Po krajšem zimskem premoru z državnim prvenstvom nadaljujejo tudi Belgijci. “Slovenski” Lierse je bil znova pred zahtevno nalogo, saj je četa trenerja Slaviše Stojanovića gostovala pri bruseljskem Anderlechtu, kjer ni uspela presenetiti.

Rumeno-črni so pri drugouvrščenem moštvu belgijskega prvenstva izgubili s 3:0, potem ko so domači sredi prvega polčasa povedli s strelom z bele točke, pa čeprav je bil Bajković po strelu Tielemansa blizu obrambe. Že v 36. minuti je bil pri Liersu po grobem prekršku nad že omenjenim Tielemansom izključen Ntambwe. Tekma je bila praktično odločena tik pred koncem prvega polčasa, ko je v tretji minuti dodatka s prekrasnim udarcem z razdalje zadel Dendoncker, končni izid srečanja pa je deset minut pred koncem postavil Alvarez.

Etien Velikonja je srečanje pričel na rezervni klopi, Stojanović pa ga je v igro poslal v 64. minuti, ko je zamenjal Losado, a 26-letni Šempetrčan s soigralci ni uspel preobrniti srečanja.

Gorenc Stanković pordečel proti vodilni ekipi španskega prvenstva, Zajc do točke proti Belgijcem

Četrtkove tekme evropske lige so minile tudi ob prisotnosti nekaterih slovenskih legionarj…