Grški Panathinaikos bo v letošnji sezoni precej slovensko obarvan, saj so Atenčani v poletnem prestopnem roku svoje vrste okrepili s kar tremi nogometaši iz dežele na sončni strani Alp. Dva izmed njih sta včeraj doživela svoj debi.

Na obračunu konferenčne lige v Pragi sta v dresu dvajsetkratnih grških prvakov debitirala Adam Gnezda Čerin in Andraž Šporar, ki pa si gostovanja v češki prestolnici ne bosta zapolnila po najlepšem, saj je Panathinaikos na prvem obračunu proti Slaviji izgubil z 2:0. Gnezda Čerin je srečanje začel v prvi postavi in je na terenu preživel vseh 90 minut, medtem ko je Šporar v igro vstopil med odmorom, ko so Grki že bili v zaostanku. Čehi so ob polčasu v svojih nogah imeli minimalno vodstvo, potem ko je v sodnikovem dodatku prvega dela prednost igralca več izkoristil Ivan Schranz. Samo nekaj minut prej je pri gostih zaradi dveh rumenih kartonov pordečel Sebastian Palacios. Čehi so skozi celotno srečanje bili nevarnejši nasprotnik in so v 56. minuti svojo vodstvo zasluženo podvojili. Za končnih 2:0 je poskrbel Moses Usor. Takrat je številčna prednost Slavije sicer že bila izničena, saj je nekaj minut pred tem bil izključen Eduardo Santos.

Slavia Praga – Panathinaikos 2:0 (1:0)
Schranz (45+2′), Usor (56′)
RK: Eduardo Santos (52′ – Slavia); Palacios (40′ – Panathinaikos)

Naloži več novic iz Konferenčna liga

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…