V bolgarsko prvenstvo sta se med zimo preselila dva slovenska nogometaša. Marko Jakolić, ki je bil jeseni član Brežic, se je pridružil Montani, Dino Martinović pa se je po jeseni brez kluba za sodelovanje dogovoril z Lokomotiv Plovdivom.

V hrvaškem Karlovcu rojeni nogometaš zvezne vrste je po selitvi v Plovdiv odigral še četrto tekmo in še drugič zapored dobil mesto v začetni enajsterici. Martinović in soigralci so se v dvoboju dveh Lokomotiv, v Plovdivu je gostoval letošnji novinec med prvoligaši z Gorne Orahovice, slavili z 2:1, pod oba zadetka gostiteljev pa se je podpisal prav nekdanji nogometaš Gorice.

26-letnik je v sedmi minuti zadel za 1:0, gostje so izenačili v sodniškem dodatku prvega polčasa, a je Martinović z drugim zadetkom na tekmi v 74. minuti poskrbel, da so tri točke ostale doma. Lokomotiv Plovdiv po 23 krogih s 37 točkami zaseda četrto mesto.

Great job guys 💪🏻Локомотив Пловдив ⚽️ #importantwin #lokomotivplovdiv

A post shared by dinomartinovic (@dinomartinovic) on

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…