Marko Ranilović uradnega debija v dresu splitskega Hajduka ne bo ohranil v najboljše spominu, čeprav je z nekaj obrambami preprečil, da bi bila razlika še višja. Dalmatinci so v Jadranskem derbiju doživeli visok poraz, saj so varovanci trenerja Matjaža Keka slavili s 3:0 in niz neporaženosti v obračun s Splitčani podaljšali že na spoštljivih deset tekem.

Rečani so povedli že po prvem strelu, ko je je zmedo v gostujoči obrambi izkoristil Vedran Jugović in žogo poslal za hrbet vkopanega Ranilovića. Domači so v osmi minuti poizkušali še preko Tomečaka, a je bil Mariborčan dobro postavljen, na nasprotni strani igrišča pa je neuspešno poizkušal Balić. Moštvo s Kvarnerja je prednost podvojilo v 13. minuti. Ranilović je bil po udarcu Belaja, ki je odlično sprožil z 18 metrov, nemočen, saj je žogo po natančnem strelu s pomočjo desne vratnice še drugič končala v njegovi mreži. Prav Balaj je bil dvakrat nevaren tudi v nadaljevanju prvega polčasa, Ranilović pa mu je novo veselje preprečil v 22. minuti, ko je s parado odbil v kot. Rijeka je bila boljša tudi v drugi polovici prvega polčasa, ko so si nogometaši v belem pripravili še nekaj priložnosti, a so žoge v glavnem zletele mimo gola. V drugem polčasu je bila igra nekoliko mirnejša, Rečani pa so kontrolirali potek srečanja. Dovolj o nemoči gostov pove podatek, da v nadaljevanju v okvir gola niso sprožili niti enkrat. Končni izid tekme je, potem ko je nekaj sekund pred tem Ranilović strel Radoševića odbil preko gola, postavil Jugović, ki se je v 84. minuti veselil še drugega zadetka na tekmi, potem ko se je žoga nekajkrat odbila v kazenskem prostoru in končala na desni strani, kjer jo je neovirani Jugović s strelom v bližnji kot poslal v gostujoči gol. Miral Samardžić je v obrambi domačih odigral celotno srečanje, medtem ko Gorana Cvijanovića znova ni bilo v kadru.

Zmaga praktično od prve pa do zadnje minute ni bila vprašljiva, Rijeka, ki je slavila več kot zasluženo, pa je s štirinajsto zmago sezone prednost pred tretjeuvrščenimi Splitčani povečala na štirinajst točk, medtem ko ekipa štajerskega stratega za vodilnim Dinamom zaostaja za devet točk.

Vipotnik desetič v polno

Slovenski reprezentančni napadalec na delu v Franciji, Žan Vipotnik, je krog pred zaključk…