Pa so je le dočakali, nogometaši Liersa so prvič po 18. oktobru okusili slast zmage. V gosteh pri Zulte-Waregemu, s katerim se je pred leti v Evropski ligi pomeril tudi Maribor, so slavili z 2:3, domačo mrežo pa je s prvencem v rumeno-črnem dresu načel Etien Velikonja. Med strelci tudi Džengis Čavušević.

Primorec, ki ga je Cardiff City pred tedni Liersu posodil do konca sezone, je bil v 27. minuti uspešen z bele točke in postavil tudi izid polčasa. Domači so imeli po uri igre priložnost, da izid izenačijo, a je Trajkovski najstrožjo kazen zapravil, kar so gostje hitro kaznovali z dvema zadetkoma Kasmija, ki je bil uspešen v 71. in 74. minuti. Zdelo se je, da je obračun že odločen, a so se nogometaši Zulteja v 78. in 83. minuti vrnili z dvema zadetkoma Rossija. Sledila je napeta končnica, tri točke pa so po 13 krogih brez zmage le romale v roke Liersa. Velikonja je ob tem na Facebook strani zapisal: “Zadetek posvečam vsem navijačem Liersa in vsem, ki verjamete vame!”

Brez točk pa so v prvem spomladanskem krogu ostali pri švicarskem St. Gallnu, ki je na domačem igrišču gostil visokoleteči Zürich. Slednji so bili za zeleno-bele prezahteven tekmec, saj so že v 13. minuti vodili z dvema zadetkoma prednosti. Čavušević je v igro vstopil v 57. minuti, ko je bil izid še 0:2, v 77. minuti pa je, potem ko so gostje zadeli še enkrat, zaostanek znižal na 1:3 in se veselil petega ligaškega zadetka v letošnji sezoni. A kaj več od častnega zadetka domačim ni uspelo, Zürich je zadel še enkrat, Čavušević in soigralci pa so tako izpustili priložnost, da bi se pri vrhu lestvici močno približali vodilni trojici.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…