Uspešen vikend je tudi za slovenskimi trenerji, ki delujejo izven meja Slovenije, saj nobeden od njih prvič v letošnji sezoni ni bil poražen. Darko Milanič se je s Sturmom veselil sploh prve zmage v letošnjem letu, tri točke pa so osvojili tudi Slaviša Stojanović, Matjaž Kek in Iztok Kapušin, medtem ko sta se morala Marijan Pušnik in slovenski zamejec Edoardo Reja tokrat zadovoljiti s točko.

Milanič je z graškim Sturmom v sedmem letošnjem poizkusu le uspel priti do treh točk in na ta način vsaj začasno prekinil slabe dosežke Štajercev. Moštvo Sturma se je z zmago nad Innsbruckom povzpelo za dve mesti in zaradi boljše gol razlike skočilo pred Neustadt in Wolfsberger, ki sta v tem krogu visoko izgubila. Precej bolje gre Slaviši Stojanoviću v Beogradu, saj slednji s Crveno zvezdo že deseto tekmo zapored ne pozna grenkobe poraza. Tokrat so se rdeče-beli v Novem Sadu pomerili z Donjim Sremom, s katerim so imeli precej težav jeseni, ko so le remizirali, tokrat pa je za tri točke poskrbel Nejc Pečnik, ki se je v 23. minuti tekme podpisal pod edini zadetek na srečanju.

Treh točk sta se veselila tudi oba trenerja, ki delujeta pri južnih sosedih. Matjaž Kek je po zmagi nad Slaven Belupom izkoristil poraz splitskega Hajduka, ki je izgubil večni derbi z Dinamom, ter se znova zavihtel na drugo mesto prvenstvene lestvice, ki ga je nazadnje zasedal po 20. krogu. Krstanović, Mocinić in Kramarić so vse tri zadetke dosegli v drugem polčasu, prvi in tretji sta zadela iz bele točke. Dobro v 3. HNL center kaže tudi Iztoku Kapušinu, ki je v zimskim pripravah s svojo Bistro ugnal Celje in Krško ter remiziral s Krko. Bistra je pred domačimi gledalci z izidom 3:0 odpravili Špansko in tako ostaja v igri za napredovanje med drugoligaše.

Marijan Pušnik in Edordo Reja sta tokrat osvojila točko. Zamejski Slovenec Reja, ki drugič v svoji karieri vodi rimski Lazio, je na domačem igrišču gostil AC Milan. Milančani so z avtogolom Konkoja povedli tik pred odhodom na odmor, z lepim zadetkom pa je po dobri uri igre prednost gostov izničil Biglia. Kar šest zadetkov je na tekmi svoje Avispe videl Marijan Pušnik, njegovo moštvo pa je v 19. minuti zaostajalo že za dva zadetka, a so se borbeni nogometaši z zadetkoma v 30. in 65. minuti uspeli vrniti, nakar so domačini znova povedli, a je osem minut pred iztekom rednega dela igre končni izid postavil Takeda.