Nogometaši Rijeke so tudi na povratni tekmi finala hrvaškega pokala ugnali zagrebški Dinamo in s skupnim izidom 3:0 premagali zagrebški Dinamo in še tretjič osvojili naslov pokalnega zmagovalca Hrvaške.

Na napolnjeni Kantridi, ta je bila razprodana že nekaj dni pred povratno finalno tekmo, so Rečani prvo ekstazo doživeli v 36. minuti srečanja, ko je mrežo Zagrebčanov zatresel Matej Mitrović, ki je bil po kotu Josipa Brezovca najvišji pred golom gostov. Zagrebčani niso izkoristili svojih priložnosti, varovanci trenerja Matjaža Keka pa so zmago potrdili v 82. minuti, ko je za slavje Kantride zadel Zoran Kvrzić, ki je izkoristil povratno podajo iz desne strani igrišča. Slavje se je začelo, Reka pa slavi prvo lovoriko po letu 2006. Letošnja sezona bo tako ostala v spominu pristašev kluba, saj so se njihovi ljubljenci prebili v skupinski del Evropske lige, v ligi že potrdili drugo mesto in za konec odlično sezono potrdili še z naslovom pokalnega prvaka.