V madžarskem prvenstvu ta vikend igrajo tekme 23. kroga, največ pozornosti javnosti je bilo tokrat namenjene obračunu vodilnih ekip lige, Debrecena in Györa, barve katerih branijo tudi trije Slovenci. Član Györa je Rok Kronaveter, barve Debrecena pa uspešno branita Dalibor Volaš in Rene Mihelič.

In prav Mihelič je bil tudi tokrat eden najvidnejših v obračunu, ki se je končal z delitvijo točk in izidom 2:2. 25-letni Mariborčan, ki je jeseni nastopal v dresu Zavrča, je v 22. minuti najprej podal za izenačujoči zadetek Pala Lazarja, po dobri uri pa se je med strelce vpisal še sam in postavil končni izid srečanja. Nekdanji član Maribora, Nacionala in Levskega se je v šestem ligaškem nastopu prvič vpisal med strelce, a z odličnimi nastopi navdušuje že celotno spomlad, zato ne čudi, da so ga madžarski mediji pred dnevi proglasili za najboljšega tujca v spomladanskem delu sezone. Miheliču, ki je v 18. minuti prejel rumeni karton in igro zapustil v 79. minuti, sta družbo na igrišču delala tudi Dalibor Volaš, ki je odigral celotno srečanje, in Rok Kronaveter, ki ga je trener Ferenc Horvath v igro poslal v 69. minuti.

Debrecen je z remijem storil velik korak k naslovu madžarskega prvaka, ki bi bil sedmi v zgodovini kluba, saj sedem krogov pred koncem tekmovanja pred drugouvrščenim Györom ohranja osem točk prednosti. Varovanci trenerja Elemerja Kondasa pa so obenem v igri za trojno krono, saj so se v obeh pokalnih tekmovanjih uvrstili v polfinale.