Z državnim prvenstvom so danes pričeli tudi na Japonskem. Shimizu S-Pulse, katerega član je od letos naprej tudi Milivoje Novaković, pa je v uvodnem krogu z 2:3 premagal moštvo Nagoye Grampus.

34-letni Ljubljančan je že v prvem krogu dokazal, da bo pomemben člen ekipe iranskega trenerja Afshina Ghotbija. V Nemčiji popularni Novagol je namreč odigral celotno srečanje in v 80. minuti prispeval odločilni gol za zmago Shimizuja. Moštvo slovenskega reprezentanta, ki bo izpustil sredin obračun z Alžirijo, je sicer z zadetkom Takagija povedlo v 5. minuti, a so domačini z zadetkoma Kennedyja in Tanake do konca prvega dela igre preobrnili rezultat. Shimizu je izenačil v 73. minuti, ko se je med strelce vpisal Hiraoka, delo pa je sedem minut kasneje dokončal Novaković in postavil konči izid 2:3.

Zlatan Ljubijankić bo z Omiyo Ardijo jutri gostoval pri Yokohami Marinosih, medtem ko trener Marijan Pušnik v drugi japonski ligi pričenja z gostovanjem pri Kumamotu.