Na Madžarskem so sinoči kljub reprezentančnemu premoru odigrali nekaj tekem ligaškega pokalnega tekmovanja. Na zelenici sta bila dejavna tudi oba Slovenca v dresu državnih prvakov, Debrecena, Dalibor Volaš in Rene Mihelič.

Še posebej se je ob visoki zmagi Debrecena, v gosteh pri Bekescsabi so rdeče-beli slavili z 0:6, izkazal Mariborčan. Nekdanji vezist Maribora, portugalskega Nacionala, bolgarskega Levskija in Zavrča, je prispeval kar tri zadetka, resda dva z enajstih metrov, in tako prispeval levji delež k tretji zaporedni zmagi Debrecena v tem tekmovanju. 26-letni nogometaš je domačo mrežo načel v 26. minuti, ko je s strelom v daljši kot postavil tudi izid polčasa.V drugem polčasu, ko Volaša ni bilo več na igrišču, so gostje zadeli še petkrat, trikrat z bele točke, do dveh so prišli v razmiku treh minut. Mihelič je v 65. minuti zadel za 0:3, v zadnji minuti rednega dela srečanja pa je z drugo uspešno izvedeno najstrožjo kaznijo postavil končni izid srečanja.

Debrecen je z zmago potrdil tudi napredovanje v nadaljevanje, saj ima krog pred koncem skupinskega dela tekmovanja pred tretjim Szegedom neulovljivih pet točk prednosti. Mihelič je s tremi zadetki tako le potrdil dobro predstavo s konca minulega tedna, ko je Debrecen po dveh kotih štajerskega vezista premagal Dunaujvaros, Mihelič pa je ob koncu tekme po prostem strelu stresel tudi okvir vrat.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…