Z jesenskim delom sezone so zaključili tudi pri severnih sosedih, kjer so včeraj in predvčerajšnjim odigrali tekme 21. kroga Bundeslige. Graški Sturm se je po zmagi nad dunajskim Rapidom znova povzpel na šesto mesto, zmag pa sta se veselila tudi oba kluba iz zvezne dežele Salzburg, ki imata v svojih vrstah tudi slovenska predstavnika.

Salzburška kluba krojita tudi vrh razpredelnice, Kevin Kampl bo s soigralci iz moštva rdečih bikov spomladi branil prednost enajstih točk pred novincem med prvoligaši, Grödigom, barve katerega brani Tadej Trdina. Slednji sicer zaradi poškodbe pete v zadnjih dveh krogih ni igral, novinci pa so v zadnjem krogu že v torek z 2:1 premagali neprepričljivo Admiro. Kampl je s soigralci prišel do tesne zmage pri predzadnjeuvrščenem Innsbrucku, v 67. minuti je za tri točke zadel Andreas Ulmer, Kampl pa je znova odigral vseh devetdeset minut. Pomembne zmage sta se veselila tudi Darko Milanič in Robert Berić, ki sta pred domačimi gledalci slavila zmago nad dunajskim Rapidom. Za sedmo letošnjo zmago v tej sezoni je lastnega vratarja v 54. minuti premagal Christopher Dibon, zmago pa je v 83. minuti potrdil rezervist Marc Andre Schmerböck, Berić pa je igrišče zapustil v 73. minuti.

Vršičeva Austria je v zadnjem jesenskem krogu remizirala z Riedom in pred slednjim na četrtem mestu ubranila točko prednosti. 29-letnega Apačana, ki naj bi bil tik pred selitvijo v Ljudski vrt, pa tako kot ponavadi, znova ni bilo med osemnajsterico izbrancev trenerja Nenada Bjelice.