Slovenski nogometaši so pred dvotedenskim reprezentančnim premorom do današnjega večera opravili večino svojih obveznosti po tujih klubih. Med strelce so se tokrat vpisali trije, Davor Škerjanc se je ob zmagi Voždovca na gostovanju v Kruševcu po strelu s škarjicami veselil prvenca v dresu beograjskega kluba, nepopustiljivi Robert Berić je v izdihljajih dunajskega mestnega derbija omilil poraz Rapida in pred reprezentančnim obračunom s Kolumbijo potrdil dobro strelsko formo, saj se je še devetič letos vpisal med strelce.

Odlično gre od nog na Malti tudi Vito Plutu, še enemu nekdanjemu napadalcu vijoličastih. Belokranjec je nocoj odločil obračun z Birkirkaro in se veselil še šestega zadetka v letošnji sezoni. Zelo dobra tekma je tudi za Renejem Miheličem, ta je v obračunu z Dunaujvarosem, za katerega Timotej Dodlek ni igral, odigral vidno vlogo pri obeh zadetkih Debrecena, saj so domači zadeli po dveh kotih Mariborčana. Nekdanji kapetan vijolic je na igrišče pritekel v 50. minuti in bil tik pred koncem tudi blizu zadetka, ko je po prostem strelu stresel okvir vrat. Dalibor Volaš je odigral celotno srečanje. Med asistente se je vpisal tudi Mišo Brečko, ki je s hitrim izvajanjem avta zaposlil Olkowskega, ki je z drugim zadetkom na tekmi v gosteh porazil Hoffenheim.

Samir Handanović v italijanski Serie A lovi rekord Gianluce Pagliuce, saj je v tekmi z Verono, s katerimi so Milančani zgolj remizirali, še tretjič v letošnji sezoni zaustavil strel z enajstih metrov, neuspešen je bil Luca Toni. Vratar slovenske izbrane vrste, ki je zaustavil že pet zaporednih enajstmetrovk, je v italijanski Serie skupno zaustavil že 20 strelov z bele točke, do rekorda legendarnega Italijana pa mu manjkajo še štiri obrambe.

Nekoliko slabše volje je bil v nedeljo zagotovo Kevin Kampl, saj se je svetlolasi vezist poškodoval med ogrevanjem tekme z Altachom, ki so jo rdeči biki izgubili s kar 4:1, in je vprašljiv za sobotni obračun z Anglijo. Kamplu je ponagajala stegenska mišica, a je na današnjem reprezentančnem zboru potrdil, da nastop na Wembleyu še ni izgubljen.

