Nekdanji napadalec Maribora Aljoša Matko je poleti zapustil štajersko prestolnico in okrepil švedski Hammarby, proti kateremu so vijoličasti izpadli v kvalifikacijah za Konferenčno ligo. Včeraj so Švedi odigrali že 30. prvenstveni krog, ki je prinesel zmago Hammarbya proti Kalmarju, domačini so slavili s 5-3. Mladi slovenski napadalec je v igro vstopil v 63. minuti, približno 13 minut po tem pa zabil in postavil končni rezultat srečanja. To je bil sicer drugi gol Belokranjca v švedskem prvenstvu, v katerem je zbral 13 nastopov.

V dobri strelski formi pa je v zadnjem času vezist italijanskega drugoligaša Lecceja, Žan Majer se je namreč še na drugi zaporedni tekmi vpisal med strelce. Tokrat je njegova ekipa z 2-0 odpravila Reggino, 29-letnik pa je prispeval drugi zadetek. V zadnjem času je nekdanji nogometaš Domžal vse bolj pomemben člen tega italijanskega moštva, v letošnji sezoni je zbral 13 nastopov, poleg dveh zadetkov pa je v statistiko vpisal tudi 3 asistence. Lecce je sicer eden najresnejših kandidatov za ponoven preboj v elitno Serie A, po 16-ih krogih zaseda drugo mesto in ima le točko manj od vodilne Pise.

Naloži več novic od Žan Mencinger

Atletico nemočen proti Barceloni

Atletico je v 29. krogu španske La Lige gostil Barcelono. Katalonci so na gostovanju v Mad…