V novo sezono so danes zgodaj zjutraj po slovenskem času krenili tudi japonski prvoligaši, v kateri imamo Slovenci dva svoja predstavnika. Nejc Pečnik, ki se je pozimi preselil v Omiyjo Ardijo, je slavil v Tokiu, še bolje pa je šlo Zlatanu Ljubijankiću.

Ljubljančan je z Urawo gostoval pri Kashiwi in srečanje pričel na gostujoči klopi, saj je v sredo odigral celotno tekmo azijske lige prvakov proti avstralskemu Sydneyju, ki so ga Japonci ugnali z izidom 2:0. Z zmago je četa trenerja Mihajla Petrovića krenila tudi v državno prvenstvo. Ljubijankić je v igro vstopil v 62. minuti, dve minuti zatem pa so gostitelji prišli do izenačenja. A nato je niti v svoje roke prevzel Ljubijankić in šest minut pred zaključkom srečanje Urawi priigral zmago in tri točke.

Pečnik, ki je z Omiyjo pri Tokyju slavil z izidom 0:1, je v dresu ‘veveric’ igral do 76. minute.