• Z rahlo zamudo smo za vas pripravili pregled iger slovenskih legionarjev v prejšnjem vikendu in med tednom. Prvenstva po Evropi se počasi približujejo h koncu, nekateri naši nogometaši pa so prav v zadnjem trenutku ujeli dobro formo. V avstrijskem prvenstvu z dobrimi predstavami nadaljujej Kevin Kampl, na daljnem vzhodu pa slovenska samuraja še naprej sejeta strah in trepet nasprotnim branilcem in vratarjem. Nekateri nogometaši so po daljšem času spet dobili priložnost za igro, spet drugi pa le še čakajo konec sezone in začetek prestopnega roka, da lahko zamenjajo delodajalca…

Anglija – Championship:

V angleški drugi ligi so končali s tekmovanjem, naši trije legionarji, Robert Koren, Etien Velikonja in Nejc Pečnik pa so posledično tudi končali s svojimi predstavami. Robert Koren je za svoj klub odigral 40 tekem, dosegel 9 zadetkov in dodal še 5 asistenc. Nejc Pečnik je za svoj klub odigral 10 ligaških tekem in v svojo statistiko vpisal še eno asistenco. Etien Velikonja pa je odigral le 3 ligaške tekme.

Avstrija – Bundesliga, 33. krog:

FC Wacker vs. Austria Vienna 0:3:
Naš občasni reprezentant Dare Vršič tokrat ni bil v kadru za tekmo.

SC Wiener Neustadt – RB Salzburg 0:6
Naš Kevin Kampl je odigral celotno srečanje, v svojo statistiko dodal dve asistenci ter zadetek.

Belgija – Jupiler League
Konec prvenstva za ekipi Charleroi in Waasland-Beveren, saj sta obe ostali med prvoligaši.

Bolgarija – A Grupa:

Botev Vratsa – Levski Sofia 1:3
Posojeni Rene Mihelič je tekmo začel v prvi enajsterici in ostal na igrišču do 63. minute.

CSKA Sofija – Cherno More 3:2
Tokratni dvoboj je Sebastjan Komel začel na klopi, v igro pa je vstopil v 65. minuti, ko je zamenjal Atanasova. Prejel je tudi rumeni karton v 90. minuti.

Hrvaška – 1. Division, 31. krog:

Istra – Rijeka 1:0
Matija Škarabot je odigral celotno srečanje. Kris Jogan pa je na zelenico pritekel v sodnikovem podaljšku.

Japonska – J. League Divison, 10. in 11. krog:

Omiya Ardija vs. Sanfrecce 2:1, 10 .krog:
Naš napadalni dvojec Novaković – Ljubijankić je začel v prvi enajsterici. Tokrat je Novakoviću uspelo zadeti za 1:0, Ljubijankič pa je bil menjan v 75. minuti tekme.

Vegalta vs. Omiya Ardija 2:1, 11. krog:
Tudi tokrat je naš napadalni dvojec odigral ključno vlogo, le da je tokrat po podaji Novakovića mrežo domačinov zatresel Ljubijankič. Novaković je v 33. minuti tekme dobil tudi rumeni karton.

Madžarska – Nemzeti Bajnokság:

Gyori ETO vs. Ferencvaros 1:0
Rok Kronaveter je tekmo začel v prvi enajsterici in v začetku drugega polčasa bil zamenjan. Ranilović na drugi strani je celotno srečanje presedel na klopi za rezervne igralce.

Lombard Papa vs. Egri FC 6:1
Tokrat je Darko Brljak le sedel na klopi za rezervne igralce.

Moldavija – National Division, 30. krog

Sheriff Tiraspol vs Olimpia 3:0
Sheriff zanesljivo vodi na lestvici. Tadej Apatič je igral do 89. minute. Miral Samardžić pa je sedel na klopi za rezervne igralce.

Nemčija – 2. Bundesliga:

FC Koln vs. Hertha BSC 1:2
Mišo Brečko je odigral celotno srečanje in bil kapetan moštva, Dominic Maroh pa je celotno srečanje presedel na klopi za rezervne igralce.

Nizozemska – Eredivisie, 35. krog:

Twente vs. PSV 3:1
Tim Matavž je sedel na klopi za rezervne igralce in ni dobil priložnosti za igro.

Vitesse vs. VV Venlo 0:1
Aleksander Radosavljević je odigral celotno srečanje.

Groningen vs. Ajax 0:2
Andraž Kirm je odigral celotno srečanje.

Poljska – Ekstraklasa, 26. krog

Piast Gliwice vs. Slask 3:2
Slask je v 94. minuti izgubil točko. Dva zadetka je prispeval Dalibor Stevanović, ki je odigral celotno srečanje, Roka Elsnerja ni bilo v kadru za tekmo.

Lech Poznan vs. Widzew Lodž 4:0
Widzew je na gostovanju visoko izgubil. Denisa Kramarja še vedno muči poškodba mišice.

Jagiellonia Bialystok vs. Legia 0:3
Marko Šuler je na zelenico pritekel v 70. minuti.

Poljska – Pulchar Polski – finale, 2. tekma

Legia vs. Slask 0:1
Legia je osvojila Pulcha polski.

Poljska – 1. liga, 28. krog (odigrano med tednom)

Zawisza Bydgoszcz vs. Cracovia 3:1
Andraž Struna je sedel na klopi za rezervne igralce in ni dobil priložnosti za igro. Rok Štraus je poškodovan in v tej sezoni ne bo več igral.

Poljska – 1. liga, 29. krog

Cracovia vs. Termalica Bruk-Bet Niececza 2:1
Andraž Struna je po dolgem času odigral celotno srečanje in v 86. minuti prejel rumeni karton. Rok Štraus je poškodovan in v tej sezoni ne bo več igral.

Turčija – Super Lig:

Antalyaspor vs. Orduspor 1:0
Sašo Fornezzi ni branil na tej tekmi zaradi zlomljenega rebra.

Ukrajina, Premier Liga:

Karpaty vs. Dnipro 2:4:
Gregor Balažic je celotno srečanje presedel na klopi za rezervne igralce.

Kryvbas vs. Goverla 3:0:
Darijan Matič je tekmo spremljal iz klopi za rezervne igralce, v igro pa je vstopil v 54. minuti.