Za našimi legionarji je nekaj zelo uspešnih tednov, tudi kar se strelskih izkupičkov tiče, toda tokrat v napadalnem smislu niso bili najbolj razpoloženi. Največ sta pokazala Roman Bezjak, ki se je kot edini vpisal med strelce in Kevin Kampl, ki je spet prispeval asistenco. Siniša Anđelković do prestižne zmage na San Siru.

Kampl je v dresu Salzburga odigral celotno srečanje doma proti Admiri. Tekmo je začel odlično, saj je že po dobrih dveh minutah igre idealno zaposlil Jonatana Soriana, ki je načel mrežo gostov. Soriano je v nadaljevanju tekme zadel še enkrat in popeljal Salzburg do desete zmage in treh točk prednosti pred Wolfsbergerjem Tadeja Trdine, ki tokrat zaradi poškodbe ni igral. V dresu Rapida je manjkal tudi Robert Berić, ki je odlužil kazen rumenih kartonov.

Kot edini se je med strelce minuli konec tedna vpisal Roman Bezjak. Občasni reprezentančni napadalec se je s svojim Ludogoretsom v gosteh pomeril z Marekom in ga ugnal s 4:0. Bezjak je odigral 65. minut, ravno nekaj trenutkov preden ga je trener zamenjal, pa je dosegel zadetek. To je bil njegov drugi v tej sezoni, Ludogorets pa se je z zmago utrdil na drugem mestu, za vodilnim CSKA-jem iz Sofie zaostajajo za pet točk. Že jutri Bezjaka in soigralce čaka izjemno pomembna tekma v Ligi prvakov, igrali bodo namreč na St. Jakob Parku v Baslu, kjer bodo poizkušali še drugič zapored ugnati švicarske prvake.

Ostali legionarji minuli vikend niso vpisali vidnejših predstav. V Italiji so Samir Handanović, Josip Iličić, Valter Birsa in Siniša Anđelković odigrali vseh devetdeset minut v svojih klubih, medtem, ko je Luka Krajnc danes v dresu  Cesene v igro vstopil v 64. minuti. Handanovićev Inter je presenetljivo klonil proti do tedaj zadnje uvrščeni Parmi, Iličić ni uspel preprečiti poraza svoje ekipe proti Sampdorii, Chievo Valterja Birse (Boštjan Cesar in Dejan Lazarević sta sedela na klopi) je odigral tekmo brez golov proti Sassuolu, Siniša Anđelković pa je s svojim Palermom senzacionalno slavil v gosteh proti Milanu. Oba zadetka so dosegli že v prvem polčasu, nekdanji član Maribora pa je tekmo začel in končal na zanj neobičajnem položaju zadnjega veznega nogometaša in odigral zelo solidno tekmo.

