavami, saj je še petič zapored izgubila v japonskem prvenstvu. Tokrat je morala pred domačimi navijači priznati premoč Oiti Triniti, ki je zmagala z 1:0.

Avtorja: Nicole Michaelis & Peter Dominko

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Everton 2-1 Hull City Poškodovan.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastle Utd 2-2 Liverpool Izven postave.
Etien Velikonja (Cardiff City) Chelsea 4-1 Cardiff City Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea 4-0 Sunderland Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Salzburg 6-0 Innsbruck Igral do 60. minute. V 8. minuti podal za 1:0, v 23. za 2:0, v 26. za 3:0 in v 58. za 5:0.
Dare Vršič (Austria Wien) Ried 1-1 Austria Vienna Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Admira 0-4 Grödig Izven postave.
Robert Berić (Sturm) Rapid Wiena 2-2 Sturm Odigral celotno srečanje. V 12. minuti zadel za 0:1, v 26. minuti za 0:2. V 52. minuti prejel rumeni karton.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Inter Baku 0-1 Gabala Igral od 93. minute.
Lucas Horvat (FC Baku) FC Baku 2-2 AZAL PFC Igral do 88. minute.
Jure Travner (FC Baku) FC Baku 2-2 AZAL PFC Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 2-4 Litex Igral do 54. minute.
Elvedin Džinić (Botev) Lokomotiva Sofia 3-2 Botev Sedel na rezervni klopi.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Paralimni) Aris 1-1 Paralimni Ni podatka.
Nikola Tolimir (Paralimni) Aris 1-1 Paralimni Ni podatka.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Lyon 1-1 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Panathinaikos 1-2 Panthrakikos Sedel na rezervni klopi.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Panathinaikos 1-2 Panthrakikos Odigral celotno srečanje. V 43. minuti prejel rumeni karton.
Andraž Struna (PAS Giannina) Giannina – Panionios Tekma je v ponedeljek.
Rok Elsner (Aris) Veria 0-1 Aris Odigral celotno srečanje. V 77. minuti prejel rumeni karton.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Rijeka 3-0 Zadar Sedel na rezervni klopi.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) B. Jerusalem – H. Tel Aviv Tekma je v ponedeljek.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Torino 3-3 Inter V 5. minuti prejel rdeči karton in bil izključen.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 4-2 Juventus Poškodovan.
Rene Krhin (Bologna) Sassuolo 2-1 Bologna Odigral celotno srečanje.
Maks Barišič (AC Milan) AC Milan 1-0 Udinese Izven postave. Igra v Primaveri.
Valter Birsa (AC Milan) AC Milan 1-0 Udinese Igral do 68. minute. V 22. minuti zadel za 1:0.
Boštjan Cesar (Chievo) Genoa 2-1 Chievo Odigral celotno srečanje. V 52. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Lazarević (Chievo) Genoa 2-1 Chievo Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Sassuolo 2-1 Bologna Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Siena – Palermo Tekma je v ponedeljek.
Aljaž Struna (Palermo) Siena – Palermo Izven postave. Tekma je v ponedeljek.
Armin Bačinović (Palermo) Siena – Palermo Tekma je v ponedeljek.
Enej Jelenič (Padova) Padova 2-1 Juve Stabia Igral do 72. minute.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Crotone 1-2 Lanciano Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 2-1 Bari Odigral celotno srečanje.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Omiya Ardija 0-1 Oita Igral od 64. minute.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Omiya Ardija 0-1 Oita Igral od 67. minute.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Beijing Guoan 1-1 Hangzhou Odigral celotno srečanje. V 91. minuti prejel rumeni karton.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr) Ujpest 1-2 Győr Igral do 90. minute.
Marko Ranilović (Kaposvari) Kaposvari 1-1 Ferencvaros Odigral celotno srečanje.
Dalibor Volaš (Debrecen) Kecskemeti 0-3 Debrecen Sedel na rezervni klopi.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Zimbru 1-1 Sheriff Izven postave.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Köln – 1860 München Tekma je v ponedeljek.
Mišo Brečko (Köln) Köln – 1860 München Tekma je v ponedeljek.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Sandhausen 0-0 Dynamo D. Igral v prvem polčasu.
Goran Šukalo (G. Fürth) Fürth 2-4 St. Pauli Poškodovan.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Groningen 1-0 PSV Sedel na rezervni klopi.
Tim Matavž (PSV) Groningen 1-0 PSV Igral do 66. minute.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Gornik 3-2 Slask Odigral celotno srečanje. V 73. minuti prejel rumeni karton.
Marko Šuler (Legia) Legia 4-1 Piast Izven postave.
Rok Štraus (Cracovia) Cracovia 4-2 Podbeskidzie Igral do 60. minute.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica) Cinfaes 0-1 Benfica (Pokal) Odigral celotno srečanje. Debitiral v dresu Benfice.
Vid Belec (Olhanense) Izpadel iz pokala.
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati) Otelul 1-1 Gaz Metan Izven postave.
Anej Lovrečič (Vaslui) Corona Brasov 2-1 Vaslui Odigral celotno srečanje.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) Trnava 0-1 Myjava Izven postave.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Crvena Zvezda 5-1 Novi Pazar Odigral celotno srečanje. V 20. minuti podal za 2:0.