Madridski Atletico se je skozi šivankino uho uvrstil v zaključne boje lige prvakov, potem ko so se španski prvaki z zmago v Portu rešili pred blamažo. Izjemno napeto in živčno srečanje na stadionu Dragao se je končalo z gostujočo zmago 1:3.

Pred gostovanjem na severu Portugalske je bilo jasno, da Madridčani za osvojitev drugega mesta morajo osvojiti vse tri točke, ob tem pa upati tudi na ugoden razplet na srečanju med Milanom in Liverpoolom, ki je že imel zagotovljeno prvo mesto v skupini. V prvem polčasu gledalci v Portu niso videli zadetkov. Domačini so večji del narekovali tempo, toda nevarnejši so bili gostje, a iz dveh odličnih priložnosti niso uspeli ugnati mladega Dioga Coste. Na tekmi v Milanu je medtem nekaj časa slabo kazalo, saj so domačini sredi polčasa povedli, a so Angleži do odmora izid uspeli poravnati. Atletico je kljub temu še naprej potreboval točke in v enajsti minuti nadaljevanja so Jan Oblak in soigralci vendarle prišli do vodstva, potem ko je po podaji iz kota srečno do žoge prišel Antoine Griezmann in jo zabil za hrbet domačega čuvaja mreže. Praktično istočasno so na gostujoči klopi izvedeli, da je v Lombardiji povedel še Liverpool. Kljub izredno živčni tekmi, sredi drugega polčasa sta v razmaku treh minut na obeh straneh pordečela Yannick Carrasco in Wendell, se rezultat do zaključnih minut ni spreminjal. Porto je za napredovanje potreboval točko in je vse sile usmeril v napad, toda Oblak je vselej bil na mestu. Slovenski reprezentant je na celotnem srečanju zbral pet obramb. Trenutek odločitve je padel v zadnjih sekundah rednega dela, ko je argentinski vezist Angel Correa poskrbel za podvojitev vodstva, le nekaj trenutkov kasneje pa je za 0:3 zabil še njegov sonarodnjak Rodrigo De Paul in srečanje je bilo odločeno. Zadetek Sergia Oliviere iz najstrožje kazni v šesti minuti sodnikovega dodatka je pomenil le častno slovo Portugalcev, ki bodo sezono nadaljevali v zaključnih bojih evropske lige.

Poraz na gostovanju je doživel tudi Samir Handanović, ki je z Interjem moral priznati premoč madridskemu Realu. Poraz z 2:0 za Italijane ni imel posledic, saj so že pred zadnjih 90 minut skupinskega dela imela zagotovljeno vsaj drugo mesto. Handanović je na srečanju zbral tri obrambe, ugnala pa sta ga Toni Kroos v prvem polčasu in Marco Asensio v zaključku dvoboja. V isti skupini je na gostovanju v Ukrajini moldavski Šerif odlično evropsko sezono kronal še z remijem proti Šahtarju iz Donjecka. Ukrajinci so povedli tik pred odhodom na odmor, toda zmago jim je globoko v sodnikovem dodatku drugega dela “ukradel” Boban Nikolov. Lovro Bizjak se še naprej muči s poškodbo in ga ni bilo v kadru gostov. Moldavski prvaki so skupinski del s sedmimi točkami zaključili na tretjem mestu in bodo prav tako sezono nadaljevali v zaključnih bojih evropske lige.

Tam bo igral tudi Kevin Kampl, ki je z Leipzigom na domačem terenu presenetil Manchester City. Angleži so si prvo mesto v skupini zagotovili že pred zadnjim krogom, medtem ko so Nemci upali na kakšno točko in osvojitev tretjega mesta. To jim je na koncu tudi uspelo, najzaslužnejša pa sta postala madžarski up Dominik Szoboszlai, ki je zadel v 24. minuti, ter Andre Silva, ki se je zadetka razveselil v 71. minuti. Gostje so do znižanja prišli v 76. minuti po zaslugi Rijada Mahreza, a več kot to jim ni uspelo in točke so ostale na Saškem. Kampl je odigral celotno srečanje in je v svojo statistiko vpisal tudi rumeni karton.

Zaradi škandala huda kazen za Ibričića, Rožman jo je odnesel precej bolje

Znan je epilog incidenta na povratni tekmi četrtfinala pokala BiH med Sarajevom in Borcem,…