Stanje podobno kot minuli vikend, bi lahko zapisali. Darko Milanič je s svojim Sturmom znova izgubil, s 2:4 je bil v gosteh boljši dunajski Rapid. Matjaž Kek pa je v Zadru prišel do težke, vendar zaslužene zmage, moštvo nekdanjega selektorja Slovenije je slavilo z izidom 1:2. Na daljnem vzhodu sta poraz doživela tudi Zdenko Verdenik in Marijan Pušnik, Slaviša Stojanović pa s prvenstvom začenja prihodnji vikend.

Darko Milanič svojega moštva nikakor ne uspe spraviti do zmage, tokrat so sicer pred domačimi gledalci začeli vzpodbudno in že v 3. minuti prešli v vodstvo. Že po 47 sekundah igre je prav Robert Berić izsilil enajstmetrovko, ki jo je realiziral Nikola Vujadinović, branilec Rapida Maximilian Hofmann pa je poskrbel za najhitrejšo izključitev v zgodovini avstrijske Bundeslige. Zeleno-beli iz Dunaja se niso predali, saj so ob igralcu manj v uvodu drugega polčasa poskrbeli za preobrat, v 47. minuti je zadel Christopher Trimmel, pri zadetku pa je “asistiral” prav Berić, pet minut kasneje je enajstmetrovko izkoristil Guido Burgstaller. Slednji je drugič zadel še v 77. minuti in potrdil zmagovalca. Poteka tekme ni spremenil niti drugi zadetek domačih, v 88. minuti je zadel Daniel Beichler. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil rezervist Louis Schaub. Za Sturmom je tako najslabši začetek prvenstva v zadnjem desetletju, saj so po treh krogih s točko zasedajo predzadnjo mesto.

Prav nasprotno velja za Kekovo Rijeko, ki pod njegovim vodstvom doživlja pravo renesanso. Tokrat so prišli do težke, vendar povsem zaslužene zmage na težkem gostovanju v Zadru. Rečani so predvsem v prvem polčasu pokazali zelo dobro igro in prevladovali, a do kaj več kot enega zadetka niso uspeli priti. V 29. minuti je po podaji iz kota z glavo zadel Marko Lešković. Kek je tokrat priložnost v začetni enajsterici namenil kombinirani zasedbi, v drugem polčasu pa je moral po izenačenju Josipa Ivančića v igro poslati tudi Leona Benka, ki je bil v lanski sezoni prvi strelec hrvaškega prvenstva. Prav slednji je Rijeki priigral vse tri točke, potem, ko je v 76. po podaji Zorana Kvrzića iz bližine žogo potisnil v mrežo. Matija Škarabot tokrat ni igral, saj je med tednom igral v kvalifikacijah za Ligo Europa proti slovaški Žilini.

Zdenko Verdenik tudi včeraj ni mogel računati na poškodovanega Milivoja Novakovića, medtem, ko je Zlatan Ljubijankić prvič po poškodbi zaigral od začetnega žvižga. To pa ni kaj dosti pomagalo, saj je Omiya Ardija znova izgubila, edini zadetek za Kashimo je prispeval Yasushi Endo. Verdenik je tako doživel še četrti zaporedni poraz in tako po odličnem začetku prvenstva na lestvici padel na četrto mesto. Poraz je doživel tudi drugi slovenski strateg na Japonskem, ki je moral danes priznati premoč moštvu Verdy, ki je v gosteh slavila z 2:3. Moštvo koroškega trenerja Avispa iz Fokuoke po 27 krogih trenutno zaseda sedmo mesto drugoligaškega prvenstva.