Včeraj so prvi krog pokala odprli naši severni sosedje, kar pomeni, da je dres Salzburga ponovno oblekel Benjamin Šeško.

Že na prvi tekmi avstrijskega pokala je mladi napadalec meril v polno, ko je v 19. minuti zadel za vodstvo Salzburga, ki je gostoval pri Fugnu. Gostje so s še dvema zadetkoma v drugem polčasu tekmo uspešno pripeljali do konca in tako zabeležili prvo zmago v novi sezoni. Šeško je na zelenici preživel 69 minut, Solnogradčani pa so slavili s 3:0.

Med drugim je bil v prvem krogu avstrijskega pokala uspešen še en Slovenec Niko Tisaj, ki je v polno meril v domači zmagi svojega Deutschlandsbergerja nad Scheiblingkirchen-Warthom. Domačini so slavili z 2:0, 29-letnik pa je zmago potrdil v 67. minuti srečanja.