Crvena zvezda je z zmago nad Javorjem iz Ivanjice izkoristila spodrsljaj mestnega tekmeca Partizana, ki je na gostovanju v Novem Pazarju le remiziral,  in se po šestnajstem krogu srbskega prvenstva zavihtela na sam vrh lestvice.

Varovanci nekdanjega selektorja Slovenije Slaviše Stojanovića so Javor premagali z 2:1. Prvi zadetek je v 32. minuti po podaji Ljuba Nenadića dosegel Abiola Dauda, vodstvo rdeče-belih, ki so se na nadaljevanje sezone pripravljali v Sloveniji, pa je v zadnji minuti prvega polčasa povišal Nejc Pečnik. Po predložku Danka Lazovića je vratar Javorja Djordje Lazović žogo slabo izbijal, kar je 28-letni reprezentant Slovenije izkoristil in s strelom iz leve strani kazenskega prostora zadel za 2:0. Dravograjčan se je v srbskem prvenstvu četrtič vpisal med strelce, skupno pa je v dresu Zvezde v letošnji sezoni dosegel šest zadetkov. Gostje so sicer v drugem polčasu uspeli znižati, v 67. minuti je zadel Nemanja Zlatković, do izenačenja pa niso uspeli priti. Oba Slovenca, Nejc Pečnik in Dejan Kelhar, sta odigrala celotno srečanje.

Zvezda se je z enajsto zmago, kot smo že zapisali, prebila na vrh lestvice, kjer ima pred mestnim rivalom točko prednosti.