V pravkar minulem vikendu so bili slovenski legionarji podobno razpoloženi kot prejšnji vikend, saj so naši legionarji dosegli tri zadetke ter v statistiko vpisali še dve podaji. Znova je bil v ospredju Robert Berić, saj je Krčan nadaljeval strelski pohod v avstrijskem prvenstvu in z edinim zadetkom na tekmi odločil obračun s Sturmom.

Očitno je dobro strelsko formo našel tudi Zlatko Dedić, saj je zadel še drugi teden zapored. Prvenca v argentinskem državnem prvenstvu se je veselil Javier Atonio Grbec. V vlogi podajalca se je izkazal nekdanji reprezentančni kapetan Robert Koren, ki je ob zmagi Melbourne Cityja v avstralskem prvenstvu vpisal prvo asistenco. David Poljanec, ki se je vrnil v drugo avtrijsko ligo, je že na uvodni spomladanski preizkušnji prišel do prve podaje. V poljskem prvenstvu je debi dočakal nekdanji nogometaš Olimpije Boban Jović, ognjeni krst v srbskem prvenstvu pa sta dočakala tudi nekdanja reprezentanta do 21 let, Gregor Balažic ter Dejan Đermanović. Kevin Kampl zaradi trebušne viroze ni zaigral v nemškem prvenstvu.

V avstrijski Bundesligi so odigrali 22. krog, slovenski ljubitelji nogometa so največ pozornosti znova namenili nekdanjemu napadalcu Krškega, Interblocka, Maribora ter Sturma, saj je Berić zadel še na četrti zaporedni tekmi. V drugi minuti sodniškega dodatka prvega polčasa je Rapid po zaslugi Krčana pred domačimi navijači prišel do zmage nad graškim Sturmom. Občasni reprezentant, ki je mrežo nekdanjih delodajalcev zatresel na vseh treh medsebojnih tekmah, je dosegel šestnajsti zadetek v sezoni, tik ob koncu srečanja pa prejel še rumeni karton ter bil minuto kasneje še taktično zamenjan. V avstrijskem drugoligaškem tekmovanju pa je znova zaigral David Poljanec, ki je v debiju v dresu Kapfenberga prispeval podajo, ob koncu prvega polčasa je podal za drugi zadetek Štajercev, ki so pred domačimi gledalci s 3:0 premagali ekipo Innsbrucka.

V sosednji Nemčiji že nekaj let igra tudi nekdanji reprezentančni napadalec Zlatko Dedić, ki svoje predstave kaže v 2. Bundesligi. Na gostovanju v Bochumu je napadalec FSV Frankfurta dosegel že peti ligaški zadetek v sezoni, potem ko je v 79. minuti ponovil dosežek iz prejšnjega kroga. Frankfurt pa je z njegovim zadetkom pričel lov na zaostanek, srečanje pa se je po dramatični končnici končalo z izidom 3:3. Proti bivšim delodajalcem je odigral celotno srečanje. V porurskem derbiju sta se srečali ekipi Borussie ter Schalkeja, domači navijači so na zelenci pričakovali tudi Kevina Kampla, a zaradi trebušne viroze svojim soigralcem ni mogel pomagati pri visoki zmagi, bilo je 3:0. Pri Bayernu iz Münchna je gostoval Köln Miša Brečka ter Dominica Maroha, naša reprezentančna branilca, ki sta odigrala celotno srečanje, sta morala priznati visoki poraz s 4:1. Hertha je doma z 1:0 premagala Augsburg Tima Matavža, ki pa po poškodbi še ni pripravljen za igranje.

Ne zgodi pa se ravno vsak teden, da bi v enem krogu italijanske Serie A priložnost za dokazovanje dobili skorajda vsi naši reprezentantje. Samir Handanović je z Interjem doma gostil Fiorentino Josipa Iličića ter Jasmina Kurtića, a sta bila slednja po tekmi boljše volje, saj je v 55. minuti našega reprezentančnega vratarja premagal Salah ter z zadetkom tudi odločil obračun. Nekdanja vezista Palerma sta pri gostih odigrala celotno srečanje. Boštjan Cesar ter Valter Birsa sta s Chievom gostila AC Milan. V ne preveč dobri igri obeh ekip se je srečanje končalo brez zadetkov. Kapetan izbrane vrste Cesar je odigral celotno srečanje, Birsa pa je igral 82 minut. Brez zadetkov se je končal tudi obračun v Palermu, kjer je gostovala ekipa Empolija. Za domače je vseh 90 minut odigral Siniša Anđelković. Obetavni Luka Krajnc je za Ceseno zopet odigral celotno tekmo, potem ko prejšnji vikend ni dobil priložnosti proti AC Milanu. Nekdanji član Maribora je pred domačimi navijači s soigralci z 1:0 ugnal Udinese. Za Sassuolo pa je nekaj minut dobil tudi Dejan Lazarević, a pred domačimi navijači ni mogel preprečiti visokega poraza proti Laziu, bilo je 0:3.

