Podobno kot Zlatan Ljubijankić je klubsko sredino po koncu minule sezone zamenjal še drugi slovenski “samuraj” Milivoje Novaković, saj se je iz Shimizu S-Pulsa, s katerim je v lanski sezoni komajda obstal med prvoligaši, zamenjal za dres Nagoye Grampus.

Uradni debi v dresu slednje je doživel včeraj zjutraj po slovenskih urah, ko se je s soigralci na domačem terenu pomeril z prvoligaškim novincem Matsumoto Yamago. Obračun se je končal brez zmagovalca, gledalci pa so videli kar šest zadetkov. Zadnjega na tekmi je deset minut pred koncem rednega dela srečanja dosegel prav slovenski reprezentant, potem ko se je v razmaku dveh minut podpisal pod drugi zadetek Nagoye, ki sicer v obračunu ni nikoli povedla, še v 76. minuti so Novaković in soigralci zaostajali za dva zadetka, potem ko je na 1:3 povišal Kiyama.

Urawa Red Diamonds, klub Zlatana Ljubijankića, je sezono odprl z zmago na gostovanju pri Shohanu, lani najboljšemu klubu drugega razreda japonskega nogometa. Ljubljančana ni bilo v postavi trenerja Mihajla Petrovića.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…