Po reprezentančnem premoru so rokave zavihali tudi trenerji prvoligašev po Evropi, med njimi tudi Slovenci Slaviša Stojanović, Matjaž Kek in Darko Milanić, ki teden nazaj niso imeli tekmovalnih obveznosti. V spodnjih vrsticah preverite komu je šlo v minulih dneh najbolje.

Vse bolje gre v Belgiji, na klopi Liersa, Slaviši Stojanoviću, saj se je nekdanji selektor izbrane vrste veselil še druge zaporedne zmage. Pred premorom so rumeno-črni pred domačimi gledalci ugnali Zulte-Waregem, tokrat pa so se v gosteh pri Cercle Bruggu veselili še prve gostujoče zmage. Obračun se je pričel po željah Stojanovića, saj so njegovi varovanci povedli že po desetih minutah igre, ko je zadel Masika. Domači so izid poravnali nekaj minut pred odhodom na odmor, ko je zadel Sukuta-Pasu, a so gostje odlično krenili tudi v drugi polčas in z zadetkom Keitaja, ki je bil natančen v četrti minuti nadaljevanja še drugič povedli. Izid se do konca srečanja ni več spremenil, zmaga pa bi lahko bila še višja, saj je Losada v 68. minuti zapravil enajstmetrovko. Lierse se je s tretjo zmago sezone znova povzpel nekoliko višje po lestvici in se znebil mest, ki vodijo med drugoligaše. Z 12 točkami klub zaseda 13. mesto, a ga do petega mesta loči vsega pet točk.

Manj razlogov za zadovoljstvo ima Darko Milanič, ki na klopi Leeds Uniteda še čaka na prvo zmago. Izolanu ni uspelo niti v četrtem poizkusu, saj je po dveh remijih tokrat izgubil na gostovanju pri Rotherham Unitedu, za katerega je spomladi igral tudi Haris Vučkić. Beli so sicer povedli po dobre pol ure igre, ko je bil natančne Antenucci, a so domači v drugem polčasu izid preobrnili z zadetkoma Revella in Clarke-Harrisa, ki je na igrišče vstopil dve minuti pred zadetkom. Leeds se po 12. krogu nahaja na skromnem 14. mestu, a lahko podobno kot pri Stojanoviću, tudi pri Milaniču zapišemo, da razlike do vrha niso velike, a zaj vzpenjanje po lestvici bo moral Milanič svoje moštvo popeljati do zmage. Vemo, Massimo Cellino lahko hitro izgubi potrpljenje s trenerji.

Nekoliko več upanja po boju za napredovanje ima dva kroga pred koncem prvenstva tudi Tomaž Kavčič, ki je bil še teden nazaj v izgubljenem položaju. Qingdao Jonoon, klub bivšega selektorja reprezentance do 21 let, je z zadetkom Song Wenjia na domačem igrišču ugnal Tianjin SongJiang, na roko pa sta ekipi šla še dva izida. Drugouvrščeni Shijiazhuang je namreč presenetljivo izgubil na gostovanju pri Xinjiang Tianshanu, tretji Wuhan Zall pa je v obračunu Shenzhenom iztržil le točko. Kljub temu mora Kavčič v zadnjih dveh krogih še upati na spodrsljaje obeh omenjenih ekip, saj za drugim mestom zaostaja tri točke. Dva zaporedna poraza je s točko prekinil tudi Marijan Pušnik. Njegova Avispa je na domačem igrišču gostila Kusatsu, a podobno kot že nekajkrat v letošnji sezoni, slabo odprla tekmo, saj so gostje povedli že v uvodnih minutah. Domače moštvo je dolgo iskalo izenačujoči zadetek, do remija pa prišlo v zadnjih minutah srečanja, ko je v 86. minuti zadel rezervist Sakata, ki ga je koroški strateg v igro poslal pol ure pred koncem tekme. ‘Ose’ iz Fukuoke sedem krogov pred koncem držijo 13. mesto, a so razlike tudi med japonskimi drugoligaši dokaj majhne, zato se lahko Pušnik po lestvici še povzpne, v primeru slabših izidov pa lahko kakšno mesto tudi še izgubi.

V hrvaškem prvenstvu vse po starem. Vodilni Dinamo in Rijeka sta vknjižili tri točke, Rečani so pred domačimi gledalci v lokalnem obračunu s 3:1 ugnali puljsko Istro. Istrani so se izkazali za trdega tekmeca, saj so tik pred odhodom na odmor z zadetkom Tomića celo povedli, a so gostitelji v drugem polčasu stopili na plin in se veselili zaslužene zmage. Izid je najprej poravnal Mato Jajalo, dvajset minut pred koncem je za vodstvo in veselje Kantride poskrbel odlični Andrej Kramarić, ki je v letošnjem prvenstvu zadel že štirinajstkrat. Deveto zmago sezone je ob koncu srečanja ob ligaškem debiju v dresu Rijeke potrdil Ermin Zec. Med hrvaškimi drugoligaši pa se je včeraj končal niz neporaženosti Bistre. Varovanci trenerja Iztoka Kapušina so morali po sedmih tekmah brez poraza, premoč priznati Gorici, ki je v gosteh slavila z 0:2. V 32. minuti je mrežo domačega vratarja Čondrića zatresel Tomislav Kiš, nekdanji član Hajduka, ki je mrežo Bistre dvakrat zatresel že v uvodni tekmi letošnje sezone. Zasluženo zmago gostov pa je tri minute pred koncem srečanja potrdil Matija Dvorneković. Bistra je doživela četrti poraz sezone in se 16 točkami nahaja na sedmem mestu lestvice.

Izgubila pa sta tudi Goran Jolić in Robert Pevnik. Prvi je na klopi celovškega SAK-a moral priznati premoč drugouvrščenemu klubu lige, Vorwarts Steyrju, ki je bil doma boljši z 2:0, Pevnik pa je z Legionovo doma izgubil s Siarkao Tarnobrzeg.