Dortmundska lokomotiva se je po težavah v začetku spomladanskega dela sezone očitno le ogrela na delovno temperaturo. Potem ko je Borussia pred dnevi ugnala Freiburg in Mainz, so rumeno-črni v gosteh z 2:3 ugnali še zadnjeuvrščeni Stuttgart.

Kevin Kampl je tokrat odigral zgolj polovico obračuna, saj ga je gostujoči strateg Jürgen Klopp ob polčasu pustil v slačilnici. Kaj kmalu po začetku drugega polčasa, ko je namesto svetlolasega vezista na zelenico Mercedes-Benz Arene pritekel Henrikh Mkhitaryan, so se na spletu že pojavila namigovanja, da ima Kampl težave z mišico. Slovenski reprezentant je v deseti minuti srečanja zapretil z nevarnim strelom z 18 metrov, ko je meril v zgornji levi kot, a je domači vratar Ulreich žogo uspel odbiti v polje. Kljub temu pa je moral v 25. minuti žogo pobrati iz svoje mreže. Goste je po lepi akciji v vodstvo popeljal v zadnjih tednih odlični Aubameyang, saj se je na tretji tekmi podpisal še pod četrti zadetek. Domači so sicer hitro izenačili, saj je bil z bele točke natančen Klein, a je izenačenje trajalo vsega sedem minut. V 39. minuti je po mojstrski asistenci Kagawe, ki je v svojo statistiko vpisal dve podaji, zadel še Gündogan in postavil izid polčasa. V 89. minuti, po zadetku Reusa, se je zdelo, da je zmaga že v rokah gostov, a so domači v drugi minuti sodniškega dodatka, ko je po podaji iz kota zadel Niedermeier, poskrbeli za napeto končnici, ki pa se je kljub vsemu končala z zmago Borussie.

Borussia je po uvodni tekmi 22. kroga Bundeslige s sedmo zmago sezone priplezala že do desetega mesta, za četrtim mestom, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov in ga trenutno zaseda prav največji rival Schalke, pa s tekmo več zaostaja za devet točk.

Občasni slovenski reprezentant na Poljskem ob zmagi do zadetka

Včeraj je na tekmi 2. kroga Poljske Ekstraklase med Zagłębiejem iz Lubina in Górnikom iz Ł…