Potem ko je Nik Omladič v prvem spomladanskem krogu 2. Bundeslige  priložnost za debi dočakal v drugem polčasu obračuna s Kaiserslauternom, ki so ga slednji dobili z 0:2, je Šmarčan danes gostovanje pri Bochumu pričel v začetni enajsterici Eintrachta in odigral celotno srečanje.

Srečanje so gostje iz Braunschweiga pričeli odlično, saj so povedli že v tretji minuti srečanja, ko je s sanjskim zadetkom postregel Boland. A domači so izid preobrnili še do odhoda na odmor, obakrat po predložkih z desne strani igrišča. V 36. minuti se je po predložku Terrazzina pred gostujočim golom in zmedi v domači obrambi najbolje znašel Terodde, pet minut kasneje pa je natančen predložek Celozzija na drugi vratnici izkoristil že omenjeni Terrazzino. Domači so v drugi minuti nadaljevanja povišali prednost, potem ko je enajstmetrovko izkoristil Terodde in se veselil še drugega zadetka na tekmi. Gostje so v 84. minuti uspeli znižati, ko je iz razdalje zadel Vrančić, sledila pa je napeta in groba končnica. V tretji minuti sodniškega dodatka je neposredno iz prostega strela zapretil tudi nekdanji član Šmartnega, Rudarja in Olimpije, ki je v 91. minuti po protestih tudi porumenel, a je žoga končala v naročju domačega vratarja Esserja.

Eintracht je doživel še osmi poraz sezone, drugega zaporednega, in po nepopolnem 21. krogu s 33 osvojenimi točkami zaseda peto mesto.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…