Minuli pregled dosežkov slovenskih trenerjev v tujini smo pričeli z novico, da Darko Milanič ni več trener angleškega drugoligaša Leeds Uniteda. Vsega nekaj dni kasneje se je kolonija slovenskih trenerjev zmanjšala še za enega, Iztok Kapušin je končal z delom Bistri, ki jo je poleti popeljal do zgodovinske uvrstitve med hrvaške drugoligaše in ga nato uspešno vodil tudi v krstni drugoligaški sezoni. Kapušin nam je občutke ob menjavi zaupal že sredi tedna, trenerska menjava, na trenerski stolček se je usedel Bernard Gulić, pa se Bistranom ni ravno obrestovala, saj so v okviru 14. kroga 2. HNL visoko izgubili v Sisku. Domača Segesta je bila boljša s 4:0, kar je najvišji poraz Bistre v letošnji sezone.

Med prvoligaši včeraj ni šlo po načrtih niti Matjažu Keku, slednji je z Rečani gostoval v Koprivnici, pri zadnjeuvrščenem Slaven Belupu, a so se beli na Kvarner vrnili le s točko. V 34. minuti se je med strelce, da, ugotovili ste, vpisal Andrej Kramarić, ki je bil natančen z bele točke, a so se domači vrnili po uri igre, ko je Ivana Vargića premagal Filip Ozobić. Rečani so remizirali še tretjič v letošnji sezoni in s točko niso izkoristili remija Dinama in RNK Splita, z zmago bi se Zagrebčanom namreč približali na štiri točke zaostanka. Z drugim zaporednim remijem, tretjim v zadnjih štirih tekmah, pa je zaostanek za vrhom lestvice šest točk. Zato pa je varovancem nekdanjega selektorja šlo bolje med tednom, ko so bile odigrane tekme pokalnega tekmovanja, kjer Rečani branijo naslov prvakov. Kekovi fantje so gostovanje v Dubrovniku opravili z odliko in slavili z 0:3, zadnji zadetek na tekmi je dosegel Miral Samardžić, z zanesljivo zmago pa so se uvrstili med osem najboljših ekip.

Manj razlogov za zadovoljstvo ima po minulem tednu Slaviša Stojanović. Lierse je odigral dve zahtevni tekmi z Genkom in Gentom ter doživel dva poraza. Že v torek so rumeno-črni gostovali pri Genku in izgubili s 3:0, že med tednom pa smo pisali o tem, da je bil nekdanji trener Crvene zvezde zaradi protestov zoper sodniške odločitve skupaj s pomočnikom Kostićem poslan na tribuno. Stojanovića je razburil drugi zadetek domačih, saj se je žoga po odboju od prečnika odbila dober meter v igrišče, sodniki pa so na začudenje vseh, tudi domačih igralcev, zadetek priznali. Za nameček so pri Liersu ostali še brez dveh pomembnih členov, saj sta bila Ngawa in Traore izključena, zato je imel Stojanović ob včerajšnji tekmi z Gentom precej težav s sestavo ekipe, saj ni mogel računati še nekaj poškodovanih nogometašev. Kljub temu se je moral Gent pošteno potruditi za zmago, do katere je prišel v 74. minuti, ko je Bajkovića premagal rezervist van der Bruggen, za nameček pa so gostje sredi prvega polčasa zapravili še najstrožjo kazen. Če poraza s favoriziranim GEN- dvojcem nista bila presenečenje, pa Stojanović, ki zaradi prepovedi igranja ekipe ne bo smel voditi na tekmi z Kortrijkom, pa nekoliko bode zdrs po lestvici, saj je Zulte Waregem ugnal Genk, Waasland-Beveren pa Oostende, zaradi česar se Lierse znova nahaja na dnu lestvice.

S tekmovalnimi obveznostmi so končali kitajski drugoligaši. Tomažu Kavčiču na klopi Qingdao Jonoona ni uspelo priti do napredovanja med prvoligaše, možnosti za to je izgubil že pred tednom dni, za konec prvenstva pa so varovanci nekdanjega selektorja mlade reprezentance visoko s 4:1 ugnali Hebei Zhongji in prvenstvo končali na petem mestu. Ra razliko od Kavčiča, je Marija Pušnik z Avispo izgubil domače srečanje z Yamago. Koroški strateg, ki je ravno na dan tekme praznoval 54. rojstni dan, tako za jubilej ni dobil ravno najlepšega darila, saj so ose iz Fukuoke doživele še šestnajsti poraz v sezoni, šestega v zadnjih devetih tekmah.

Blizu novih točk so bili tokrat tudi SAK-ovci, a so na gostovanju pri Union Gurtenu v izdihljajih srečanja ostali brez teh. Za zmago domačih je v zadnji minuti obračuna zadel Feichtinger in moštvu iz Celovca zadal deseti poraz v sezoni. Goran Jolić bo moral po krstni zmagi na klopi SAK-a na nove točke še malce počakati. Bolje je šlo v končnici srečanja varovancem Roberta Pevnika. Legionovia je doma gostila Stalowo Wolo, še deset minut pred koncem tekme je kazalo na nov poraz Pevnikovega moštva, saj so gostje z dvema zadetkoma Sekulskega vodili z 0:2. V zadnjih minutah pa so domači zabili dvakrat in prišli do devetnajste točke v letošnji sezoni.