Pri naših južnih sosedih je prvi februarski konec tedna pomenil tekme dvajsetega kroga državnega prvenstva, ali četrti krog po SP v Katarju. Trenutno igra v hrvaški prvoligaški druščini peterica naših legionarjev. Nov obraz pri ekipi HNK Gorica iz Velike Gorice je naš nekdanji reprezentančni napadalec Tim Matavž.

V prejšnjem krogu so Matavž in soigralci gostovali v Osijeku pri našem nekdanjem reprezentantu Mariu Jurčeviću. V Slavoniji so izgubili z 0:2. To je bil debitantski nastop za Novogoričana, ki je odigral zadnjo tretjino tekme.

• Velika Gorica: GORICA – ŠIBENIK 0:3 (0:1) Čop 44′ in 90+4, Dolček 64′

Tokrat je začel od prve minute v ekipi, ki jo od konca lanskega novembra vodi 48-letni Željko Sopić. Dvoboj zadnjih dveh moštev lestvice je Matavž odigral v celoti. Ob koncu polčasa je za vodstvo gostov poskrbel nekdanji napadalec Celja Duje Čop. Dvajset minut kasneje je bil Čop v vlogi podajalca, ko je svoj tretji gol v majici Šibenika zabil Ivan Dolček. Globoko v sodnikovem podaljšku, pa so dalmatinski oranžni zabili tretji gol. Pod njega se je podpisal junak tekme Čop s svojim drugim golom. Pri gostih iz Šibenika ni bilo v moštvu naših dveh legionarjev, ki slišita na ime Matija Rom in Nace Koprivnik.

Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…