Etien Velikonja ne popušča. Primorec je znova ujel odlično strelsko formo, saj je na zadnjih štirih tekmah dosegel kar šest zadetkov, s katerimi je Lierseju pomagal do treh izjemno pomembnih zmag. Rumeno-črni so včeraj vknjižili še enajst zmago sezone.

Lierse je pred domačimi gledalci gostil petnajstouvrščeni Heist in ga ugnal z visoko razliko 4:0. Pod dva od štirih zadetkov se je podpisal tudi Šempetrčan. Po dobre pol ure igre je 27-letni napadalec podvojil prednost gostiteljev, ki so v vodstvo prešli po desetih minutah igra in avtogolu Van den Bergha. Gostje so srečanje zaključili z vsega devetimi možmi na igrišču, saj sta v 68. in 72. minuti pordečela kar dva nogometaša, kar je domače moštvo izkoristilo še za dva zadetka. V 83. minuti je najprej zadel Benson, v sodniškem dodatku pa je visoko zmago Lierseja zapečatil prav Velikonja.

Velikonja je z novima dvema zadetkoma še utrdil svoj položaj na vrhu ligaške lestvice strelcev, ki ga zaseda z 21 doseženimi zadetki. Še pomembnejše pa je dejstvo, da se je Lierse z visoko zmago prebil med osem najboljših ekip prvenstva, a imajo Velikonja in soigralci v primerjavi s trenutno devetim St. Gilloisejem odigrano tekmo več.