Dortmundska lokomotiva se je po težavah v začetku spomladanskega dela sezone očitno le ogrela na delovno temperaturo. Potem ko je Borussia pred dnevi ugnala Freiburg in Mainz, so rumeno-črni v gosteh z 2:3 ugnali še zadnjeuvrščeni Stuttgart.

Kevin Kampl je tokrat odigral zgolj polovico obračuna, saj ga je gostujoči strateg Jürgen Klopp ob polčasu pustil v slačilnici. Kaj kmalu po začetku drugega polčasa, ko je namesto svetlolasega vezista na zelenico Mercedes-Benz Arene pritekel Henrikh Mkhitaryan, so se na spletu že pojavila namigovanja, da ima Kampl težave z mišico. Slovenski reprezentant je v deseti minuti srečanja zapretil z nevarnim strelom z 18 metrov, ko je meril v zgornji levi kot, a je domači vratar Ulreich žogo uspel odbiti v polje. Kljub temu pa je moral v 25. minuti žogo pobrati iz svoje mreže. Goste je po lepi akciji v vodstvo popeljal v zadnjih tednih odlični Aubameyang, saj se je na tretji tekmi podpisal še pod četrti zadetek. Domači so sicer hitro izenačili, saj je bil z bele točke natančen Klein, a je izenačenje trajalo vsega sedem minut. V 39. minuti je po mojstrski asistenci Kagawe, ki je v svojo statistiko vpisal dve podaji, zadel še Gündogan in postavil izid polčasa. V 89. minuti, po zadetku Reusa, se je zdelo, da je zmaga že v rokah gostov, a so domači v drugi minuti sodniškega dodatka, ko je po podaji iz kota zadel Niedermeier, poskrbeli za napeto končnici, ki pa se je kljub vsemu končala z zmago Borussie.

Borussia je po uvodni tekmi 22. kroga Bundeslige s sedmo zmago sezone priplezala že do desetega mesta, za četrtim mestom, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov in ga trenutno zaseda prav največji rival Schalke, pa s tekmo več zaostaja za devet točk.