Pred nekaj dnevi je ljubljanska Olimpija prižgala zeleno luč za prestop Bobana Jovića v Wislo, Celjan pa je v soboto že debitiral v dresu kluba iz Krakova. Trener Smuda je nekdanjega reprezentanta do 21 let uvrstil v prvo enajsterico in ga postavil na desno stran zvezne linije, kjer je igral vse do 82. minute, ko je zapustil zelenico. Belchatow je na koncu zmagal s 3:1. Prve minute v srbski ligi pa je v dresu Partizana občutil Gregor Balažic, ki se je z rojakom Brankom Ilićem in ostalimi soigralci meril z Radničkim iz Niša, srečanje se je končalo z začetnih 0:0. Za beograjski Voždovac od zimskega prestopnega roka igrajo trije nekdanji nogometaši Olimpije. Prvi je Dejan Đermanović, ki je pred domačimi navijači dočakal debi, saj je odigral zadnjih 15 minut srečanja proti Donjem Sremu, slednji je sicer zmagal z 0:1. Anej Lovrečič je igral do 81. minute, Davor Škerjanc pa je odigral celotno srečanje.

Za konec poglejmo še v argentinsko ter avstralsko prvenstvo. Prvenca v argentinski ligi se je veselil argentinski Slovenec Javier Atonio Grbec, ki je s Temperleyjem gostoval pri aktualnem prvaku Racing Clubz ter doživel poraz z 2:1. Nekdanji napadalec Aluminija ter Drave je v igro vstopil v 70. minuti, le dve minuti kasneje pa postavil končni izid 2:1. Krstno asistenco v avstralski ligi pa je dosegel Robert Koren, saj je v 55. minuti podal za zadetek Kennedya, ki je zadel za vodstvo z 2:1. Nogometaši Melbourna Cityja so Adelaide United ugnali s 3:1. Korošec je pred domačim občinstvom odigral celotno srečanje.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Burnley 0-1 Swansea City Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Matija Boben (Bolton) Bolton 1-0 Brighton Izven postave.
Jure Travner (FC Reading) FC Reading 0-3 Nottingham Sedel na rezervni klopi.
Žan Benedičič (Leeds United) Leeds United 2-3 Watford Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Sheffield W. 2-0 Middlesbrough Izven postave, poškodba.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) Racing Club 2-1 Temperley Igral od 70. minute, v 72. minuti dosegel zadetek za 2:1.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) Perth Glory 2-2 Brisbane Roar Sedel na rezervni klopi.
Robert Koren (Melbourne City) Melbourne C. 3-1 Adelaide Utd. Odigral celotno srečanje, v 55. minuti je podal za 2:1.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) Altach 1-0 WAC Igral do 72. minute.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Rapid Dunaj 1-0 Sturm Graz Izven postave.
Robert Berić (Rapid Dunaj) Rapid Dunaj 1-0 Sturm Graz Igral do 90. minute, v 45+2. minuti dosegel edini zadetek na srečanju ter v 89. minuti prejel rumeni karton.
 AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) SV Kapfenberg 3-0 Innsbruck Igral do 59. minute, v 45. minuti podal za 2:0.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) Lierse 0-2 Genk Igral od 76. minute.
Martin Milec (Standard Liege) Standard Liege 1-0 Cercle Brugge Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Liteks Loveč 1-0 Ludogorets Igral od 60. minute, v 81. minuti prejel rumeni karton.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) Zrinjski Mostar 2-0 Slavija Odigral celotno srečanje.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Radnik Bijeljina 1-2 Široki Brijeg Igral do 72. minute.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Omonoia N. 1-1 APOEL Igral do 60. minute.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Jablonec 3-0 Bohemians 1905 Igral do 73. minute, v 22. minuti prejel rumeni karton.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 1-1 Reims Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) PAS Giannina ?-? Platanias Odpovedano srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilovič (Hajduk) Hajduk 2-2 Zadar Sedel na rezervni klopi.
Dejan Mezga (Hajduk) Hajduk 2-2 Zadar Odigral celotno srečanje.
Goran Cvijanovič (Rijeka) Rijeka 1-1 S. Belupo Izven postave.
