Četrtkov večer je bil znova rezerviran za tekme Evropske lige, v kateri imamo Slovenci enajst predstavnikov, ob desetih nogometaših še trenerja Matjaža Keka, ki se je pred polno Kantrido veselil skalpa nizozemskega Feyenoorda. Josip Iličić v Solunu podal za zmago Fiorentine.

Rečani so se v tretjem krogu, po dveh kar malce nesrečnih tekmah, ko so bili povsem konkurenčni Standardu in Sevilli, veselili zmage nad Feyenoordom. Prvi polčas se je končal brez zmagovalca, v drugem pa je na sceno stopil letos izvenzemljski Andrej Kramarić in v roku trinajstih minut v gostujočo mrežo pospravil tri žoge. Mrežo Nizozemcev so Rečani s prekrasno akcijo načeli v 63. minuti, ko so Sharbini, Leovac in Moises izigrali gostujočo obrambo, Leovac pa je v zaključku sijajno zaposlil Kramarića, ki je poskrbel za veselje domačih gledalcev. A gostje so hitro utišali domače tribune, saj je Jens Toornstra mojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov in poravnal izid. Moštvo mariborskega stratega je hitro odgovorilo z novim zadetkom in v 71. minuti še drugič povedlo. V vlogi asistenta se je tokrat znašel kar vratar Ivan Vargić, Kramarić je bil hitrejši od gostujoče obrambe in z lob udarcem z roba kazenskega prostora še drugič matiral vratarja Kennetha Vermeerja. To pa še ni bilo vse iz repertoarja odličnega napadalca, v 74. minuti je namreč izsilil še prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je kasneje tudi izkoristil in s hat-trickom poskrbel za veselje Kantride in zmago Rijeke. Cvijanović, ki je imel v uvodu drugega polčasa tudi lepo priložnost za vodstvo domačih, je odigral vseh 90 minut, Samardžić, ki je okreval po poškodbi, je na igrišče pritekel v 65. minuti. V drugem obračunu skupine G se je obračun končal brez zadetkov, Sevilla je v izenačenem obračunu na gostovanju pri Standardu iztržila točko in tako s petimi točkami in neporažena ostaja na vrhu razpredelnice. Martin Milec je v dresu domačih odigral celotno srečanje.

Zmage in treh točk sta se v dresu Fiorentina veselila tudi Jasmina Kurtić in Josip Iličić, ki sta srečanje v grškem Solunu pričela v začetni enajsterici trenerja Vincenza Montelle. Obračun se je končal z minimalno zmago Firenčanov, v akcijo ob zadetku v 38. minuti pa je bil vpleten tudi Iličić, za katerega naj bi bila to po pisanju italijanskih medijev ena zadnjih možnosti, da si zagotovi obstanek v moštvu. Visokorasli vezist je namreč zaposlil kasnejšega strelca Juana Vargasa, ki je najprej sprožil v vratarja Panagiotisa Glykosa, nato pa v drugo žogo vseeno sprožil za hrbet domačega čuvaja mreže. Kurtić, ki je v drugem polčasu dvakrat zgrešil okvir vrat, je odigral celotno srečanje, Iličić pa je bil zamenjan v 78. minuti.

Milanski Inter, ki v domačem prvenstvu nikakor ne najde prave forme, je z neprepričljivimi predstavami nadaljeval tudi v Evropski ligi. Milančani so doma gostili francoski St. Etienne, obračun, ki sta ga Samir Handanović in Rene Krhin začela na klopi za rezervne nogometaše, se je končal brez zadetkov. Krhin, ki mu strateg Walter Mazzarri v letošnji sezoni še ni ponudil priložnosti, je tokrat le dobil nekaj priložnosti, saj je v 85. minuti na zelenici zamenjal Zdravka Kuzmanovića.

Pravi debakel so pred domačimi gledalci doživeli nogometaši Partizana, ki so se v obračunu črno-belih ekip pred domačimi gledalci pomerili s Bešiktašem, ki se v Carigrad vrača z visoko zmago. Turki so imeli skozi celotno tekmo občutno prevlado in povedli v 18. minuti, ko je zadel Veli Kavlak, tik pred odhodom na odmor pa je vodstvo povišal Demba Ba. Tekma je bila odločena v uvodu drugega polčasa, ko so Carigrajčani med 52. in 54. minuto zadeli še dvakrat. Gökhan Töre se je najprej znašel v vlogi asistenta ob zadetku Özyakupa, kasneje pa je po podaji Baja postavil končni izid srečanja. Branko Ilić, ki ga je trener Marko Nikolić znova postavil na sredino igrišča, je v dresu Partizana odigral celotno srečanje in si v 75. minuti, po prekršku nad Hutchinsonom, prejel rumeni karton. Beograjčani s točko ostajajo na dnu skupine C.

Zanimivo je bilo tudi v Salzburgu, kjer so Kevin Kampl in soigralci pričakali zagrebški Dinamo. Še v 52. minuti je kazalo na pravo blamažo Zagrebčanov, ki pa so v zaključku srečanja, ko so Salzburžani močno popustili, nekoliko omilili poraz. Največ preglavic je gostom povzročal brazilski napadalec Alan, ki je dosegel kar tri od štirih zadetkov, za drugega mu je lepo podal Kevin Kampl, ki je v 84. minuti izredno priložnost, da bi Dinamu zabil še peti zadetek, a je vratar Eduardo dobil obračun iz oči v oči. Slovenski reprezentant je bil pri portalu WhoScored za Alanom z oceno 8,92 drugi najbolje ocenjeni posameznik srečanja, ob 71 dotikih žoge, je imel kar 87% uspešnost podaj.

Tekme slovenskih legionarjev v tretjem krogu Evropske lige:
PAOK 0:1 FIORENTINA
Vargas (38′)
Kurtić odigral celotno srečanje, Iličić igral do 78. minute in v 38. minuti podal za 0:1.
RIJEKA 3:1 FEYENOORD
Kramarić (63′, 71′, 76′ pen); Toornstra (66′)
Cvijanović odigral celotno srečanje, Samardžić igral od 65. minute.
STANDARD LIEGE 0:0 SEVILLA
Milec odigral celotno srečanje.
VILLARREAL 4:1 ZÜRICH
Jokić je poškodovan.
PARTIZAN 0:4 KÖBENHAVN
Kavlak (18′), Ba (45′), Özyakup (52′), Töre (54′)
Branko Ilić odigral celotno srečanje in v 75. minuti prejel rumeni karton.
SALZBURG 4:2 DINAMO ZAGREB
Alan (14′ ,45′ ,52′), Ramalho (49′); Ademi (81′), Henriquez (89′)
Kevin Kampl odigral celotno srečanje in v 45. minuti podal za 2:0.
INTER – ST. ETIENNE
Samir Handanović tekmo spremljal na klopi za rezerviste, Rene Krhin igral od 85. minute.

Asistenca Kevina Kampla

Tretji zadetek Alana

Podaja Josipa Iličića

Zadetki s tekme med Rijeko in Feyenoordom

Zaradi škandala huda kazen za Ibričića, Rožman jo je odnesel precej bolje

Znan je epilog incidenta na povratni tekmi četrtfinala pokala BiH med Sarajevom in Borcem,…