Avtorja: Janez Bučar & Izidor Kordič

NOGOMETAŠ  TEKMA  OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastle Utd 1-0 Liverpool Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Everton 0-0 Swansea City Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Žan Benedičič (Leeds United) Cardiff City 3-1 Leeds United Izven postave.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Charlton 1-1 Sheffield W. Izven postave, poškodba.
Etien Velikonja (Cardiff City) Cardiff City 3-1 Leeds United Izven postave.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Robert Koren (Melbourne City) Melbourne City 1-2 Adelaide Utd. Izven postave, poškodba.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) RB Salzburg 2-0 Admira Odigral celotno srečanje, v 3. minuti podal za 1:0.
Tadej Trdina (WAC) Ried 1-0 WAC Izven postave, poškodba.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Austria Dunaj 0-3 Sturm Graz Igral od 91. minute.
Robert Berić (Rapid Dunaj) Altach 2-0 Rapid Dunaj Izven postave, kaznovan.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Lucas Horvat (FC Baku) Gabala 1-1 FC Baku Odigral celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) Gabala 1-1 FC Baku Odigral celotno srečanje.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Martin Milec (Standard Liege) Standard Liege 2-0 Mechelen Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Marek 0-4 Ludogorets Igral do 79. minute, v 65. minuti dosegel zadetek za 0:3.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Omonoia Nicosia 1-2 Ayia Napa Igral do 56. minute.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Mlada Boleslav 1-0 Bohemians Odigral celotno srečanje, v 45+2 minuti prejel rumeni karton.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 2-1 Toulouse Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Robert Kurež (Ergotelis) Ergotelis 0-2 PAOK Izven postave.
Rok Štraus (Ergotelis) Ergotelis 0-2 PAOK Izven postave.
Andraž Struna (PAS Giannina) Platanias FC 0-0 PAS Giannina Odigral celotno srečanje.
Mirnes Šišić (OFI Crete) Panthrakikos 0-0 OFI Crete Igral od 79. minute.
HRVAŠKA – 1. HNL
Dejan Mezga (Hajduk) Zadar 0-3 Hajduk Igral od 56. minute.
Goran Cvijanovič (Rijeka) Belupo 1-1 Rijeka Igral do 81. minute.
Miral Samadržič (Rijeka) Belupo 1-1 Rijeka Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Parma 2-0 Inter Odigral celotno srečanje.
Rene Krhin (Inter) Parma 2-0 Inter Sedel na rezervni klopi.
Josip Iličić (Fiorentina) Sampdoria 3-1 Fiorentina Odigral celotno srečanje.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 0-0 Sassuolo Odigral celotno srečanje.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 0-0 Sassuolo Sedel na rezervni klopi.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 0-0 Sassuolo Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Sampdoria 3-1 Fiorentina Sedel na rezervni klopi.
Siniša Anđelković (Palermo) AC Milan 0-2 Palermo Odigral celotno srečanje, v 45. minuti prejel rumeni karton.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 1-1 Verona Vstopil v 64. minuti.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Capri 1-0 Vicenza Sedel na rezervni klopi.
Aljaž Struna (Capri) Capri 1-0 Vicenza Izven postave.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) Entella 0-0 V. Lanciano Igral do 69. minute.
Maks Barišič (Catania) Avellino 1-0 Catania Izven postave.
Jan Koprivec (Perugia) Crotone 2-1 Perugia Igral od 82. minute.
Enej Jelenič (Livorno) Livorno 3-2 Bologna Sedel na rezervni klopi.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) Hapoel Haifa 0-3 Sakhnin ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Shimizu) Kaeasaki 2-3 Shimizu Odigral celotno srečanje.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Hiroshima 1-1 Omiya Igral do 82. minute.
KAZAKHSTAN – PREMIER LIGA
Rok Roj (FK Taraz) FK Taraz 0-3 I. Pavlodar ?
Matic Maruško (Kaisar Kyzylorda) FC Astana 3-0 Kaisar Kyzylorda Odigral celotno srečanje.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Hangzhou 1-1 Changchun Odigral celotno srečanje.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Tarxien 1-1 Floriana FC Odigral celotno srečanje.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Timotej Dodlek (Donaujvaros) Donaujvaros 3-2 Pecsi MFC Izven postave.
Rene Mihelič (Debrecen) Lombard Papa 0-2 Debrecen Igral od 91. minute.
Dalibor Volaš (Debrecen) Lombard Papa 0-2 Debrecen Izven postave.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) R.L.S: Freiburg II 5-2 Nottingen ?
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) 3.liga: Stuttgart II 2-1 BvB 09 II Odigral celotno srečanje, v 82. minuti prejel rumeni karton.
Tim Matavž (Augsburg) Schalke 1-0 Augsburg Igral od 58. minute.
Mišo Brečko (Köln) Koln 0-1 SC Freiburg Sedel na rezervni klopi.
Dominic Maroh (Köln) Koln 0-1 SC Freiburg Sedel na rezervni klopi.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) FSV Frankfurt 1-1 Aue Igral do 78. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) Union Berlin 0-1 G. Furth Izven postave, kaznovan.
ROMUNIJA – LIGA I
Nejc Mevlja (Pandurii) Pandurii ?-? Concordia Torek ob 16:00 uri.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) T. Moskva ?-? Arsenal Tula Ponedeljek ob 12:00 uri.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Podbeskidzie ?-? Piast Gliwice Ponedeljek ob 18:00 uri.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Ajdin Redzić (MFK Košice) Slovan Bratislava 3-0 MFK Košice Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) Radnički 1923 0-0 OFK Beograd Izven postave.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) FK Voždovac 1-1 Sp. Subotica Odigral celotno srečanje.
David Poljanec (Radnički 1923) Radnički 1923 0-0 OFK Beograd Izven postave.
Branko Ilič (Partizan) Partizan 1-0 Vojvodina Odigral celotno srečanje.
Nejc Pečnik (Crvena zvezda) Red Beograd 1-2 Crvena zvezda Igral do 79. minute.
ŠKOTSKA – PREMIERSHIP
Uroš Celcer (FC Ross County) FC Ross County ?-? Aberdeen Ponedeljek ob 20:45 uri.
ŠPANIJA – LA LIGA
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 4-2 Cordoba Sedel na rezervni klopi.
Denis Kramar (Getafe) Dep. La Coruna 1-2 Getafe Izven postave.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 1-3 Valencia Izven postave, poškodba.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen 1-0 Thun Igral do 68. minute, v 31. minuti prejel rumeni karton.
TURČIJA – SUPER LIG
Vid Belec (Torku Konyaspor) Torku Konyaspor ?-? Kardemir K. Ponedeljek ob 19:00 uri.
Rajko Rotman (Istanbul BB) Genclerbirligi 1-0 Istanbul BB Igral od 60. minute.
UKRAJINA – PREMIER LIGA
Gregor Balažic (Karpaty Lviv) Karpaty Lviv 1-2 Zorya Odigral celotno srečanje.
Naloži več novic od Janez B.

Zadetek in asistenca Prelca premalo za točke

BW Linz je včeraj v avstrijski Bundesligi gostil Tirol. Tekma se je končala z rezultatom 3…