Avtorja: Janez Bučar & Peter Dominko

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Haris Vučkić (Newcastle Utd) West Brom 0-2 Newcastle Utd Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City 2-1 Arsenal Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Žan Benedičič (Leeds United) Leeds United 3-1 Blackpool Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Sheffield W. 0-0 Rotherham Izven postave, poškodba.
Etien Velikonja (Cardiff City) Birmingham 0-0 Cardiff City Izven postave.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Robert Koren (Melbourne City) Brisbane Roar 1-3 Melbourne City Izven postave, poškodba.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Altach 4-1 RB Salzburg Tik pred srečanjem se je poškodoval.
Tadej Trdina (WAC) WAC 0-2 Sturm Graz Izven postave, poškodba.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) WAC 0-2 Sturm Graz Izven postave.
Robert Berić (Rapid Dunaj) Rapid Dunaj 2-3 Austria Dunaj Odigral celotno srečanje, v 92. minuti dosegel zadetek za 2:3.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Lucas Horvat (FC Baku) *** Ni tekem.
Jure Travner (FC Baku) *** Ni tekem.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Martin Milec (Standard Liege) Genk 0-2 Standard Liege Igral do 83. minute.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 2-0 L. Plovdiv Izven postave, poškodba.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Apollon 3-0 AC Omonoia Nicosia Sedel na rezervni klopi
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Bohemians 1905 0-0 Brno Odigral celotno srečanje.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Lens 1-2 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Robert Kurež (Ergotelis) Ergotelis 2-2 Veria Izven postave.
Rok Štraus (Ergotelis) Ergotelis 2-2 Veria Sedel na rezervni klopi.
Andraž Struna (PAS Giannina) PAS Giannina 4-0 Niki Volos Igral prvi polčas.
Mirnes Šišić (OFI Crete) Xanthi 2-1 OFI Crete Igral do 68. minute.
HRVAŠKA – 1. HNL
Dejan Mezga (Hajduk) Hajduk 2-1 Osijek Igral do 82. minute.
Goran Cvijanovič (Rijeka) Rijeka 6-0 Lok. Zagreb Igral od 74. minute.
Miral Samadržič (Rijeka) Rijeka 6-0 Lok. Zagreb Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 2-2 Verona Odigral celotno srečanje, v 52. minuti ubranil enajstmetrovko Toniju.
Rene Krhin (Inter) Inter 2-2 Verona Igral od 64. minute
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 0-1 Napoli Igral do 73. minute, v 38. minuti prejel rumeni karton.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 2-1 Cesena Igral do 81. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 2-1 Cesena Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 2-1 Cesena Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Fiorentina 0-1 Napoli Sedel na rezervni klopi.
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 1-1 Udinese Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Cesena) Chievo 2-1 Cesena Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Vicenza 2-1 Pro Vercelli Izven postave.
Aljaž Struna (Capri) Bologna 0-0 Capri Sedel na rezervni klopi.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) V. Lanciano 1-0 Livorno Igral od 62. minute.
Maks Barišič (Catania) Catania 2-1 Varese Izven postave.
Jan Koprivec (Perugia) Perugia 2-1 Virtus Entalla Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenič (Livorno) V. Lanciano 1-0 Livorno Sedel na rezervni klopi.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) Sakhnin ?-? M. Petach Tikva Torek ob 18:30 uri.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Shimizu) *** Ni tekem.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) *** Ni tekem.
KAZAKHSTAN – PREMIER LIGA
Rok Roj (FK Taraz) FK Tazar 1-0 Spartak Semej ?
Matic Maruško (Kaisar Kyzylorda) Kaisar Kyzylorda 2-1 Šahtar K. Igral od 82. minute.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) *** Konec sezone.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Birkirkara 1-2 Floriana FC V 63. minuti zadel za 1:2.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Timotej Dodlek (Donaujvaros) Debrecen 2-0 Donaujvaros Izven postave.
Rene Mihelič (Debrecen) Debrecen 2-0 Donaujvaros Igral od 50. minute, podal za oba zadetka.
Dalibor Volaš (Debrecen) Debrecen 2-0 Donaujvaros Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) R.L.JZ: Koblenz ?-? Freiburg II Torek ob 14:00 uri.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) 3.liga: BvB 09 II 3-0 E. Cottbus Izven postave, kartoni.
Tim Matavž (Augsburg) Augsburg 3-0 Paderborn Igral do 76. minute.
Mišo Brečko (Köln) Hoffenheim 3-4 Koln Odigral celotno srečanje, v 83. minuti podal za 3:4.
Dominic Maroh (Köln) Hoffenheim 3-4 Koln Igral od 82. minute.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) Aalen 0-1 FSV Frankfurt Igral do 81. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) G. Fürth 0-3 Karlsruher Izven postave, kaznovan.
ROMUNIJA – LIGA I
Nejc Mevlja (Pandurii) FC Brasov 0-3 Pandurii Igral do 39. minute.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) T. Moskva 0-1 Lok. Moskva Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast Gliwice 0-0 Gornik Leczna Igral do 66. minute.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Ajdin Redzić (MFK Košice) MFK Košice 2-0 Trenčin Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) Radnički Niš 0-0 OFK Beograd Izven postave.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) Napredak 0-2 FK Voždovac Odigral celotno srečanje, v 26. minuti dosegel zadetek za 0:2 ter v 82. minuti prejel rumeni karton.
David Poljanec (Radnički 1923) Mladost 0-0 Radnički 1923 Izven postave.
Branko Ilič (Partizan) Sp. Subotica 0-3 Partizan Odigral celotno srečanje, v 26. minuti prejel rumeni karton.
Nejc Pečnik (Crvena zvezda) Crvena zvezda 0-0 Čukarički Igral do 72. minute.
ŠKOTSKA – PREMIERSHIP
Uroš Celcer (FC Ross County) Kilmarnock 0-3 FC Ross County Izven postave.
ŠPANIJA – LA LIGA
Jan Oblak (Atletico Madrid) Real Sociedad 2-1 Atletico Madrid Sedel na rezervni klopi.
Denis Kramar (Getafe) Getafe 0-0 Elche Izven postave.
Bojan Jokić (Villarreal) Espanyol 1-1 Villarreal Izven postave, poškodba.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) Grasshoppers 3-0 St. Gallen Igral do 67. minute.
TURČIJA – SUPER LIG
Vid Belec (Torku Konyaspor) Trabzonspor 3-2 Torku Konyaspor Odigral celotno srečanje.
Rajko Rotman (Istanbul BB) Istanbul BB 1-2 Bešiktaš Odigral celotno srečanje, v 58. minuti prejel rumeni karton.
UKRAJINA – PREMIER LIGA
Gregor Balažic (Karpaty Lviv) Dinamo Kijev 0-0 Karpaty Lviv Odigral celotno srečanje.