Tadej Trdina je pred desetimi dnevi obračun Wolfsbergerja in Rieda končal že v uvodnih minutah. Neprevidni gostujoči branilec Bernhard Janeczek ga je z visoko dvignjeno nogo onesposobil že v 11. minuti srečanja, Mežičan pa je morala zaradi odprtega zloma nosu zapustiti igrišče.

V minulem krogu, ko je WAC na gostovanju pri graškem Sturmu doživel še tretji zaporedni poraz, Trdina ni bil v kadru Korošcev, zato pa ga je trener Dietmar Kühbauer pred današnjim obračunom z Wiener Neustadtom uvrstil v začetno enajsterico moštva iz Volšperka. Nekdanji napadalec Grödiga je bil prisiljen zaigrati z masko na obrazu, kar pa ga očitno ni kaj prida motilo, saj je v 43. minuti načel gostujočo mrežo. Domači so v drugem polčasu zadeli še enkrat, v 57. minuti je vodstvo Wolfsbergerja povišal Weber. 2:0 je bil tudi končni izid srečanja, WAC pa je z enajsto zmago v sezoni zadržal peto mesto na ligaški lestvici.

Trdina se je razveselil še šestega zadetka v letošnji sezoni, s čimer je tudi najuspešnejši strelec moštva. 27-letni napadalec je po tekmi dejal, da je bilo srečanje izredno pomembno: “Tokratna tekma je bila za nas izredno pomembna. Vseeno je, kdo zadane, najpomembnejše so tri točke. Danes smo poizkušali vse in na koncu tudi uspeli.”

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…