Slovenski nogometaši, ki si kruh služijo v tujini, so v zadnjih dneh izjemno strelsko navdahnjeni, saj so minuli vikend mrežo zatresli Travner, Dedić, Pečnik, Burgić in Andjelković, včeraj je dvakrat v polno meril Berić, uspešen pa je bil tudi Brečko.

Köln, ki je na dobri poti, da se znova vrne med najmočnejše nemške klube, je pred domačimi gledalci gostil Karsluhe in ga premagal z izidom 2:0. Kapetan kozličkov Mišo Brečko je mrežo gostov načel v 29. minuti, potem ko je izkoristil anemičnost gostujočih branilcev in s strelom ob levi vratnici matiral nemočnega vratarja Orlihausen. Izkušeni Trboveljčan je na igrišču preživel vseh 90 minut in se veselil tretjega zadetka v letošnji sezoni, celotno srečanje pa je na igrišču preživel tudi Dominic Maroh.

Köln po 27. krogu še vedno drži vodilno pozicijo v 2. Bundesligi, pred drugouvrščenim Greuther Fürthom, katerega član je Goran Šukalo, ima štiri točke prednosti.