Ognjeni krst v dresu glasgowskih Rangersov je preživel tudi Haris Vučkić. Rangersi so se v petem krogu pokala na Ibroxu, na katerem se je zbralo vsega enajst tisoč gledalcev, pomerili z ligaškim tekmeci Raith Roversi in po porazu z 1:2 končali s tekmovanjem.

Vučkić si bo kljub porazu in posledičnemu izpadu Rangersov debi v modrem dresu zapomnil vse do konca življenja, saj se ob debiju veselil tudi zadetka. V 62. minuti je Kyle Hutton potegnil proti gostujočemu golu, na levi strani kazenskega prostora zaposlil 22-letnega Domžalčana, ki je v slogu Thierryja Henryja s strelom po tleh zaključil v daljši kot gostujočih vrat in izid izenačil na 1:1. Posojeni član Newcastle Uniteda sicer ni najbolje reagiral v 53. minuti, ko je Raith povedel po prostem strelu, med strelce se je vpisal Ryan Conroy. Če se je po izenačenju zdelo, da bodo Rangersi vajeti prevzeli v svoje roke, se je zgodilo ravno obratno, saj so gostje v 75. minuti povedli še drugič, ko so domači branilci slabo posredovali pred domačim golom, kar je izkoristil robustni Christian Nade, ki je pretekel iz drugega plana in žogo pospravil v domačo mrežo.

Vučkić je obračun pričel v začetni enajsterici modrih, odigral vseh 90 minut, kljub zadetku v drugem polčasu pa je bil nekoliko vidnejši v prvi polovici tekme.

Gorenc Stanković pordečel proti vodilni ekipi španskega prvenstva, Zajc do točke proti Belgijcem

Četrtkove tekme evropske lige so minile tudi ob prisotnosti nekaterih slovenskih legionarj…