Miral Samadržič (Rijeka) Rijeka 1-1 S. Belupo Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 0-1 Fiorentina Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Inter) Inter 0-1 Fiorentina Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Inter 0-1 Fiorentina Odigral celotno srečanje.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 0-0 AC Milan Igral do 82. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 0-0 AC Milan Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Sassuolo 0-3 Lazio Igral od 74. minute.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Inter 0-1 Fiorentina Odigral celotno srečanje.
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 0-0 Empoli Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 1-0 Udinese Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Bologna 0-2 Vicenza Izven postave.
Aljaž Struna (Capri) Pro Vercelli 0-0 Capri Odigral celotno srečanje.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) V. Lanciano 2-2 Cittadella Odigral celotno srečanje.
Maks Barišič (Catania) Catania 1-2 Frosinone Sedel na rezervni klopi.
Jan Koprivec (Perugia) Perugia 2-1 Spezia Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenič (Livorno) Crotone 1-0 Livorno Igral od 59. minute, v 75. minuti prejel rumeni karton.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) M. Tel Aviv 2-0 Sakhnin Ni podatka.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) *** Prvenstvo se začenja 7.3.2015
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) S. Pokal: G-Osaka 1-0 Urawa R. Igral od 56. minute.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) *** Prvenstvo se začenja 8.3.2015
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
Borut Semler (Akzhayik Uralsk) *** ?
Matic Maruško (Akzhayik Uralsk) *** ?
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Tarxien R. 1-2 Floriana Odigral celotno srečanje.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) Donaujvaros 0-1 Ferencvaroš Sedel na rezervni klopi.
Rene Mihelič (Debrecen) Puskas Academy 0-1 Debrecen Igral od 38. minute, v 65. minuti prejel rumeni karton.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) Leverkusen 1-0 Freiburg Izven postave.
Kevin Kampl (BvB 09) BvB 09 3-0 Schalke Izven postave, viroza.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) BvB 09 3-0 Schalke Izven postave, bil v kadru druge ekipe za 3. ligo.
Tim Matavž (Augsburg) Hertha Berlin 1-0 Augsburg Izven postave, poškodba.
Mišo Brečko (Köln) Bayern 4-1 Köln Odigral celotno srečanje.
Dominic Maroh (Köln) Bayern 4-1 Köln Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) Darmstadt 1-0 Eintracht B. Igral do 62. minute.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) Bochum 3-3 FSV Frankfurt Odigral celotno srečanje, v 79. minuti dosegel zadetek za 2:1.
Goran Šukalo (G. Fürth) Kaiserslautern 2-1 G. Fürth Igral od 88. minute.
ROMUNIJA – LIGA I
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) Botosani 0-1 Petrolul Ploiesti Izven postave.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) *** Zimski premor.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Boban Jovič (Wisla) Belchatow 3-1 Wisla Igral do 82. minute.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Zawisza 2-1 Piast Gliwice Igral od 57. minute.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Ajdin Redzić (MFK Košice) Podbrezova 1-1 Košice Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) Sp. Subotica 1-0 OFK Beograd Odigral celotno srečanje.
Dejan Djermanovič (FK Voždovac) FK Voždovac 0-1 Donji Srem Igral od 75. minute.
Anej Lovrečič (FK Voždovac) FK Voždovac 0-1 Donji Srem Igral do 81. minute.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) FK Voždovac 0-1 Donji Srem Odigral celotno srečanje.
Gregor Balažic (Partizan) Partizan 0-0 Radnički Niš Odigral celotno srečanje.
Branko Ilič (Partizan) Partizan 0-0 Radnički Niš Odigral celotno srečanje.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) Livingston 0-2 Raith Odigral celotno srečanje.
Haris Vučkić (Rangers) Falkrik 1-1 Rangers Igral do 76. minute.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) Espanyol 1-0 Cordoba Odigral celotno srečanje.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Sevilla 0-0 Atletico Madrid Sedel na rezervni klopi.
Bojan Jokić (Villarreal) Real Madrid ?-? Villarreal Izven postave, poškodba.