Medtem ko v Katarju te dni poteka svetovno prvenstvo v nogometu, se ponekod na stari celini še igrajo ligaška tekmovanja. Poleg Slovenije je tako tudi na Cipru, kjer izstopa slovenski dvojec – Kenan Bajrić, član Pafosa in rezervni reprezentančni vratar Vid Belec, ki igra za APOEL.

Tekmo sta oba nogometaša igrala tudi včeraj, ko je Bajrićevo moštvo, ki trenutno zavzema vrh lestvice, le remiziralo z 1:1 na domači tekmi proti 14. moštvu lige Olympiakosu Nikoziji. Bajrić je igral na položaju osrednjega branilca vseh 90 minut, letos pa tekme še ni izpustil.

Pri APOEL-u je prav tako vseh 90 minut branil Vid Belec, ki je prejel komaj tretji gol v tej sezoni. Ob zmagi svoje ekipe s 3:1 pa se tako približal Bajrićevi vodilni ekipi prvenstva zgolj na točko zaostanka. Prihodnji teden se bosta obe ekipi tudi pomerili v velikem derbiju, ki bo pomembno odločal v boju za naslov.

Naloži več novic od Jure Vitulič

Mateja Zver do nove lovorike

V fi nalu avstrijskega pokala za ženske je St. Pölten potrdil vlogo favorita in v Dunajske…