Slovenski prvoligaši so z devetnajstim krogom zaključili jesenski del prvenstva, podobno pa velja tudi za srbske prvoligaše, ki so ta vikend odigrali tekme petnajstega kroga. Slovenska predstavnika, ki branita barve Crvene zvezde, sta se veselila nove zmage, s katero je Zvezda ostala v stiku z vodilnim Partizanom, za katerim zaostaja le za točko.

Črno-beli, so pri Čukaričkem z zadetkom Darka Brašanca prišli do minimalne zmage in osvojili naziv jesenskega prvaka, s točko zaostanka pa jim za ovratnik diha četa nekdanjega selektorja Slovenije, Slaviše Stojanovića. Pečnik in preostala rdeče-bela druščina je sicer v zadnjem krogu gostila neugodno Vojvodino. Moštvo iz Novega Sada je med tednom na Marakani Beograjčane izločilo iz pokalnega tekmovanja, “povratni” prvenstveni obračun pa so z 2:1 dobili Beograjčani. Vojvodinci so sicer povedli v 38. minuti, ko je za hladen tuš poskrbel Marko Poletanović. V četrti minuti nadaljevanja je izid po napaki gostujočega vratarja poravnal Arouca, tri točke pa je v izdihljajih tekme zagotovil prvi strelec prvenstva Dragan Mrdja, ki je izkoristil dokaj sporno dosojeno enajstmetrovko.

Rdeče-beli so se v prvenstvu veselili že pete zaporedne zmage, niz pa so pričeli prav z slavjem na derbiju s Partizanom, nato pa sta padla še beograjska Rad in OFK, Sloboda iz Užic ter nazadnje še Vojvodina. Srbi bodo s prvenstvom predvidoma nadaljevali s koncem februarja.